9η θέση και εμπειρίες για τις μικρές αθλήτριες του Πανσερραϊκού στο 10ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Handball OPEN Παγκορασίδων

9η θέση και εμπειρίες για τις μικρές αθλήτριες του Πανσερραϊκού στο 10ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Handball OPEN Παγκορασίδων
Κάτω από αριστερα προς δεξιά: Αρσινόη Αβραμίδου, Ελένη Βράμπα, Τατιάνα Βροχαρίδου, Γεωργία Νέστορα, Ευαγγελία Πετροπούλου, Επάνω από αριστερά προς δεξιά: Ντόβα, Χριστιάνα Κυρικλίδου, Ελένη Κερλίδου, Δήμητρα Βράμπα Έλλη Κουμιτσάρσκα και Ζαχαρούλα Παπαδοπούλου οι προπονήτριες
Κάτω από αριστερα προς δεξιά: Αρσινόη Αβραμίδου, Ελένη Βράμπα, Τατιάνα Βροχαρίδου, Γεωργία Νέστορα, Ευαγγελία Πετροπούλου,
Επάνω από αριστερά προς δεξιά: Ντόβα, Χριστιάνα Κυρικλίδου, Ελένη Κερλίδου, Δήμητρα Βράμπα
Έλλη Κουμιτσάρσκα και Ζαχαρούλα Παπαδοπούλου οι προπονήτριες

Μεγάλες εμφανίσεις και σπουδαίες παραστάσεις αποκόμισαν οι μικρές αθλήτριες του «ΜΓΣ Πανσερραϊκός» Αβραμίδου Αρσινόη, Βράμπα Δήμητρα και Βράμπα Ελένη στο 10ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Handball OPEN Παγκορασίδων που έγινε στην Φλώρινα το πενθήμερο  8-12 Ιουλίου.

Τα κορίτσια της Ζαχαρούλας Παπαδοπούλου μαζί με αθλήτριες από άλλους συλλόγους τοποθετήθηκαν στο 2ο Όμιλο και σχημάτισαν μια ομάδα Επίλεκτων με την ονομασία Ενωση 2015.

Στην 1η φάση αντιμετώπισαν τις ομάδες Αρίωνα Πτολεμαΐδας, Ομίλου Φιλάθλων Νέας Ιωνίας, Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης, του Μορφωτικού Πολιτιστικού Συλλόγου Φιλώτα και του Απόλλωνα Σταυρούπολης καταγράφοντας δύο νίκες και τρεις ήττες.

Στη 2η Φάση του θεσμού η ομάδα που συμμετείχαν οι αθλήτριες της ομάδας του ΠανσερραΪκού, αντιμετώπισαν για τις θέσεις 9-12 την ομάδα του Αμύντα Αμυνταίου καταφέρνοντας να επικρατήσουν με 30-13, και του Μορφωτικού Πολιτιστικού Συλλόγου Φιλώτα με σκορ 34-15, καταλαμβάνοντας την 9η θέση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της ομάδας που συμμετείχαν οι αθλήτριες του «ΜΓΣ Πανσερραϊκός» καθώς και τα τέρματα που σημείωσαν οι μικρές Λιονταρίνες.

1η Αγωνιστική8 Ιουλ. 15:30 ΔΑΚ Λεχόβου
Αρίων Πτολεμαΐδος Ένωση 2015: 29-21
Διαιτητές: Γιάννου – Παπαδόπουλος
5λεπτα: 3-2, 5-3, 8-4, 10-7, 12-10ημιχ, 14-10, 18-12, 22-14, 28-17, 29-21
Αρίων Πτ. (Σ. Βακάλης – Ι. Παπουλίδης): Τσιρανίδου, Πουμπουλίδου, Γιώβη, Κοροσίδου 1, Τσερέπη 2, Αθανασίου 4, Θεοφυλακτίδου, Μάλγαρη, Ευσταθιάδου 4, Πετρίδου 4, Ζώρου 4, Τσαναξίδου 4, Νικολαίδου 5, Παπαδοπούλου 1.
Δίλεπτες Αποβολές: 2 , Πέναλτι: 1/3
Ένωση 2015 (Ε. Κομιτσάρσκα): Βροχαρίδου 8, Νέστορα, Ντόβα 1, Πετροπούλου, Κυρικλίδου 3, Κερλίδη 3, Βράμπα Ελένη, Αβραμίδου Αρσινόη, Βράμπα Δήμητρα 6.
 

