Αποτελέσματα Εκλογών στην Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Σερρών

Αποτελέσματα Εκλογών στην  Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Σερρών

Στις εκλογές που πραγματοποιήθηκαν την Δευτέρα 5/11/2012 για την ανάδειξη αιρετών στους εκπαιδευτικούς της Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Σερρών ανέδειξαν νικήτρια δύναμη την ΔΑΚΕ. Η αποχή κυμάνθηκε  στο 18,5% και οι συνδυασμοί που έλαβαν μέρος στις εκλογές έλαβαν:

ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΙΡΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ Π.Υ.Σ.Δ.Ε. ΣΕΡΡΩΝ (2012)  
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ: 1467  
ΨΗΦΙΣΑΝ: 1196  
ΕΓΚΥΡΑ 1160  
ΑΚΥΡΑ 36  
ΑΠΟΧΗ (%) 18,47  
     
ΕΛΑΒΑΝ ΚΑΤΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ    
ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΨΗΦΟΙ %
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ 94 8,10%
ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ 119 10,26%
Δ.Α.Κ.Ε. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ 524 45,17%
ΕΣΑΚ-ΔΕΕ
ΤΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ Π.Α.ΜΕ.
41 3,53%
Π.Α.Σ.Κ. ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ 111 9,57%
ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ 271 23,36%
Σύνολο:   1160  

Η σταυροδοσία των υποψηφίων

    ΠΥΣΔΕ ΣΕΡΡΩΝ (Σταυροδοσία)    
 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ          
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ 1ο ΕΤ 2ο ΕΤ 3ο ΕΤ 4ο ΕΤ ΣΥΝΟΛΟ
1 ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ 9 7 10 11 37
2 ΒΑΛΙΩΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2 5 1 5 13
3 ΔΑΜΠΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 6 3 1 1 11
4 ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2 1   1 4
5 ΚΑΣΑΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2 2 1 2 7
6 ΝΑΟΥΜ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 5 16 14 7 42
7 ΝΤΙΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 4 3 2 1 10
8 ΠΑΧΛΙΒΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ   2 3   5
      30 39 32 28  
ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ        
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ 1ο ΕΤ 2ο ΕΤ 3ο ΕΤ 4ο ΕΤ ΣΥΝΟΛΟ
1 ΕΛΛΗΝΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 23 19 24 14 80
2 ΤΣΟΥΧΝΙΚΑΣ ΗΛΙΑΣ 15 15 22 18 70
      38 34 46 32  
ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ          
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ 1ο ΕΤ 2ο ΕΤ 3ο ΕΤ 4ο ΕΤ ΣΥΝΟΛΟ
1 ΑΤΣΑΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 5 6 6 1 18
2 ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 60 56 62 46 224
3 ΓΡΙΨΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 10 8 9 9 36
4 ΚΕΣΟΥΛΗ ΛΕΜΟΝΙΑ 8 12 8 6 34
5 ΚΑΤΑΚΑΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 8 5 5 3 21
6 ΜΠΟΣΝΑΚΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 6 6 7 3 22
7 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ 2 1 8 3 14
8 ΠΑΠΑΤΖΙΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 7   6 5 18
      106 94 111 76  
ΔΑΚΕ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ            
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ 1ο ΕΤ 2ο ΕΤ 3ο ΕΤ 4ο ΕΤ ΣΥΝΟΛΟ
1 ΚΑΤΣΑΡΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 9 12 10 4 35
2 ΜΕΤΟΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 65 72 72 57 266
3 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 69 65 47 62 243
4 ΦΟΥΝΤΟΥΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 50 48 32 46 176
      193 197 161 169  
ΕΣΑΚ-ΔΕΕ            
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ 1ο ΕΤ 2ο ΕΤ 3ο ΕΤ 4ο ΕΤ ΣΥΝΟΛΟ
1 ΛΑΓΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 3 8 7 6 24
2 ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΡΑΣΧΟΣ 1 6 6 2 15
      4 14 13 8  
ΠΑΣΚ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ            
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ 1ο ΕΤ 2ο ΕΤ 3ο ΕΤ 4ο ΕΤ ΣΥΝΟΛΟ
1 ΜΟΡΦΑΚΙΔΗΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ 4 5 4 4 17
2 ΣΑΒΒΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 11 4 9 5 29
3 ΣΤΑΥΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1 1   2 4
4 ΤΡΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 8 9 11 10 38
5 ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 7 7 4 12 30
6 ΨΑΘΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 5 9 5 15 34
      36 35 33 48