ΕΠΣ Σερρών: Αποτελέσματα και βαθμολογίες μετά τους αγώνες 29-30/9

Σε πλήρη ρυθμούς μπήκαν τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Σερρών, αφού το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε άρχισαν να αγωνίζονται και οι ομάδες της Β’ Κατηγορίας

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των ομάδων και οι βαθμολογίες στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣ έχουν ως εξής:

Επίλεκτη Κατηγορία  – 4η Αγωνιστική

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου 2018 5μμ.

  • Λιθότοπος – Λευκώνας 3-0
  • Σκοτούσσα – Χρυσό 0-1

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2018 5μμ.

  • Νέος Σκοπός – Προβατάς 2-1
  • Κάτω Καμήλα – Νεοχώρι 2-1
  • Νέο Σούλι – Άνω Μητρούσι 1-1
  • SERRES 1800 – Χείμαρρος 2-1

H Βαθμολογία (4 ματς)

  1. Χρυσό 12
  2. Κάτω Καμήλα 10
  3. SERRES 1800 9
  4. Λιθότοπος 7
  5. Χείμμαρος 6
  6. Σκοτούσσα 6
  7. Άνω Μητρούσι 5
  8. Νέος Σκοπός 4
  9. Νεοχώρι 4
  10. Λευκώνας 3
  11. Νέο Σούλι 2
  12. Προβατάς 0

 

Ανώτερη Κατηγορία  – 4η Αγωνιστική

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Καπνόφυτο – Καρπερή 8-3
  • Αμμουδιά – Άγγιστρο 7-0
  • Νέο Πετρίτσι – Κερκίνη 2-2
  • Ροδόπολη – Μεγαλόχώρι 1-2
  • Ποντισμένο – Χριστός 3-2

Β’ Όμιλος

  • Πήγασος – Παλαιοκώμη 3-1
  • Ροδολίβος – ΠΣ Σέρρες 4-1
  • Μεσσολακια – Νιγρίτα 2018 0-4

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ρεπό: Άνω Ποροϊα

Β’ Όμιλος

  • Άγιο Πνεύμα – Βαλτοτόπι 2-3
  • Κορμίστα – Νέα Ζίχνη 3-5
  • Ρεπό: Πρώτη

H Βαθμολογία (4 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Αμμουδιά 9
  2. Κερκίνη 8
  3. Νέο Πετρίτσι 8
  4. Ποντισμένο 7
  5. Άνω Ποροϊα 7
  6. Καπνόφυτο 6
  7. Μεγαλοχώρι 4
  8. Χριστός 4
  9. Ροδόπολη 3
  10. Άγγιστρο 0
  11. Καρπερή 0

Β’ Όμιλος

  1. Ροδολίβος 9
  2. Άγιο Πνεύμα 9
  3. Νέα Ζίχνη 7
  4. Πρώτη 7
  5. Πήγασος 6
  6. Νιγρίτα 2018 6
  7. ΠΣ Σέρρες 6
  8. Βαλτοτόπι 6
  9. Κορμίστα 1
  10. Παλαιοκώμη 1
  11. Μεσολακκιά 0

 

Β’ Κατηγορία  – 1η Αγωνιστική

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • ΠΟΣ 2000 – Βυρώνεια 4-0

Β’ Όμιλος

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2018 5μμ.

Α’ Όμιλος

  • Πλατανάκια – Χαρωπό 2-9
  • Ηρακλής – Ιωνικός 4-2
  • Νέα Τυρολόη – Δασοχώρι Δ.Δ

Β’ Όμιλος

  • Εμμανουήλ Παππάς – Ψυχικό 4-0
  • Πεπονιά / Σκούταρι – Επτάμυλοι 1-0
  • Μαυροθάλασσα – Δραβίσκος 1-3
  • Οινούσσα – Πεθελινό 0-0

 

H Βαθμολογία (1 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Χαρωπό 3β
  2. ΠΟΣ 2000 3β.
  3. Ηρακλής 3β.
  4. Νέα Τυρολόη —
  5.  Δασοχώρι —
  6. Ιωνικός 0β.
  7. Βυρώνεια 0β.
  8. Πλατανάκια 0β.

Β’ Όμιλος

  1. Εμμανουήλ Παππάς 3β.
  2. Δραβίσκος 3β.
  3. Πεπονιά / Σκούταρι 3β.
  4. Οινούσα 1β
  5. Πεθελινό 1β.
  6. Επτάμυλοι 0β.
  7. Μαυροθάλασσα 0β
  8. Ψυχικό 0β.