2η Αγωνιστική9 Ιουλ. 9:00 ΔΑΚ Αμυνταίου
Ένωση 2015 Ο.Φ.Ν.Ιωνίας: 27-38
Διαιτητές: Τριανταφύλλου – Παπαδόπουλος
5λεπτα: 1-5, 3-8, 6-12, 9-14, 9-19ημιχ., 14-21, 17-26, 20-28, 22-33, 27-38.
Ένωση 2015 (Ε. Κομιτσάρσκα): Βροχαρίδου 4, Νέστορα 2, Ντόβα 3, Πετροπούλου 2, Κυρικλίδου 5, Κερλίδη 10, Βράμπα Ελενη 1, Αβραμίδου Αρσινόη, Βράμπα Δήμητρα
Δίλεπτες Αποβολές: -, Πέναλτι: 3/3
 

3η Αγωνιστική9 Ιουλ. 19:30 ΔΑΚ Λεχόβου
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης Ένωση 2015: 17-28
Διαιτητές: Παπαδόπουλος – Σμίλλι
5λεπτα: 2-5, 3-7, 5-11, 6-13, 7-15ημιχ., 9-18, 12-21, 12-23, 15-24, 17-28.
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Χ. Ποντισίδης): Μπαρμπαγιάννη, Κεπεσίδου 8, Λαμπίδη 2, Αραπίδου 3, Κεσσούδη , Τσαμπάζη , Ντάρμα 1, Νικολαΐδου, Ντόγκα 1, Αυγητίδου 1, Σιαρβαλή 1.
Δίλεπτες Αποβολές: 2 , Πέναλτι: –
Ένωση 2015 (Ε. Κομιτσάρσκα): Βροχαρίδου 3, Νέστορα, Ντόβα 1, Πετροπούλου, Κυρικλίδου 9, Κερλίδη 8, Βράμπα Ελένη 1, Αβραμίδου Αρσινόη, Βράμπα Δήμητρα 6
Δίλεπτες Αποβολές: – , Πέναλτι: –

 
4η Αγωνιστική10 Ιουλ. 10:30, ΔΑΚ Αμυνταίου
Μ.Π.Σ. Φιλώτα Ένωση 2015: 14-30
Διαιτητές: Μαρκόπουλος – Σμίλλι
5λεπτα: 3-5, 4-6, 4-7, 6-9, 7-12ημιχ., 9-16, 7-12, 11-20, 12-25, 13-28, 14-30.
Μ.Π.Σ. Φιλώτα (Β. Δεληγιαννίδης – Τ. Τσουτσουλάκη) Κατσουπάκη Α. 2, Νικολάου 6, Οκλαλιώτη 2, Μορφίδου, Φωκά , Χαραλαμπίδου, Στρατάκη, Κατσουπάκη Μ. 3, Ζαρίδου 1, Ρόμπε, Τσιότσιου, Γκώγκου, Πασπάλη, Δούμκου, Γαργάνη, Σουμπάσι.
Δίλεπτες Αποβολές: – , Πέναλτι: 2/4
Ένωση 2015 (Ε. Κομιτσάρσκα): Βροχαρίδου 5, Νέστορα 9, Ντόβα 3, Πετροπούλου, Κυρικλίδου, Κερλίδη 7, Βράμπα Ελένη 1, Αβραμίδου Αρσινόη, Βράμπα Δήμητρα 5.
Δίλεπτες Αποβολές: – , Πέναλτι: 1/3

