ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: Ξέσπασε με 4αρα στον ΦΩΚΙΚΟ του Κρίστο Βαζέχα

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε σήμερα Δευτέρα (15/10) ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ κόντρα στον ΦΩΚΙΚΟ με 4-0.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Εθνικός Γαζώρου είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά και τις φάσεις οι οποίες δυο φορές μεταφράστηκαν σε γκόλ. Στο 17ο λεπτό μετά από σέντρα του Ναλμπάντη, ο Γκόγκας με κεφαλιά έκανε το 1-0. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 23ο λεπτό ο Εθνικός Γαζώρου διπλασίασε τα τέρματα του. Μετά από σέντρα του Ζυγκερίδη, ο Μπεκιάρης με συρτό σουτ έκανε το 2-0. Μεγάλη ευκαιρία χάθηκε στο 28ο όταν ο Τερματοφύλακας του Φωκικού απέκρουσε δυνατό σούτ του Ναλμπάντη μέσα από την περιοχή.
Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Ζυγκερίδης στο 47ο λεπτό έκανε, μέσα από την περιοχή, το 3-0. Ο Εθνικός Γαζώρου συνέχισε να είναι ο κυρίαρχος του παιχνιδιού, με δύο ευκαιρίες του Ναλμπάντη, που δεν μεταφράστηκαν σε γκόλ. Κάτι όμως που πέτυχε ο Ζυγκερίδης και στο 70ο λεπτό έκανε το 4-0 πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκόλ στον αγώνα.
Κίτρινη Κάρτα: Τεττέη, Μουσικάκης
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: (Παναγιώτης Διλμπέρης) Αποστολίδης, Κοσμίδης (Γαλακτερός76΄), Κουκόλης (Καρυπίδης 75΄), Καπίας, Μερεσιώτης, Μουσικάκης (Νύρλας 67΄), Ζυγκερίδης, Γεωργιάδης, Μπεκιάρης, Ναλμπάντης, Γκόγκας

ΦΩΚΙΚΟΣ: (Κριστόφ Βαζέχα) Γεωργίου, Κωστόπουλος, Χαλούλος, Εσόνο, Τεττέη, Σκαρίμπας (Αμπντουραχμανί 57΄), Αλμπέρτο, Μουλούλης, Ευσταθίου (Λουκίνας 46΄), Ταμπάκης (Γεωργουσόπουλος 76΄), Γκομές