ΒΟΛΕΪ: Ο ΑΟ Σερρών αντιμέτωπος με τον ΑΘΛΟ Ορεστιάδας – Το Σάββατο 30/3 στο ΔΑΚ

ΒΟΛΕΪ: Ο ΑΟ Σερρών αντιμέτωπος με τον ΑΘΛΟ Ορεστιάδας – Το Σάββατο 30/3 στο ΔΑΚ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ Α2 ΑΝΔΡΩΝ A’ ΟΜΙΛΟΣ 24η Αγωνιστική (30-31/3/19) Σάββατο 30/3 6μμ. ΧΑΝΘ – ΑΣ Μακεδονικός 6μμ. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΜΣ Νέστωρ 6μμ. ΑΟ Σερρών – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας, ΔΑΚ Κοιλάδας 8μμ. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου – Πήγασος Πολίχνης 8.15μμ. ΣΠΑ Καρδίτσας – ΑΕΝ Πανοράματος Κυριακή 31/3 6μμ. Αναγέννηση Άρτας – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων Ρεπό: ΣΦΚ […]

ΒΟΛΛΕΫ: Ο Χαρ. Κομητούδης (ΑΟ Σερρών) στις προπονήσεις της Εθνικής Παίδων

ΒΟΛΛΕΫ: Ο Χαρ. Κομητούδης (ΑΟ Σερρών) στις προπονήσεις της Εθνικής Παίδων

Ο παίκτης του ΑΟ Σερρών Χαράλαμπος Κομητούδης κλήθηκε να συμμετάσχει για ακόμη μια φορά, στις προπονήσεις της Εθνικής ομάδας Παίδων Βόλεϊ μαζί με άλλους 16 παίκτες ομάδων της Θεσσαλίας, Μακεδονίας και Θράκης. Συγκεκριμένα  οι Ομοσπονδιακοί προπονητές κ. Στέφανος Νανάς και κ. Παναγιώτης Σδραυκάκης καλούν τους παρακάτω αθλητές σε συγκεντρωτική προπόνηση Κλιμακίου Παίδων της Εθνικής την […]

ΒΟΛΛΕΥ – Νέα κλήση στις προπονήσεις της Εθνικής Ομάδας για δύο αθλήτριες της Άρτεμις Σερρών!

ΒΟΛΛΕΥ – Νέα κλήση στις προπονήσεις της Εθνικής Ομάδας για δύο αθλήτριες της Άρτεμις Σερρών!

Νέα κλήση στις προπονήσεις του κλιμακίου της Εθνικής Ομάδας Βόλεϊ στην Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας δέχθηκαν δύο αθλήτριες της Άρτεμις Σερρών Πιο συγκεκριμένα κλήθηκαν να λάβουν μέρος η Μαρία Ευμορφία Δόλκα και η Εύα Κουλαξίδου. (σε σύνολο 17 αθλητριών) ύστερα από κάλεσμα που δέχθηκαν από τους εκλέκτορες της Εθνικής Ομάδας Παγκορασίδων, στα πλαίσια της κατάρτισης της […]

ΒΟΛΕΪ: Αποτελέσματα των αγώνων του Σαββατοκύριακου 23/24 Μαρτίου

ΒΟΛΕΪ: Αποτελέσματα των αγώνων του Σαββατοκύριακου 23/24 Μαρτίου

Τελευταια ενημερωση Μάρτιος 27th, 2019 ωρα 12:42 μμ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ Α2 ΑΝΔΡΩΝ A’ ΟΜΙΛΟΣ 23η Αγωνιστική (23-24/3/19 Σάββατο 23/3 Πήγασος Πολίχνης – Αναγέννηση Άρτας 3-0 Τα σετ: 25-12, 25-17, 25-21 ΑΣ Μακεδονικός – ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-0 Τα σετ: 25-16, 25-17, 25-15 ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – ΧΑΝΘ 1-3 Τα σετ: 15-25, 23-25, 27-25, 11-25 ΣΦΚ Πιερικός […]

ΒΟΛΕΪ: Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 23/24 Μαρτίου

ΒΟΛΕΪ: Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 23/24 Μαρτίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ Α2 ΑΝΔΡΩΝ A’ ΟΜΙΛΟΣ 23η Αγωνιστική (23-24/3/19 Σάββατο 23/3 5μμ. Πήγασος Πολίχνης – Αναγέννηση Άρτας 5μμ. ΑΣ Μακεδονικός – ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 6μμ. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – ΧΑΝΘ 6μμ. ΣΦΚ Πιερικός – ΣΠΑ Καρδίτσας 6.30μμ. ΑΕΝ Πανοράματος – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 7μμ. ΑΜΣ Νέστωρ – ΑΟ Σερρών, ΕΑΚ Σταυρούπολης Ρεπό: ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων Βαθμολογία […]

