ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Αποτελέσματα των αγώνων 13/14-10 και φωτορεπορτάζ, Ανδρών ΓΣ Σέρρες2017, παίδων ΑΕΣ, Ηράκλεια & Νεάνιδων ΜΓΣ Πανσερραϊκός (φώτος 253)

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Αποτελέσματα των αγώνων 13/14-10 και φωτορεπορτάζ, Ανδρών ΓΣ Σέρρες2017, παίδων ΑΕΣ, Ηράκλεια & Νεάνιδων ΜΓΣ Πανσερραϊκός (φώτος 253)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19

A’ ΟΜΙΛΟΣ 3η Αγωνιστική (13-14/10)

Σάββατο 13/10

  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας 74-67
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός 48-73
    • Τα Δεκάλεπτα: 9-18, 23-34 Ημίχρονο 31-55, 48-73 ΤΕΛΙΚΟ
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Κηρυκος): Στάσας 12, Ψάρρας 12, Χριστοφορίδης 7(1), Χαραλαμπίδης 6(1), Ζωηρός 5, Γρεασίδης, Νιφορίδης, 5, Τζουμαϊλής 1, Αβραμίδης, Βολτέας, Κεσέογλου Τάσκος
    • Πανσερραϊκός (Κοκολιός): Συμεωνίδης 15, Πεχλιβάνης12(2), Χατζηστεφάνου 10(2), Αποστολίδης 10, Πεχλιβάνος 8, Κοπίλης 6, Σταματόπουλος 4, Τσανάκας 3(1), Παρχαρίδης 2, Τράκας 2, Ιωσηφίδης 1.
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Παγγαίο ΠΓΣ 89-30
    • Τα Δεκάλεπτα: 30-7, 46-15 Ημίχρονο, 64-26, 89-30 ΤΕΛΙΚΟ
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Μπουτάκογλου): Ασημάκης 32(5), Ιωαννίδης 11, Μπουζουτσίδης 9(3), Ντινούδης 9(1), Ιακωβίδης 8, Ντίκογλου 8, Χατζής, 4, Λαδιάς 3(1), Δεληγιάννης 2, Καρακώστας 2,  Γκολογκίνας 1.
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Μακεδόνες Κρηνίδων 20-0 α.α
  • Δόξα ΑΓΣ Βώλακα – Τιτάνες Δράμας 70-95

Κυριακή 14/10

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΟ Προσοτσάνης 58-58 κ.δ. 64-67
    • 18-16, 24-29 Ημίχρονο, 42-51 58-58 κ.δ. 64-67 ΤΕΛΙΚΟ

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1903408283079438 facebook_image_size=larger]

Η Βαθμολογία (3 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός 6β. 223-128
  2. ΚΑΟ Δράμας 6β. 160-103
  3. Τιτάνες Δράμας 5β. 207-216
  4. ΓΣ Σέρρες 2017 5β. 159-100
  5. Ορφέας Νέου Σκοπού 5β 114-130
  6. Αστέρας Καβάλας 4β. 180-91
  7. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 4β. 165-187
  8. Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 4β. 139-150
  9. Παγγαίο ΠΓΣ 3β 116-219
  10. ΑΟ Προσοτσάνης 4β. 128-129
  11. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 2β. 93134
  12. ΑΟ Ηράκλειας 2β. 107-144
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-60

 *Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα

H Επόμενη 4η Αγωνιστική (20-21/10)

  • Πανσερραϊκός – ΑΟ Ηράκλειας
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – ΓΣ Σέρρες 2017
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Τιτάνες Δράμας – ΚΑΟ Δράμας
  • Δόξα ΑΓΣ Βώλακα – Αστέρας Καβάλας

Ρεπό: ΑΟ Προσοτσάνης

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19

A’ ΟΜΙΛΟΣ  1η Αγωνιστική (13-14/10)

Σάββατο 13/10

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ίκαροι Σερρών 39-60
    • Τα Δεκάλεπτα: 9-18, 15-32 Ημίχρονο, 27-52, 39-60 ΤΕΛΙΚΟ

Κυριακή 14/10

  • ΑΕ Σερρών – ΓΣ Σέρρες 2017 62-36
    • Τα Δεκάλεπτα: 25-5, 34-20 Ημίχρονο, 51-29, 62-36 ΤΕΛΙΚΟ
  • Πανσερραϊκός – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 58-51
    • Τα Δεκάλεπτα: 18-8, 30-19, Ημίχρονο, 43-34, 58-51 ΤΕΛΙΚΟ

Η Βαθμολογία (1 Ματς)

  1. ΑΕ Σερρών 2β. 62-36
  2. Ίκαροι Σερρών 2β. 60-39
  3. Πανσερραϊκός 2β. 58-51
  4. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 1β. 51-58
  5. Ορφέας Νέου Σκοπού 1β. 39-60
  6. ΓΣ Σέρρες 2017 1β. 36-62

H Επόμενη 2η Αγωνιστική (20-21/10)

  • Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Σερρών
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Πανσερραϊκός

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19

1η Αγωνιστική (13-14/10)

Σάββατο 13/10

  • Αστέρας Καβάλας – Ασπίδα Ξάνθης 2001 56-34
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Τιτάνες Γυναικών Δράμας 0-20 α.α

Κυριακή 14/10

Η Βαθμολογία (1 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 2β. 68-31
  2. Αστέρας Καβάλας 2β. 56-34
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 2β. 20-0
  4. Ασπίδα Ξάνθης 2001 1β. 34-56
  5. Πανσερραϊκός 1β. 31-68
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-20

H Επόμενη 2η Αγωνιστική (20-21/10)

  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Αστέρας Καβάλας
  • Ένωση Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνής

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης 2001, Πανσερραϊκός

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1904757409611192 facebook_image_size=larger]

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19

A’ ΟΜΙΛΟΣ 2η Αγωνιστική (13-14/10)

Σάββατο 13/10

  • ΓΑΣ Βισάλτης – ΑΕ Λευκώνα 40-61
    • Τα Δεκάλεπτα: 13-17, 19-30 Ημίχρονο 30-45, 40-61 ΤΕΛΙΚΟ
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Ίκαροι Σερρών 27-134
    • Τα Δεκάλεπτα: 11-26, 17-65 Ημίχρονο 17-107, 27-134 ΤΕΛΙΚΟ
  • ΑΕ Σερρών – ΑΟ Ηράκλειας 45-64
    • Τα Δεκάλεπτα: 1-15, 12-28 Ημίχρονο, 23-48, 45-64

Κυριακή 14/10

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Πανσερραϊκός 57-74
    • Τα Δεκάλεπτα: 7-19, 23-40 Ημίχρονο, 42-56, 57-74 ΤΕΛΙΚΟ

Ρεπό: ΓΣ Σέρρες 2017

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1903512879735645 facebook_image_size=larger]

Η Βαθμολογία (2 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 4β. 222-51
  2. ΑΕ Λευκώνα 4β. 109-87
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 3β. 133-124
  4. ΑΟ Ηράκλειας 3β. 114-121
  5. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 3β. 82-171
  6. ΓΑΣ Βισάλτης 3ββ. 62-145
  7. ΑΕ Σερρών 2β. 92-112
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 1β. 37-55
  9. Πανσερραϊκός 2β. 74-57

 Η Επόμενη 3η Αγωνιστική (20-21/10)

  • Πανσερραϊκός – ΑΕ Σερρών
  • ΑΟ Ηράκλειας – ΓΑΣ Βισάλτης
  • ΑΕ Λευκώνα – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • Ίκαροι Σερρών – ΓΣ Σέρρες 2017

Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού