Μετάλλια και επιδόσεις των αθλητών του ΜΓΣ Πανσερραϊκός την 1η μέρα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης

Μετάλλια και επιδόσεις των αθλητών του ΜΓΣ Πανσερραϊκός την 1η μέρα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης

Επιτυχίες σημείωσαν οι αθλητές του ΜΓΣ Πανσερραϊκός στην 1η μέρα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολυμβησης (πρωταγωνιστική και αγωνιστική κατηγορία) που διεξάγεται στο Χαϊδάρι 28-31 Ιουλίου 2016.

Το πρωί  της Πέμπτης (28/7) είχαμε διπλή άνοδο στο βάθρο των νικητών στα 800μ. επιφάνειας εφήβων, καθώς ο Σεραφείμ Θεοδωρίδης κατέκτησε τη 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο, ενώ ο Αντώνης Χρηστίδης βρέθηκε στη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο.

Στα 50μ. Διπλά Πέδιλα Εφήβων ο Δημήτρης Νασούλας  τερμάτισε 3ος

Στη σκυταλοδρομία 4Χ200 Επιφάνεια Ανδρών η ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός, με τους Γιάννη Σπυρόπουλο, Φάνη Κόκκινο, Βασίλη Νάνου και Θωμά Κόκκινο κατέκτησε τη 3η θέση. Στα 50μ. Διπλά Πέδιλα Παμπαίδων Β’ ο Νίκος Μπογιατζής κατέλαβε τη 2η θέση, ενώ την ίδια θέση (2η) κατέκτησε ο Στέλιος Χατζηηλιάδης στα 50μ. Διπλά Πέδιλα Ανδρών

Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών του ΜΓΣ Πανσερραϊκός ήταν:

800μ. Επιφάνεια Εφήβων

  • 1ος Σεραφείμ Θεοδωρίδης με 7.10”25
  • 2ος Αντώνης Χρηστίδης με 7.11”39

200μ. Επιφάνεια Προ Κορασίδων

  • 7η Αρχοντία Χαϊδάρη με 2.25”64

200μ. Επιφάνεια Κορασίδων

  • 21η Ελευθερία Γεωργιάδου με 2.01” 97

200μ. Επιφάνεια Παίδων

  • 12ος Χρήστος Βαλαλάς με 1.45”56
  • 13ος Θανάσης Σερέτης με 1.50”97
  • 16ος Βασίλης Ναυροζίδης 1.54”67
  • 18ος Ζώης Δαβίτης

50μ. Διπλά Πέδιλα Εφήβων

  • 3ος Δημήτρης Νασούλας Χρόνος 20”43
  • 4ος Αλέξανδρος Κραογλανίδης Χρόνος 21”27
  • 13ος Αναστάσιος Τσοχατζίδης Χρόνος 23”60

50μ. Επιφάνεια Νεανίδων

  • 8η Ηλιάνα Κώστογλου Χρόνος 21”47
  • 18η Ηλιάνα Χαϊδάρη Χρόνος 22”98

100μ. Υποβρύχιο Παίδων

  • 11ος Θανάσης Σερέτης Χρόνος 49”73

50μ Επιφάνεια Παγκορασίδων Β’

  • 6η Σταματία Καλογήρου Χρόνος 25”35

50μ. Επιφάνεια Εφήβων

  • 5ος Βασίλης Νάνου Χρόνος 17”22
  • 8ος Παναγιώτης Ωρολογάς Χρόνος 18”74

4Χ200 Επιφάνεια Εφήβων

  • 5οι με Χρήστο Καρακασίδη Κώστα Τζιόγα Βασίλη Ναυροζίδη και Χρήστο Βαλαλά Χρόνος 7.32”59

50μ.Επιφάνεια Παμπαίδων Α’

Κώστας Τζιόγας Υπέρβαση 15μ ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ
4Χ200 Επιφάνεια Ανδρών

  • 3οι με Γιάννη Σπυρόπουλο Φάνη Κόκκινο Βασίλη Νάνου και Θωμά Κόκκινο Χρόνος 6.20”16

50μ. Διπλά Πέδιλα Παμπαίδων Β’

  • 2ος Νίκος Μπογιατζής Χρόνος 27”58

50μ. Διπλά Πέδιλα Ανδρών

  • 2ος Στέλιος Χατζηηλιάδης Χρόνος 19”80
  • 7ος Φάνης Κόκκινος Χρόνος 20”89
  • 12ος Γιάννης Σπυρόπουλος Χρόνος 21”59