ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Το πρόγραμμα των Σερραϊκών Ομάδων το 4ημερο 11-15/2/17

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Το πρόγραμμα των Σερραϊκών Ομάδων το 4ημερο 11-15/2/17

Σάββατο 11/2/17

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος  16η Αγωνιστική

  • 5μμ. Παγγαίο ΠΓΣ – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ, Κλειστό Γήπεδο Γεωργιανής
  • 5μμ. ΑΟ Σερρών – Τιτάνες Δράμας, Κλειστό Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 7μμ. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ – ΑΟ Ηράκλειας, Κλειστό Γήπεδο Βώλακα

Πρωτάθλημα Γυναικών

Ολοκληρώθηκε η 1η Φάση του Πρωταθλήματος με τον Πανσερραϊκό στην 1η θέση.

Δεν υπάρχει αγωνίστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο. Οι Λιονταρίνες έμαθαν την Τρίτη 7/2 το πρόγραμμα της Τελικής Φάσης εκεί που θα αντιμετωπίσουν τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, τον ΓΑΣ Κομοτηνής και τον Αίαντα Κομοτηνής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και η Βαθμολογία της Τελικής Φάσης

1η αγωνιστική

  • Πάνθηρες Καβάλας- Αίαντας Κομοτηνής
  • Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • Αστέρας Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνή

2η αγωνιστική

  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Πανσερραϊκός
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πάνθηρες Καβάλας
  • Αίαντας Κομοτηνής – Αστέρας Καβάλας

3η αγωνιστική

  • Πάνθηρες Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • Πανσερραϊκός – Αίαντας Κομοτηνής
  • Αστέρας Καβάλας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

4η αγωνιστική

  • Αίαντας Κομοτηνής – Πάνθηρες Καβάλας
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Αστέρας Καβάλας

5η αγωνιστική

  • Πανσερραϊκός – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • Πάνθηρες Καβάλας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
  • Αστέρας Καβάλας – Αίαντας Κομοτηνής

6η αγωνιστική

  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Πάνθηρες Καβάλας
  • Αίαντας Κομοτηνής – Πανσερραϊκός
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αστέρας Καβάλας

 

Η Βαθμολογία της Τελικής Φάσης
Πανσερραϊκός 8
ΓΑΣ Κομοτηνής 8
Πάνθηρες Καβάλας 6
Αίαντας Κομοτηνής 6
Εθνικός Αλεξανδρούπολης 4
*Αστέρας Καβάλας 3

Ο Αστέρας Καβάλας έχει ένα μηδενισμό

 

Πρωτάθλημα Εφήβων

Ολοκληρώθηκε η 1η Φάση του Πρωταθλήματος.

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο. Από σερραϊκής πλευράς στα προημιτελικά προκρίθηκε το Ρούπελ Σιδηροκάστρου και ο Πανσερραϊκός

Αναλυτικά τα ζευγάρια της Προημιτελικής Φάσης

  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Απόλλων Δράμας
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Πανσερραϊκός
  • Αστέρας Καβάλας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής
  • ΓΑΣ Κομοτηνή – Ασπίδα Ξάνθης 2001

Η πρόκριση κρίνεται στις 2 νίκες και πλεονέκτημα έδρας έχει η ομάδα που αναγράφεται πρώτη

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων Α’ Όμιλος 8η Αγωνιστική

  • 3μμ. Παγγαίο ΠΓΣ – Πανσερραϊκός, Κλειστό Γεωργιανής

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος 13η Αγωνιστική

  • 3μμ. Πανσερραϊκός – ΓΑΣ Βισάλτης, Κλειστό Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 4μμ. ΑΟ Ηράκλειας – ΑΟ Σερρών, Κλειστό Γυμναστήριο Ηράκλειας

 

Κυριακή 12/2/17

Πρωτάθλημα Αντρών Α’ Όμιλος 16η Αγωνιστική

  • 6:30μμ. ΑΟ Προσοτσάνης – Πανσερραϊκός, Κλειστό Γυμναστήριο Προσοτσάνης

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος 13η Αγωνιστική

  • 12μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – Ρούπελ ΑΓΣ, Κλειστό Γυμναστήριο Νιγρίτας

 

Τετάρτη 15/2/17

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος 20η Αγωνιστική

  • 7μμ. ΑΟ Σερρών – Μακεδόνες Κρηνίδων, Κλειστό Γυμναστήριο Ομόνοιας

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος 13η Αγωνιστική

  • 5μμ. Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Σερρών, Κλειστό Γυμναστήριο Ομόνοιας