ΕΠΣ Σερρών – αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής

ΕΠΣ Σερρών – αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής

Πρεμιέρα είχαμε το Σάββατο στα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Σερρών, όπου διεξήχθησαν παιχνίδια για τη  1η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Από τα αποτελέσματα ξεχώρισαν στην Επίλεκτη κατηγορία, οι εκτός έδρας νίκες του Δραβίσκου και του Λιθότοπου που επικράτησαν των αντιπάλων τους με τρία τέρματα.

Στην Ανώτερη κατηγορία εντυπωσιακή ήταν η επικράτηση του Χαρωπού επί της Ανω Καμήλας με έξι τέρματα, ενώ εξίσου εντυπωσιακή ήταν η ισοπαλία της Ηράκλειας με τη Ροδόπολη, αφού και οι δύο ομάδες πέτυχαν από τρία τέρματα.

Τέλος στη Β’ κατηγορία ξεχώρισε η νίκη του ΠΟΣ 2000 επί του Παλαιόκαστρου με 6-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν ήταν:

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σάββατο 17/9 5μμ.

  • Χείμαρος – Δραβίσκος 1-3
  • Λευκώνας – Λιθότοπος 0-3

Κυριακή 18/9 5μμ.

  • Δασοχώρι – Σιδηρόκαστρο 1-0
  • Καρπερή – Χρυσό 3-0
  • Σκούταρι – Νέα Ζίχνη 1-1
  • Νέο Σούλι – Αναγέννηση 0-0

ΑΝΩΤΕΡΗ

A΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 17/9 5μμ.

  • Άγκιστρο – Κερκίνη 1-1
  • Ηράκλεια – Ροδόπολη 3-3
  • Χαρωπό – Άνω Καμήλα 6-0

Κυριακή 18/9 5μμ.

  • Άνω Πορόια – Γόνιμο 2-4
  • Άνω Μητρούσι – Σκοτούσσα 0-0
  • Νέο Πετρίτσι – Ψωμοτόπι 0-8
  • Μεγαλοχώρι – Προβατάς 3-0

 Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 17/9 5μμ.

SERRES 1800 – Δημητρίτσι 2-0
Βέργη – Ορεινή 0-0

Κυριακή 18/9 5μμ

  • ΠΣ Σέρρες – Μαυρόλοφος 1-1
  • ΑΕ Νιγρίτας – Άγιο Πνεύμα 2-0
  • Τριανταφυλλιά – Νεοχώρι 0-3
  • Νέος Σκοπός – Ίβηρα 1-0
  • Βαλτοτόπι – ΑΟ Νιγρίτας 1-0

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 17/9 5μμ.

  • Αχλαδοχώρι – Καπνόφυτο 0-2
  • ΠΟΣ 2000 – Παλαιόκαστρο 6-1
  • Τυρολόη – Βαλτερό 0-2

Κυριακή 18/9 5μμ

  • Κάτω Καμήλα – Μοναστηράκι 5-0
  • Πλατανάκια – Λιμνοχώρι 2-3
  • Ποντισμένο – Χριστός 1-1
  • Στρυμονικό – Βυρώνεια 3-1

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 17/9 5μμ.

  • Λέοντες – Οινούσα 0-1
  • Κορμίστα – Παλαιοκώμη 1-0

Κυριακή 18/9 5μμ

  • Μεσσολακιά – Ροδολίβος 1-1
  • Επτάμυλοι – Εμμανουήλ Παπάς Αναβλήθηκε
  • Τούμπα – Πρώτη 0-3
  • Θύελλα – Πήγασος 1-5

Ρεπό: Ιωνικός