Βόλεϊ: Πρωταθλήτριες τα κορίτσια του Αριστοτέλειου Εκπαιδευτηρίου στο Σχολικό Πρωτάθλημα Ν.Σερρών

Βόλεϊ: Πρωταθλήτριες τα κορίτσια του Αριστοτέλειου Εκπαιδευτηρίου στο Σχολικό Πρωτάθλημα Ν.Σερρών

Τα κορίτσια του Αριστοτέλειου Εκπαιδευτηρίου Σερρών κατέκτησε τον τίτλο στο Σχολικό Πρωτάθλημα Πετοσφαίρισης Λυκείων Ν. Σερρών αφού κέρδισε στον Τελικό την αντίστοιχη ομάδα του 5ου Λύκειου Σερρών. Ο αγώνας διεξήχθει την Τρίτη 19/3 στο Κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας. Συγκινημένος ο προπονητής της ομάδας Δημήτρης Μπότσιος απένειμε τα εύσημα στις παίκτριές του γράφοντας στην προσωπική του […]

ΒΟΛΕΪ-ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Πρόγραμμα, ώρες και μεταδόσεις του final-4 των Σερρών

ΒΟΛΕΪ-ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Πρόγραμμα, ώρες και μεταδόσεις του final-4 των Σερρών

Οριστικοποιήθηκε το πρόγραμμα και οι ημέρες των αγώνων του final-4 του Κυπέλλου Ελλάδας Βόλεϊ γυναικών, που θα διεξαχθεί στις Σέρρες το διήμερο 5-6 Απριλίου. Τα παιχνίδια θα μεταδοθούν από την ΕΡΤ Sports ζωντανά. Αναλυτικά: Παρασκευή 5 Απριλίου 18.00: Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΕΚ 20.30: Πανναξιακός ΑΟΝ – ΑΟ Θήρας Σάββατο 6 Απριλίου 21.15: Τελικός

ΒΟΛΕΪ: Αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 16/17 Μαρτίου

ΒΟΛΕΪ: Αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 16/17 Μαρτίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ Α2 ΑΝΔΡΩΝ A’ ΟΜΙΛΟΣ 22η Αγωνιστική (16-17/3/19) Σάββατο 16/3 ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 3-0 Τα σετ: 25-17, 25-18, 25-21 ΧΑΝΘ – ΑΜΣ Νέστωρ Τα σετ: 22-25, 25-13, 25-23, 25-15 ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΟ Σερρών 3-0 Τα σετ: 25-17, 25-18, 25-21 ΣΠΑ Καρδίτσας – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 1-3 Τα σετ: […]

ΒΟΛΕΪ: Πρόγραμμα αγώνων του Σαββατοκύριακου 16/17 Μαρτίου

ΒΟΛΕΪ: Πρόγραμμα αγώνων του Σαββατοκύριακου 16/17 Μαρτίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ Α2 ΑΝΔΡΩΝ A’ ΟΜΙΛΟΣ 22η Αγωνιστική (16-17/3/19) Σάββατο 16/3 » 6μμ. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας » 6μμ. ΧΑΝΘ – ΑΜΣ Νέστωρ » 6μμ. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΟ Σερρών, ΔΑΚ Καλαμαριάς » 6μμ. ΣΠΑ Καρδίτσας – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων » 6.30μμ. ΑΕΝ Πανοράματος – ΣΦΚ Πιερικός Κυριακή 17/3 6μμ. Αναγέννηση Άρτας – ΑΣ Μακεδονικός Ρεπό: Πήγασος […]

ΒΟΛΕΪ-FINAL4: ΑΕΚ, Θήρα, Ολυμπιακός και Πανναξιακός, έρχονται Σέρρες!

ΒΟΛΕΪ-FINAL4: ΑΕΚ, Θήρα, Ολυμπιακός και Πανναξιακός, έρχονται Σέρρες!

Μετά από κλήρωση που διεξήχθη το μεσημέρι της Πέμπτης (14/3) στα γραφεία της ΕΟΠΕ (Ελληνική Ομοσπονία Πετοσφαίρισης Ελλάδας), τα ζευγάρια των αναμετρήσεων στο Final 4 Κυπέλλου γυναικών στο βόλεϊ που θα διεξαχθεί στις Σέρρες το διήμερο 6-7 Απριλίου 2019(;) είναι Ολυμπιακός-ΑΕΚ Παναξιακός-ΑΟ Θήρας   Είχε προηγηθεί μια μέρα νωρίτερα (την Τετάρτη 13/3) οι αγώνες της φάσης […]