3χ3 για τους νέους του Εθνικού Γαζώρου

Εθνικός Γαζώρου-K20Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του, στο πρωτάθλημα της Football League Νέων πέτυχε ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ, επικρατώντας της Κ20 ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣ με 0-3.

Οι Νέοι του Αλέξη Γκράτσιου δεν μπήκαν καλά στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, που έγινε στο γήπεδο της Χωριστής, και έφυγαν στα αποδυτήρια μένοντας στο 0-0.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο  όμως της αναμέτρησης με την ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ, ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ, όχι μόνο μπήκε μπροστά στο σκορ, αλλά με πρωταγωνιστές τους Διαμαντή στο 82΄ , τον Μεταλλίδη στο 84΄ , και τον Παπαβασιλείου στο 89΄ πήρε την νίκη με 0-3 απέναντι στην ΔΟΞΑ με την οποία ισοβαθμούσε. Με τους τρεις αυτούς βαθμούς έφτασε τώρα τους 17 στον βαθμολογικό πίνακα της Football League Νέων.

Κ20 ΕΘΝΙΚΟΣ  ΓΑΖΩΡΟΥ: (Αλέξης Γκράτσιος) Παπαθανασίου , Τσίτος,  Κωφοκώτσιος, Πουρλίδαλης, Παπαδόπουλος Γιάννης (70΄ Νέδος) , Βουλγαρίδης, Μεταλλίδης, Μεντής (73΄ Γεράκης), Παπαβασιλείου, Διαμαντής, Ζυγκερίδης (55΄ Καζακίδης)

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ 3-3: Ματς με ανατροπές και συγκινήσεις!

Μεγάλο ματς με συγκινήσεις και ανατροπές στο σκορ έγινε στο Καυτανζόγλειο Στάδιο εκεί όπου Ηρακλής και Εθνικός Γαζώρου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3.