ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Εκπλήξεις και αναβολές (φώτος)

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Εκπλήξεις και αναβολές (φώτος)

Η κακοκαιρία είχε ως συνέπεια να αναβληθούν πολλά παιχνίδια το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε στο Πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ. Στις Σέρρες πραγματοποιήθηκαν μόνο τα παιχνίδια ΜΓΣ Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ-Ορφέας Ν.Σκοπού στους άνδρες και το Λευκώνας-ΓΣ Σέρρες 2017 στο παιδικό, τα οποία και καλύψαμε φωτογραφικά.

Ήττα – έκπληξη για την ανδρική ομάδα του ΓΣ Σερρες 2017 στην Προσότσανη από την τοπική ομάδα.

Η 12η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής όπου αγωνίζονται οι Ικαροι θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 9/1, με την ομάδα των Ικάρων να ταξιδεύει στην Βέροια για να αγωνιστεί με τον Φίλιππο.

Αναλυτικά:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  

Με απόφαση της Διοργανώτριας αρχής οι προβλεπόμενοι αγώνες της 12ης Αγωνιστικής αυτού του Σαββατοκύριακου (5-6/1/19) θα διεξαχθούν την Τετάρτη (9/1/19 λόγω κακοκαιρίας και επικινδυνότητας μετακίνησης των ομάδων)

Η Βαθμολογία (11 ματς)

  1. ΣΑΑΚ Ανατόλια 21β. 897-764
  2. ΑΟ Αγρινίου 20β. 808-739
  3. ΧΑΝΘ 18β. 785-758
  4. ΓΣ Ελευθερούπολης 18β. 815-738
  5. Μαχητές Δόξα Πεύκων 18β. 772-729
  6. Ερμής Λαγκαδά 17β. 781-731
  7. ΓΣ Νίκη Βόλου 17β. 819-829
  8. Φίλιππος Βέροιας 17β. 789-781
  9. ΓΣ Φάρσαλα 16β. 793-809
  10. Φαίακας Κέρκυρας 16β. 764-853
  11. Γέφυρα 16β. 752-793
  12. Έσπερος Λαμίας 15β. 785-831
  13. Ίκαροι Σερρών 15β. 753-768
  14. Χαλκηδόνα 14β. 716-779
  15. Στρατώνι 14β. 756-784
  16. Μακεδονικός 12β. 727-844

12η Αγωνιστική (Τετάρτη 9/1/19 5μμ.)

  • ΓΣ Φάρσαλα – ΧΑΝΘ
  • ΑΟ Αγρινίου – Γέφυρα
  • Φίλιππος Βέροιας – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Δ. Βικέλας
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • ΓΣ Νίκη Βόλου – ΣΑΑΚ Ανατόλια
  • Μακεδονικός – Ερμής Λαγκαδά
  • Φαίακας Κέρκυρας – Χαλκηδόνα
  • Στρατώνι – Έσπερος Λαμίας

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 14η Αγωνιστική (5-6/1/19)

Σάββατο 5/1/19

  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Τιτάνες Δράμας, Αναβλήθηκε λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών
  • Πανσερραϊκός – Ορφέας Νέου Σκοπού 62-52 (116 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 13-14, 26-25, 45-43, 62-52
    • Πανσερραϊκός (Κοκολιός) Συμεωνίδης 15, Πεχλιβάνης 14(3), Τράκας 13, Χατζηστεφάνου 8,  Γεωργιανός 4, Τσανάκας 3, Φραγκούλης 3, Παρχαρίδης 1, Σταματόπουλος 1, Ιωσηφίδης, Χορτομάρης,
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης) Λαγός 12(1), Χαβαλές 11  Δροσινός 9(1), Γάτος 8, Αχτσής 6(1), Γεωργόπυλος 4, Γιοβάνης 2, Δούμας, Θεοδωρόπουλος, Καραμπατζάκης, Λουλούδης,,
  • Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Ηράκλειας, Αναβλήθηκε λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΚΑΟ Δράμας, Αναβλήθηκε λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 0-20 α.α

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=2020385954715003 facebook_image_size=larger]

Κυριακή 6/1/19

  • ΑΟ Προσοτσάνης – ΓΣ Σέρρες 2017 67-59
    • Τα Δεκάλεπτα: 16-20, 32-36, 43-50, 67-59
    • ΑΟ Προσοτσάνης Κουτσίδης 15, Αποστολίδης 9, Πατεντάλης 9, Κονδής 8(2), Κινατζίδης 8, Βουβαλίδης 5(1), Νυμφόπουλος 5(1), Ζάμπας 5, Δουλκέρογλου 1, Ζήσης, Σταϊκος, Ρέντος
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Μπουτάκογλου) Ασημάκης 21, Γιαβρόπουλος 10(1), Χατζής 8, Σκαλιστής 7, Ιωαννίδης 6, Καρακώστας 5, Λαδιάς 2

Ρεπό: Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

Βαθμολογία (14 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός 26β. 1018-550
  2. ΓΣ Σέρρες 2017 24β. 922-645
  3. Αστέρας Καβάλας 22β. 902-578
  4. ΑΟ Προσοτσάνης 21β. 768-833
  5. ΚΑΟ Δράμας 20β. 792-682
  6. Ορφέας Νέου Σκοπού 20β. 687-687
  7. Τιτάνες Δράμας 19β. 799-812
  8. ΑΟ Ηράκλειας 17β. 666-748
  9. ***Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 16β. 514-597
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 15β. 661-803
  11. Παγγαίο ΠΓΣ 13β. 481-720
  12. ***Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 12β. 520-812
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-260
*Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα **Παγγαίο ΠΓΣ με δύο ματς λιγότερα Αστέρας Καβάλας, ΚΑΟ Δράμας, Τιτάνες Δράμας, ΑΟ Ηράκλειας, ΑΕ Δοξάτου Δράμας, Παγγαίο ΠΓΣ και Δόξα ΑΓΣ Βώλακα με ματς λιγότερο *** Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών ****Το Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου πραγματοποίησε το ρεπό του

