ΕΠΣ Σερρών: Αποτελέσματα & βαθμολογίες του Σαββατοκύριακου 13/14-10

ΕΠΣ Σερρών: Αποτελέσματα & βαθμολογίες του Σαββατοκύριακου 13/14-10

Επίλεκτη Κατηγορία  – 6η Αγωνιστική

Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

  • Λιθότοπος – Άνω Μητρούσι 5-1
  • Σκοτούσσα – Χείμαρρος 0-2

Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

  • Νέος Σκοπός – SERRES 1800 2-0
  • Χρυσό – Λευκώνας 2-1
  • Προβατάς – Νεοχώρι 2-0
  • Κάτω Καμήλα – Νέο Σούλι 2-1

H Βαθμολογία (5 ματς)

  1. Χρυσό 16
  2. Κάτω Καμήλα 16
  3. Λιθότοπος 11
  4. Χείμμαρος 10
  5. SERRES 1800 9
  6. Άνω Μητρούσι 8
  7. Νέος Σκοπός 7
  8. Νεοχώρι 7
  9. Σκοτούσσα 6
  10. Λευκώνας 6
  11. Νέο Σούλι 3
  12. Προβατάς 3

 

Ανώτερη Κατηγορία  – 6η Αγωνιστική

Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Αμμουδιά – Άνω Ποροϊα 1-1
  • Νέο Πετρίτσι – Καπνόφυτο 5-1
  • Ροδόπολη – Καρπερή 9-0

Β’ Όμιλος

  • ΠΣ Σέρρες – Νιγρίτα 2018 4-1
  • Μεσσολακια – Πρώτη 0-4
  • Ροδολίβος – Παλαιοκώμη 7-0

Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Μεγαλόχώρι – Άγγιστρο 4-2
  • Κερκίνη – Χριστός 4-0

Ρεπό: Ποντισμένο

Β’ Όμιλος

  • Νέα Ζίχνη – Βαλτοτόπι 3-0
  • Κορμίστα – Πήγασος 0-2

Ρεπό: Άγιο Πνεύμα

H Βαθμολογία (5 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Νέο Πετρίτσι 14
  2. Κερκίνη 14
  3. Άνω Ποροϊα 11
  4. Αμμουδιά 11
  5. Μεγαλοχώρι 8
  6. Ποντισμένο 8
  7. Καπνόφυτο 7
  8. Ροδόπολη 6
  9. Χριστός 4
  10. Άγγιστρο 0
  11. Καρπερή 0

 

Β’ Όμιλος

  1. Ροδολίβος 15
  2. ΠΣ Σέρρες 12
  3. Πρώτη 10
  4. Άγιο Πνεύμα 10
  5. Νέα Ζίχνη 10
  6. Πήγασος 10
  7. Νιγρίτα 2018 9
  8. Βαλτοτόπι 6
  9. Κορμίστα 4
  10. Παλαιοκώμη 1
  11. Μεσολακκιά 0

Β’ Κατηγορία  – 3η Αγωνιστική

Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Νέα Τυρολόη – ΠΟΣ 2000 0-0
  • Χαρωπό – Βυρώνεια 5-0

Β’ Όμιλος

Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018 4μμ.

Α’ Όμιλος

  • Ηρακλής – Δασοχώρι 4-0
  • Πλατανάκια – Μοναστηράκι 3-0

Ρεπό: Ιωνικός

Β’ Όμιλος

  • Πεπονιά / Σκούταρι – Εμμανουήλ Παππάς 2-0
  • Μαυροθάλασσα – Βισαλτιακός / Μακεδονικός 0-0
  • Οινούσσα – Επτάμυλοι 1-2
  • Δραβίσκος – Ψυχικό 5-0

Ρεπό: Πεθελινό

 

H Βαθμολογία (2 ματς)

Α’ Όμιλος

  1. Χαρωπό 9β
  2. Ηρακλής 9β.
  3. ΠΟΣ 2000 7β.
  4. Πλατανάκια 3β.
  5. *Νέα Τυρολόη 2β.
  6. Μοναστηράκι 1β.
  7. *Δασοχώρι 0β.
  8. Ιωνικός 0β.
  9. Βυρώνεια 0β.

 

Β’ Όμιλος

  1. Δραβίσκος 9β.
  2. Πεπονιά / Σκούταρι 9β.
  3. Εμμανουήλ Παππάς 4β.
  4. Οινούσα 4β
  5. Επτάμυλοι 4β.
  6. Πεθελινό 1β.
  7. Βισαλτιακός / Μακεδονικός 1β.
  8. Μαυροθάλασσα 1β
  9. Ψυχικό 0β.

*Νέα Τυρολόη και Δασοχώρι με ματς λιγότερο