ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Αποτελέσματα 20/21-10 και φωτορεπορτάζ από 6 παιχνίδια (513 φώτος)

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Αποτελέσματα 20/21-10 και φωτορεπορτάζ από 6 παιχνίδια (513 φώτος)

Σε πλήρη ανάπτυξη τα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ το Σαββατοκύριακο 20/21 Οκτωβρίου που μας πέρασε με τον φακό του anexartitos.gr να καλύπτει έξι παιχνίδια (ανδρών, εφηβικό και παιδικό) και  σας παρουσιάζει το φωτορεπορτάζ (513 φωτος)  από αυτά μαζί με τα αποτελέσματα, όλων των σερραϊκών ομάδων στα τοπικά πρωταθλήματα.

ΗΡΑΚΛΕΙΑ ανδρικό 2018-2019

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19

A’ ΟΜΙΛΟΣ 4η Αγωνιστική (20-21/10)

Σάββατο 20/10

  • Πανσερραϊκός – ΑΟ Ηράκλειας 89-38 (97 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 27-7, 44-17 Ημίχρονο, 64-26,89-38 ΤΕΛΙΚΟ
    • Πανσερραϊκός  (Κοκολιός): Τράκας 22(4), Πεχλιβάνος 12, Σταματόπουλος 11, Χατζηστεφάνου 8(1), Πεχλιβάνης 7(2), Καρασαββίδης 6, Συμεωνίδης 6, Αποστολίδης 5, Γεωργιανός 4, Κιρκινέζης 4, Κοπίλης 4, Τσανάκας
    • ΑΟ Ηράκλειας (Μάντζιος): Ράμναλης 6(2), Ατλάσης 6, Κουντουράς 6, Μπαμπαχμίδης Ν. 6, Κουρτίδης 4, Τοπολίγκας 4, Κουτσάκης 2, Μιντσιώκης 2, Μπαμπαχμίδης Φ. 2, Παναγιωτίδης
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Ορφέας Νέου Σκοπού 66-76
    • Τα Δεκάλεπτα: 17-18, 26-37 Ημίχρονο, 41-56, 66-76 ΤΕΛΙΚΟ
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης): Δροσινός 17(3), Λαγλος 17, Λουλούδης 13(1),Γάτος 12, Θεοδωρόπουλος 6, Γεωργόπουλος 5, Αχτσής 2, Γιοβάνης 2, Καραμπατζάκης 2, Δούμας, Καρακάσης, Χαβαλές
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 42-36
    • Τα Δεκάλεπτα: 8-6, 22-11 Ημίχρονο, 33-15, 42-36 ΤΕΛΙΚΟ
    • Παγγαίο ΠΓΣ (Αμπεριάδης): Ντιμπ 16(2), Μακρής 7, Σπανός 7, Ανισόγλου 4(1), Κούκος 4, Μερκουρόπουλος 3, Καφάλης 1, Καρακόλιας 1, Καφάλης 1, Κοιδάκης, Ρωσίδης, Σερεμέτης, Τούμπας
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Κηρύκος): Ψάρρας 11, Νιφορίδης 4(1), Στάσας 4, Τζουμαϊλής 4, Χριστοφορίδης 4, Γρεασίδης 3(1), Ζωηρός 3, Καμπέρης 2, Χαραλαμπίδης 1, Κεσάογλου, Τάσκος
  • Δόξα ΑΓΣ Βώλακα – Αστέρας Καβάλας 45-92
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – ΓΣ Σέρρες 2017 0-20 α.α

Κυριακή 21/10

  • Τιτάνες Δράμας – ΚΑΟ Δράμας 81-89

Ρεπό: ΑΟ Προσοτσάνης

Η Βαθμολογία (4 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός 8β. 312-166
  2. ΚΑΟ Δράμας 8β. 249-184
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 7β 190-196
  4. ΓΣ Σέρρες 2017 7β. 179-100
  5. Αστέρας Καβάλας 6β. 272-136
  6. Τιτάνες Δράμας 6β. 288-305
  7. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 5β. 231-263
  8. Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 5β. 184-242
  9. Παγγαίο ΠΓΣ 5β 158-255
  10. ΑΟ Προσοτσάνης 4β. 128-129
  11. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 3β. 129-170
  12. ΑΟ Ηράκλειας 3β. 145-233
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-80