Επόμενη 15η Αγωνιστική (12-13/1/19)

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – Πανσερραϊκός
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Παγγαίο ΠΓΣ
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟ Προσοτσάνης
  • ΚΑΟ Δράμας – Μακεδόνες Κρηνίδων
  • Δόξα ΑΓΣ Βώλακα – ΑΕ Δοξάτου Δράμας
  • Τιτάνες Δράμας – Αστέρας Καβάλας

Ρεπό: ΑΟ Ηράκλειας


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ 

A’  ΌΜΙΛΟΣ 10η Αγωνιστική (4-9/1/19)

Τετάρτη 2/1/19

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΕ Σερρών 54-49
    • Τα Δεκάλεπτα: 13-10, 25-21, 37-39, 54-49

Παρασκευή 4/1/19

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΣ Σέρρες 2017, Δ.Δ λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών

Τετάρτη 9/1/19

  • 9.15μμ. Πανσερραϊκός – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Ομόνοιας

Βαθμολογία (10 Ματς)

  1. *Ίκαροι Σερρών 18β. 582-363
  2. *Πανσερραϊκός 17β. 623-474
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 15β. 528-517
  4. ΑΕ Σερρών 14β. 542-511
  5. **Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 10β. 384-473
  6. *ΓΣ Σέρρες 2017 9β. 374-623
*Ίκαροι Σερρών, Πανσερραϊκός, Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου και  ΓΣ Σέρρες 2017 με ματς λιγότερο** To Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου έχει ένα μηδενισμό

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Δεν υπήρξε δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (5-6/1/19)

Βαθμολογία (8 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 14β. 308-212
  2. Ένωση Καβάλας 11β. 238-121
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 11β. 211-198
  4. Ασπίδα Ξάνθης 2001 10β. 222-196
  5. Πανσερραϊκός 8β. 187-219
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-120
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-120

 8η Εξ αναβολής αγωνιστική (19-20/1/19)

  • Ένωση Καβάλας – Πανσερραϊκός

 Επόμενη 9η Αγωνιστική (19-20/1/19)

  • Ίκαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης
  • Αστέρας Καβάλας – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Ένωση Καβάλας

Ρεπό: Πανσερραϊκός


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ 

A’ ΟΜΙΛΟΣ 13η Αγωνιστική (5-6/1/19)

Σάββατο 5/1/19

  • Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο – ΓΑΣ Βισάλτης, Αναβλήθηκε λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών
  • ΑΕ Λευκώνα – ΓΣ Σέρρες 2017 49-25
    • Τα Δεκάλεπτα: 16-7, 28-10, 40-18, 49-25
    • ΑΕ Λευκώνα (Οικονόμου)  Πάγκος 20, Καμπούρης 5, Ευθυμίου 4, Ιωσηφίδης 4, Κούκος 3, Παπαευστρατίου 3, Τοπτσής 3, Ψιλλόπουλος 3, Κουδούνης 2, Δουλγερίδης, Παυλίδης Α. Παυλίδης Θ.
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Γεωργαντάς) Καλπατζίδης 6(1, Καδόπουλος 6, Πανταζής 5, Τζώτζος 4, Αποστολίδης 2, Λιλλής 2, Αρβανιτίδης,  Βαγενάς, Γιοβάνογλου, Καλαποδάς, Κωστόπουλος

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=2020978904655708 facebook_image_size=larger]

Τετάρτη 9/1/19

  • 6μμ. ΑΟ Ηράκλειας – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, Γήπεδο Ηράκλειας
  • 7μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΕ Σερρών, Γήπεδο Ν. Σκοπού

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

Βαθμολογία (13 Ματς)

  1. *Ίκαροι Σερρών 21β. 998-486
  2. *Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο 20β. 863-444
  3. *Ορφέας Νέου Σκοπού 17β. 629-553
  4. ΑΟ Ηράκλειας 17β. 663-672
  5. ΑΕ Λευκώνα 17β. 649-657
  6. ΑΕ Σερρών 15β. 595-631
  7. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 14β. 533-899
  8. *ΓΣ Σέρρες 2017 14β. 423- 698
  9. ΓΑΣ Βισάλτης 12β. 456-769
 *Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο, Ίκαροι Σερρών, Ορφέας Νέου Σκοπού και ΓΣ Σέρρες 2017 έχουν κάνει το ρεπό τους Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο, Ορφέας Νέου Σκοπού, ΑΟ Ηράκλειας, ΑΕ Σερρών, Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου και ΓΑΣ Βισάλτης με ματς λιγότερο

Επόμενη 14η Αγωνιστική (12-13/1/19)

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο
  • ΓΣ Σέρρες 2017- ΑΟ Ηράκλειας
  • ΓΑΣ Βισάλτης – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Λευκώνα

Ρεπό: ΑΕ Σερρών


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Δεν υπήρξε δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (5-6/1/19)

Βαθμολογία (6 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 10β.337-137
  2. Πάνθηρες Καβάλας 8β. 197-217
  3. Ίκαροι Σερρών 6β. 174-197
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 6β. 171-258
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 6β. 151-218

Επόμενη 7η Αγωνιστική (12-13/1/19)

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ίκαροι Σερρών
  • Πάνθηρες Καβάλας – Ένωση Καβάλας

Ρεπό: Τιτάνες Γυναικών Δράμας