Ανεξάρτητος-νέα του ν. Σερρών

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (27-28/10): Φωτορεπορταζ από 5 αγώνες (413 φωτος)-και αποτελέσματα

Ο anexartitos.gr κάλυψε φωτογραφικά την αγωνιστική της ΕΚΑΣΑΜΑΘ που ξεκίνησε την Τετάρτη (24/10) με το παιχνίδι Εφήβων ΓΣ Σέρρες 2017 – Ίκαροι Σερρών,  και στη συνέχεια  τα παιχνίδια του Σαββάτου 27/10 ΓΣΣέρρες2017-Δοξάτου Δράμας, και στο παιδικό Πρωτάθλημα τα ΑΕ Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Λευκώνα. Η αγωνιστική έκλεισε την Κυριακή 28/10 με το παιχνίδι στο Εφηβικό ΑΕΣ-Ρούπελ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 

A’ ΟΜΙΛΟΣ 5η Αγωνιστική (27-28/10)

Σάββατο 27/10

Κυριακή 28/10

Βαθμολογία (5 Ματς)

  1. ΚΑΟ Δράμας 10β. 348229
  2. ΓΣ Σέρρες 2017 9β. 270-147
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 9β 267-262
  4. Αστέρας Καβάλας 8β. 367-195
  5. Πανσερραϊκός 8β. 312-166
  6. Τιτάνες Δράμας 7β. 354-382
  7. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 6β. 278-354
  8. Παγγαίο ΠΓΣ 6β. 210-320
  9. ΑΟ Ηράκλειας 5β. 210-285
  10. ΑΟ Προσοτσάνης 5β. 187-224
  11. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 5β. 149-170
  12. **Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 4β. 229-341
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-100

*Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα

**Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών

Επόμενη 6η Αγωνιστική (3-4 11)

Ρεπό: Παγγαίο ΠΓΣ

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ  3η Αγωνιστική (24-31/10)

Τετάρτη 24/10/18

Σάββατο 27/10

Κυριακή 28/10

Τα Δεκάλεπτα: 10-13, 16-25, 24-41, 47-51

Τετάρτη 31/10/18

Βαθμολογία (3 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 6β. 197-136
  2. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 4β. 147-154
  3. Πανσερραϊκός 4β. 139-77
  4. ΑΕ Σερρών 4β. 143-121
  5. Ορφέας Νέου Σκοπού 3β. 88-105
  6. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 4β. 147-154
  7. ΓΣ Σέρρες 2017 3β. 101-222

*Πανσερραϊκός και Ορφέας Νέου Σκοπού με ματς λιγότερο

Επόμενη 4η Αγωνιστική (3-4 11)

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 

3η Αγωνιστική (27-28/10)

Σάββατο 27/10

Κυριακή 28/10

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

Βαθμολογία (3 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 6β. 158-123
  2. Ένωση Καβάλας 5β. 135-82
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 5β. 82-51
  4. Ασπίδα Ξάνθης 2001 3β. 54-56
  5. Πανσερραϊκός 3β. 51-68
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-60
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-60

Επόμενη 4η Αγωνιστική (3-4 11)

Ρεπό: ΓΑΣ Κομοτηνής

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 

A’ ΟΜΙΛΟΣ 4η Αγωνιστική (27-28/10)

Σάββατο 27/10

Κυριακή 28/10

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

 

Βαθμολογία (4 Ματς)

  1. ΑΟ Ηράκλειας 7β. 262222
  2. ΑΕ Λευκώνα 7β. 240-170
  3. Ίκαροι Σερρών 6β. 318-76
  4. Πανσερραϊκός 6β. 238-113
  5. Ορφέας Νέου Σκοπού 5β. 187-173
  6. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 5β. 176325
  7. ΓΑΣ Βισάλτης 5ββ. 122-290
  8. ΑΕ Σερρών 4β. 169256
  9. ΓΣ Σέρρες 2017 4β. 120205

Επόμενη 5η Αγωνιστική (3-4 11)

Ρεπό: ΑΕ Σερρών

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 

2η Αγωνιστική (27-28/10)

Σάββατο 27/10

Κυριακή 28/10

 —

Ρεπό: Τιτάνες Γυναικών Δράμας

Βαθμολογία (2 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 4β.133-49
  2. Πάνθηρες Καβάλας 3β. 69-94
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 2β. 64-120
  4. Ίκαροι Σερρών 2β. 52-39
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 1β. 29-45

Επόμενη 3η Αγωνιστική (3-4 11)

Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας