Ο Μιχάλης Γεννίκης του ΟΦΚΑ Σέρρες στο Ελλάς/Κύπρος Παίδων Κορασίδων

Ο Μιχάλης Γεννίκης του ΟΦΚΑ Σέρρες στο Ελλάς/Κύπρος Παίδων Κορασίδων

Ο Μιχάλης Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες) θα συμμετάσχει στο αγώνισμα της δισκοβολίας στη συνάντηση των εθνικών ομάδων στίβου παίδων και κορασίδων, που θα γίνει φέτος στη Λευκωσίας την Τετάρτη 27 και την Πέμπτη 28 Ιουλίου. Στη συνάντηση η οποία διεξάγεται ανελλιπώς από το 1987 και διεξάγεται εναλλάξ σε κάθε χώρα και παίρνουν μέρος δύο αθλητές-τριες από κάθε χώρα σε κάθε αγώνισμα.

Την περσινή διοργάνωση είχε φιλοξενήσει η Λάρισα.

Η ομάδα

Παίδες

  • 100μ ΠΑΠΑΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)  ΧΡΙΣΤΟΦΗΣ – ΝΤΑΣΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ)
  • 200μ ΤΣΑΝΑΞΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 2004  ΜΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ / ΜΗΝΑΣ (ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ)
  • 400μ ΛΙΟΥΜΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ)  ΕΡΓΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009)
  • 800μ ΒΛΑΧΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ (ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)  ΠΑΠΑΛΙΑΚΟΣ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΣΑ ΚΟΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ)
  • 1.500μ ΓΡΑΙΚΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ)  ΑΡΩΝΙΑΔΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ)
  • 3.000μ ΓΡΑΙΚΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ)  ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΦΟΙΒΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ (ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)
  • 110μ εμπ Χ0ΝΔΡΟΜΑΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ ΓΕΠΘ)  ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ / ΤΖΑΝΗΣ (ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ)
  • 400μ εμπ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)  ΜΑΪΝΕΜΕΝΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ)
  • 2.000μ Φ.Ε. ΠΙΣΣΑΣ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ (ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ)  ΜΠΕΚΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (ΑΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑ)
  • Ύψος ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ)  ΧΑΛΙΜΟΥΡΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ)
  • Κοντώ ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ)  ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ)
  • Μήκος ΡΟΝΤΟΣ ΕΚΤΟΡΑΣ ΘΩΜΑΣ (ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ)  ΛΙΟΛΙΟΣ ΓΑΖΕΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΣΕ ΔΟΥΚΑΣ)
  • Τριπλούν ΛΙΟΛΙΟΣ ΓΑΖΕΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΣΕ ΔΟΥΚΑΣ)  ΠΑΤΤΑΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (ΟΦΗ)
  • Σφαίρα ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΑΣΩΝ (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ)  ΟΥΡΟΥΜΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ (ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ)
  • Δίσκος ΓΕΝNΙΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ – ΗΛΙΑΣ (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ)  ΟΥΡΟΥΜΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ (ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ)
  • Ακόντιο ΜΥΛΩΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΦΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ)
  • Σφύρα ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ (ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ)  ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΚΙΜΩΝΑΣ (ΓΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ)

 

Κορασίδες 

  • 100μ ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ (ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ)  ΚΑΡΥΑΜΠΑ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ/ΣΕΒΑΣΤΗ (ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ )
  • 200μ ΤΖΟΝΣΟΝ ΝΟΡΙΑΓΙΑ/ΚΑΘΡΙΝ (ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ) ΚΟΥΛΛΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ )
  • 400μ ΚΟΥΛΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ ) ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑ (ΒΕΡΓΙΝΑ)
  • 800μ ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑ (ΒΕΡΓΙΝΑ) ΠΑΝΤΕΖΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ/ΗΩ (ΟΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ν. ΚΑΒΑΛΑΣ)
  • 1.500μ ΜΗΤΡΟΠΑΠΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ)
  • 3.000μ ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗ ΟΛΓΑ (ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ)  ΚΑΣΚΑΝΙΩΤΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ/ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ)
  • 100μ εμπ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΑΪΣ (ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ)  ΤΣΙΜΟΓΙΑΝΝΗ ΟΛΥΜΠΙΑ (ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ)
  • 400μ εμπ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ)  ΤΣΑΒΕΛΑ ΙΩΑΝΝΑ (ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ)
  • 2.000μ Steeple ΜΑΛΛΙΩΤΑΚΗ ΑΘΗΝΑ (ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ ) ΜΠΑΛΛΑ ΘΕΟΦΑΝΙΑ (ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ)
  • Ύψος ΚΟΥΤΣΟΥΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ/ΑΡΓΥΡΩ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΣΦΠ) ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ /ΙΩΑΝΝΑ (ΓΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ)
  • Μήκος ΜΑΡΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ (ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ)  ΛΟΓΔΑΝΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ /ΙΛΖΕ (ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ)
  • Τριπλούν ΑΘΑΝΑΣΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΓΣ ΒΟΛΟΥ) ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΑ (ΦΣΚΑ ΚΟΖΑΝΗΣ)
  • Κοντώ ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΜΑΡΚΕΛΑ/ΘΕΟΠΟΥΛΑ (ΑΣ ΡΗΓΑΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ) ΛΑΘΟΥΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ/ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ)
  • Σφαίρα ΞΕΖΩΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΟΦΗ)  ΚΑΛΤΣΟΥΝΗ ΑΝΤΡΙΑΝΑ (ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ)
  • Δίσκος ΚΕΣΣΙΔΗ ΣΟΦΙΑ (ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ) ΞΕΖΩΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΟΦ)Η
  • Ακόντιο ΜΗΤΣΕΛΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ)
  • Σφύρα ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ ΓΕΠΘ) ΖΩΤΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ)

Η Ομάδα θα αναχωρήσει την Τρίτη 26 Ιουλίου σε δύο γκρουπ με πτήσεις της Aegean. Από Αθήνα με την πτήση Α3 902 στις 08:25 και ώρα άφιξης 10:05 και από Θεσσαλονίκη απευθείας για Λάρνακα με την πτήση Α3 920 18:00 (19:50).

Η αποστολή θα επιστρέψει την Παρασκευή 29 Ιουλίου πάλι σε δύο γκρουπ. Το γκρουπ της Αθήνας από Λάρνακα με την πτήση Α3 915 στις 19:10 (20:55) και το γκρουπ της Θεσσαλονίκης από Λάρνακα Αθήνα με την πτήση Α3 905 στις 16:00 (17:45) και από Αθήνα για Θεσσαλονίκη με την πτήση Α3 126 στις 19:00 (19:55).