ΜΠΑΣΚΕΤ Α2: Δεν τα κατάφεραν οι Ικαροι στην Αγία Παρασκευή

Δεν κατάφεραν οι Ίκαροι να πάρουν το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα στο φετινό πρωτάθλημα. Ηττήθηκαν εκτός έδρας από την ομάδα της Αγίας Παρασκευής με 77-71 παρά την πολύ μεγάλη τους προσπάθεια. Από την αρχή του αγώνα οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ ,χωρίς όμως να μπορούν να δημιουργήσουν μια διαφορά ασφαλείας. Στο δεύτερο δεκάλεπτο κατάφεραν να προηγηθούν με 12 πόντους 39-27 όμως οι παίκτες των Ικάρων αντέδρασαν σωστά ροκάνισαν την διαφορά και πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 41-39.
Στα πρώτα πέντε λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου οι κυανοκίτρινοι ήταν εντελώς εκτός ρυθμού επιτρέποντας στους γηπεδούχους να πραγματοποιήσουν ένα σερί 16-4 ,με το δεκάλεπτο να λήγει 57-48.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα το συγκρότημα του Στάθη Καμαράκη προσπάθησε και έφτασε κοντά στην μεγάλη ανατροπή ,όμως η κούραση και η έλλειψη συγκέντρωσης σε κρίσιμα σημεία έδωσε το πρώτο ροζ φύλλο στην ιστορία τους στους γηπεδούχους.
Το Σάββατο 27 Οκτωβρίου η ομάδα των Ικάρων θα φιλοξενήσει την ομάδα του ΟΦΗ σε ένα παιχνίδι όπου η νίκη είναι μονόδρομος.

Τα δεκάλεπτα: 26-20, 41-39, 57-48, 77-71.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Χατζηπανηγύρης): Κουρής 2, Καρτέρης 10 (2), Σβερκούνος 2, Σίννης, Τσιάκας 14 (3), Ζερβός 4 (1), Μαναβόπουλος 2, Μάτος 17 (1), Βαρδαβάς 10, Ψυλέας 16.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 19 (2), Τότσιος 11 (1), Καπινιάρης 12 (1), Μιλίσεβιτς 7, Συμεωνίδης 17, Νικολούδης 5 (1), Ιωσηφίδης, Βοϊβατόπουλος.

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες): Ν. Κηφισιά 4, Ερμής Λαγκαδά 4, Φιλαθλητικός 4, Λαύριο 4, Κόροιβος 3, Παγκράτι 3, Δόξα Λευκάδας 3, Αρκαδικός 3, Ηράκλειο 3, Αγ. Παρασκευή 3, Τρίκαλα 2, Νίκη Βόλου 2, Ίκαροι Σερρών 2, ΟΦΗ 2.