 
5η Αγωνιστική10 Ιουλ. 19:30, ΔΑΚ Αμυνταίου
Ένωση 2015 Απόλλων Σταυρουπόλεως: 20-25
Διαιτητές: Τέμης – Γιάννου
5λεπτα: 3-3, 5-7, 6-9, 7-10, 9-13ημιχ., 10-6, 13-18, 17-21, 18-21, 20-25
Ένωση 2015 (Ε. Κομιτσάρσκα): Βροχαρίδου 7, Νέστορα 2, Ντόβα 3, Πετροπούλου, Κυρικλίδου 2, Κερλίδη 2, Βράμπα Ελένη 1, Αβραμίδου Αρσινόη, Βράμπα Δήμητρα 3
Δίλεπτες Αποβολές: 1 , Πέναλτι: –
Απόλλων Σταυρούπολης: (Α. Καραουλάνης) Δημητρακούδη 3, Καραμπατζάκη 7, Πανικίδου Ζ., Παπαναστασίου, Σερεσλή 4, Πανικίδου Π. 1, Μαυροπούλου 3, Καρατσιόρη 5, Ιωαννίδου 2.
Δίλεπτες Αποβολές: – , Πέναλτι: 1/1
 

Β’ ΦΑΣΗ Θέσεις 9-12
11 Ιουλ. 17:00, ΔΑΚ Αμυνταίου
Αμύντας Αμυνταίου Ένωση 2015: 13–30
Διαιτητές: Τέμης – Γιάννου
5λεπτα: 1-2, 3-5, 3-7, 6-13, 7-16ημιχ., 8-17, 11-22, 11-26, 12-27, 13-30
Αμύντας Αμυνταίου (Α. Παπαβασιλείου): Κυρλιάνη, Τσίμου, Ρακοπούλου 2, Χατζή Αγ. 3, Παπαδάκη 1, Καρνάγια 1, Τσάνη, Μίτις 6, Μίγκου, Χατζή Μ., Ηλεκτρίδου, Λειψίστα.
Δίλεπτες Αποβολές:1 , Πέναλτι: 0/1
Ένωση 2015 (Ε. Κομιτσάρσκα): Βροχαρίδου 7, Νέστορα 1, Ντόβα, Πετροπούλου 1, Κυρικλίδου 10, Κερλίδη 5, Βράμπα Ελένη 2, Αβραμίδου Αρσινόη, Βράμπα Δήμητρα 4
Δίλεπτες Αποβολές: 2, Πέναλτι: 2/4

 
12 Ιουλ. 10:30, ΔΑΚ Λεχόβου
Ένωση 2015 ΜΠΣ Φιλώτα: 34-15
Διαιτητές: Πατιός – Παπαδόπουλος
5λεπτα: 5-0, 8-1, 13-3, 15-5, 17-9ημιχ., 20-9, 24-11, 25-12, 29-13, 34-15.
Ένωση 2015 (Ε. Κομιτσάρσκα): Βροχαρίδου 8, Νέστορα 2, Ντόβα 2, Πετροπούλου 3, Κυρικλίδου 10, Κερλίδη 3, Βράμπα Ελένη 3, Αβραμίδου Αρσινόη, Βράμπα Δήμητρα 3.
Δίλεπτες Αποβολές: 2 , Πέναλτι: 1/1
Μ.Π.Σ. Φιλώτα (Β. Δεληγιαννίδης – Τ. Τσουτσουλάκη) Κατσουπάκη Α., Νικολάου 11, Οκλαλιώτη, Μορφίδου, Φωκά, Χαραλαμπίδου, Στρατάκη, Κατσουπάκη Μ. 2, Ζαρίδου Ρόμπε, Τσιότσιου, Γκώγκου, Πασπάλη 1, Δούμκου, Γαργάνη 1, Σουμπάσι.
Δίλεπτες Αποβολές: 1, Πέναλτι: 1/3

 

Την 1η θέση στο Τουρνουά κατέλαβε ο Όμιλος Φιλάθλων Νέας Ιωνίας που επικράτησε του Απόλλωνα Σταυρούπολης στο Μεγάλο τελικό με 22-16
Αναλυτικά η κατάταξη

1ος Όμιλος Φιλάθλων Νέας Ιωνίας
2ος Απόλλων Σταυρούπολης
3ος Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών
4ος Ακρίτες Νευροκοπίου
5ος Αρίων Πτολεμαΐδος
6ος Ζαφειράκης Νάουσας
7ος Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
8ος Άρης Νικαίας
9η Ένωση 2015
10ος ΜΠΣ Φιλώτα
11ος Αμύντας Αμυνταίου