Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Δεν κατάφερε να κάνει την έκπληξη ο Γάζωρος και ηττήθηκε 2-3 από τον ΑΡΗ

Για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής του Α΄ομίλου η ομάδα του Εθνικού Γαζώρου ηττήθηκε με 2-3 από τον Άρη Θεσσαλονίκης.

Εντυπωσιακή ήταν εξέλιξη του παιχνιδιού, καθώς η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου, προηγήθηκε, στη συνέχεια βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο κατάφερε να πετύχει την απόλυτη ανατροπή!

Το 1-0 έγινε στο 25ο λεπτό, όταν μετά από γύρισμα του Ντούνη στον Καπνίδη, ο τελευταίος με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 54′ όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, όταν μετά από ολιγωρία στην κίτρινη άμυνα, ο Κρυστάλλης έκανε το 1-1.

Μάλιστα 11 λεπτά αργότερα (65′), η ομάδα των Σερρών πήρε και το προβάδισμα, χάρη και πάλι σε γκολ του Κρυστάλλη, που εκμεταλλεύθηκε νέα αμυντική αδράνεια.

Σε εκείνο όμως το σημείο άρχισε η αντεπίθεση του Άρη που πίεσε ασφυκτικά τον αντίπαλό του.

Έτσι στο 68′ ο Τάτος έκανε το 2-2, όταν μετά από γύρισμα του Ντούνη στη περιοχή, σκόραρε με πλασέ. Στο 69′ λίγο έλειψε να γίνει το 3-2, όταν εξαιρετικό πλασέ του Ρόβα βρήκε στο δοκάρι, με την ολική ανατροπή να σημειώνεται στο 85′. Ό Πόι σέντραρε από τα αριστερά και ο Καπνίδης με κεφαλιά πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τρίτο σημερινό του Άρη!

Ετσι η ομάδα του Αναστόπουλου πήρε μια δύσκολη αλλά δικαιότατη νίκη, καθώς είχε ξεκάθαρη υπεροχή σε όλο το ματς (σ.σ. οι Σέρρες κυρίως αμύνονταν) χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για ακόμη μεγαλύτερο σκορ.

ΣΕΡΡΕΣ: Μπαχταλίεφ, Παπαδόπουλος, Σαϊνατούδης (50΄Παπίτσας), Παυλίδης, Κασμερίδης. Θυμιάτης, Κατσαρός (82΄Πολυζωϊδης), Αγγελίδης, Κρυστάλης (87΄Μουίδης), Ντούνγκα, Γεωργιάδης.
ΑΡΗΣ: Tζινάρ. Καλογέρης (76΄Κυβελίδης), Ιντζίδης, Ρόβας, Μελισσάς, Ραούλ Μπράβο, Καζναφέρης, Ν΄Λουντούλου (Πόι), Καπνίδης (88΄Τσουμάνης), Τάτος, Ντούνης.