Χάλκινα τα Σερραϊκά κουπιά του «ΚΕΡΚΙΝΙΤΙΣ» στο 84ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας στον Σχινιά

Χάλκινα τα Σερραϊκά κουπιά του «ΚΕΡΚΙΝΙΤΙΣ» στο 84ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας στον Σχινιά

Πολύ καλή η παρουσία των Σερραίων κωπηλατών στο 84ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Εφήβων, Νέων, Ανδρών, που ολοκληρώθηκε την Κυριακή 15 Απριλίου 2018 στις Ολυμπιακές εγκαταστάσεις του Σχινιά.
Οι αθλητές του Ναυταθλητικού Περιβαλλοντικού Συλλόγου Πεθελινού δίνοντας τον καλύτερο τους εαυτό αγωνίστηκαν σε 2 μεγάλους και 3 μικρούς τελικούς, κατακτώντας την 3η θέση και το Χάλκινο μετάλλιο, στην δίκωπο άνευ πηδαλιούχου στην Κατηγορία των εφήβων.

Χάλκινοι Γκιοργκίνης & Κωνσταντινίδης

Στον τελικό της δικώπου άνευ πηδαλιούχου οι «Χάλκινοι» Επαμεινώνδας Κωνσταντινίδης και Γκιοργκίνης Μενέλαος, τερμάτισαν με χρόνο 7:08:40, τρίτοι πίσω από τα πληρώματα του Ο.Φ.Θ και Μαυροχωρίου και μπροστά από το πλήρωμα του Ναυτικού Ομίλου Ιωαννίνων, πλήρωμα της εθνικής Ελλάδος.

Σπουδαίες επιδόσεις από τους αθλητές

Στον τελικό της τετρακώπου χωρίς πηδαλιούχο ανδρών οι Μενέλαος Γκιοργκίνης, Επαμεινώνδας Κωνσταντινίδης, Σωτήρης Αναστασιάδης και Τάσος Μπογιατζής κατέκτησαν την 6η θέση.
Στον μικρό τελικό του σκιφ νεανίδων η Λίνα Κιοσσέ, τερμάτισε στην 1η θέση και 7η στην γενική κατάταξη.
Στον μικρό τελικό του τετραπλού σκιφ εφήβων οι Επαμεινώνδας Κωνσταντινίδης, Μενέλαος Γκιοργκίνης, Σταύρος Κωνσταντινίδης και Φίλιππος Μικρογεωργίου τερμάτισαν στην 2η Θέση και 8η στην γενική κατάταξη
Οι Σωτήρης Αναστασιάδης και Τάσος Μπογιατζής κατέλαβαν την 8η θέση στην γενική κατάταξη στη δίκωπο άνευ πηδαλιούχου στην κατηγορία των Νέων ανδρών.
Η πολύ καλή δουλειά που γίνεται από τους αθλητές αλλά και από τον προπονητή Βασίλη Τσεσμελή αποδίδει καρπούς καθώς είναι η τρίτη συνεχόμενη χρονιά με Πανελλήνια διάκριση για τον Σύλλογο.

Αποτελέσματα  Πέμπτης 12 Απριλίου 2018

Προκριματικός Σκιφ Νεανίδων

  • 3η Πασχαλίνα Κιοσσέ με χρόνο 8.58.51

Προκριματικός Δίκωπος Άνευ Εφήβων

  • 2οι Επαμεινώνδας Κωνσταντινίδης – Μενέλαος Ραφαήλ Γκιοργκίνης με χρόνο 07:21:76

Προκριματικός Τετραπλό Σκίφ Εφήβων

  • 3οι Επαμεινώνδας Κωνσταντινίδης – Μενέλαος Ραφαήλ Γκιοργκίνης – Σταύρος Κωνσταντινίδης – Φίλιππος Μικρογεωργίου με χρόνο 06:55:85

Προκριματικός Δίκωπος Άνευ Ανδρών Κ-23-

  • 4οι Σωτήρης Αναστασιάδης – Αναστάσιος Μπογιατζής με χρόνο 8:51:15

 

Αποτελέσματα  Παρασκευής 13 Απριλίου 2018

Επαναληπτικός Σκιφ Νεανίδων

  • 3η Πασχαλίνα Κιοσσέ με χρόνο 8.59.64

Επαναληπτικός Δίκωπος Άνευ Εφήβων

  • 1οι Επαμεινώνδας Κωνσταντινίδης – Μενέλαος Ραφαήλ Γκιοργκίνης με χρόνο 07:14.98

Επαναληπτικός Τετραπλό Σκίφ Εφήβων

  • 3οι Επαμεινώνδας Κωνσταντινίδης – Μενέλαος Ραφαήλ Γκιοργκίνης – Σταύρος Κωνσταντινίδης – Φίλιππος Μικρογεωργίου με χρόνο 06:45:71

Επαναληπτικός Προκριματικός Δίκωπος Άνευ Ανδρών Κ-23-

  • 6οι Σωτήρης Αναστασιάδης – Αναστάσιος Μπογιατζής με χρόνο 7.59.77

Επαναληπτικός Τετράκωπος Άνευ Ανδρών

  • 1οι Μενέλαος Ραφαήλ Γκιοργκίνης – Επαμεινώνδας Κωνσταντινίδης – Σωτήρης Αναστασιάδης – Αναστάσιος Μπογιατζής με χρόνο 6.53.61

 

Αποτελέσματα  Σαββάτου 14 Απριλίου 2018

Τελικός Σκίφ Νεανίδων Θέσεις 7-12

  • 7η θέση Πασχαλίνα Κιοσσέ με χρόνο 8.52.20

Τελικός Δίκωπος Άνευ Εφήβων  Θέσεις 1-6

  • 3η θέση Επαμεινώνδας Κωνσταντινίδης – Μενέλαος Ραφαήλ Γκιοργκίνης με χρόνο 07.08.40 και Χάλκινο Μετάλλιο

Τελικός Τετραπλό Σκίφ Εφήβων Θέσεις 7-12

  • 8η θέση για τους: Επαμεινώνδα Κωνσταντινίδη – Μενέλαο Ραφαήλ Γκιοργκίνη – Σταύρο Κωνσταντινίδη – Φίλιππο Μικρογεωργίου και χρόνο 06:42:13

Αποτελέσματα  Κυριακής 15 Απριλίου 2018

Τελικός Τετράκωπος Άνευ Ανδρών Θέσεις 1-6

  • 6η θέση για τους: Μενέλαο Ραφαήλ Γκιοργκίνη – Επαμεινώνδα Κωνσταντινίδη – Σωτήρης Αναστασιάδη – Αναστάσιος Μπογιατζή με χρόνο 7.00.93