 *Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Επόμενη 5η Αγωνιστική (27-28/10)

  • ΑΟ Ηράκλειας – Παγγαίο ΠΓΣ
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Μακεδόνες Κρηνίδων
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Τιτάνες Δράμας
  • ΚΑΟ Δράμας – Δόξα ΑΓΣ Βώλακα
  • Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Προσοτσάνης

Ρεπό: Πανσερραϊκός

ΜΓΣ Πανσερραϊκός Εφηβικό 2018-2019
ΓΣ Σέρρες 2017 εφηβικό 2018-2019

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19

A’ ΟΜΙΛΟΣ  2η Αγωνιστική (20-21/10)

Σάββατο 20/10

Κυριακή 21/10

Βαθμολογία (2 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός 4β. 139-77
  2. Ίκαροι Σερρών 4β. 118-97
  3. ΑΕ Σερρών 3β. 96-70
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 3β. 88-105
  5. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 2β. 96-107
  6. ΓΣ Σέρρες 2017 2β. 62-143

 

Η Επόμενη 3η Αγωνιστική (27-28/10)

  • ΑΕ Σερρών – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Πανσερραϊκός
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Ίκαροι Σερρών

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19

2η Αγωνιστική (20-21/10)

Σάββατο 20/10

  • Ένωση Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνής 20-0 α.α
  • Ασπίδα Ξάνθης 2001 – Ίκαροι Σερρών 20-0-α.α

Κυριακή 21/10

  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Αστέρας Καβάλας 42-51

Ρεπό:  Πανσερραϊκός

Βαθμολογία (2 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 4β. 107-76
  2. Ένωση Καβάλας 4β. 88-31
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 3β. 62-51
  4. Ασπίδα Ξάνθης 2001 3β. 54-56
  5. Πανσερραϊκός 1β. 31-68
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-40
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-40

Επόμενη 3η Αγωνιστική (27-28/10)

  • Αστέρας Καβάλας – Ένωση Καβάλας
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Πανσερραϊκός
  •  Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Γυναικών Δράμας

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

 

Ρούπελ Σιδηροκάστρου παιδικό 2018-2019
Λευκώνας παιδικό 2018-2019
ΜΓΣ Πανσερραϊκός παιδικό 2018-2019

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19

A’ ΟΜΙΛΟΣ 3η Αγωνιστική (20-21/10)

Σάββατο 20/10

Κυριακή 21/10

Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού

 Βαθμολογία (3 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 6β. 318-76
  2. ΑΕ Λευκώνα 6β. 186-112
  3. ΑΟ Ηράκλειας 5β. 185-153
  4. Πανσερραϊκός 4β. 164-85
  5. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 4β. 107-248
  6. ΓΑΣ Βισάλτης 4ββ. 94-216
  7. Ορφέας Νέου Σκοπού 3β. 133-124
  8. ΑΕ Σερρών 3β. 120202
  9. ΓΣ Σέρρες 2017 2β. 62-151

Επόμενη 4η Αγωνιστική (27-28/10)

  • ΓΑΣ Βισάλτης – Πανσερραϊκός
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Λευκώνα
  • ΑΕ Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

ΓΣ Σέρρες 2017 παιδικό 2018-2019
Ικαροι Παιδικό 2018-2019

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19

Η 1η Αγωνιστική

Σάββατο 20/10

  • Ορφέας Νέου Σκοπού  – Ένωση Καβάλας 25-68
    • Τα Δεκάλεπτα: 10-22, 17-35 Ημίχρονο, 19-50, 25-68 ΤΕΛΙΚΟ
  • Πάνθηρες Καβάλας – Τιτάνες Γυναικών Δράμας 45-29

Κυριακή 21/10

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

Βαθμολογία (1 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 2β.68-25
  2. Πάνθηρες Καβάλας 2β. 45-29
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 1β. 29-45
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 1β. 25-68
  5. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-0

 Επόμενη 2η Αγωνιστική (27-28/10)

  • Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Ένωση Καβάλας, – Πάνθηρες Καβάλας

Ρεπό: Τιτάνες Γυναικών Δράμας