Εθνικος Σιδηροκάστρου: ήττα 3-1 στην πρεμιέρα με δυο γκολ στην εκπνοή του αγώνα

Εθνικός Σιδηροκάστρου-2012

Ο Διγενής Λακκώματος ήταν ο νικητής της αναμέτρησης με τον Εθνικό Σιδηροκάστρου στην πρεμιέρα του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής που διεξήχθη στην Χαλκιδική στο γήπεδο “Αβρααμ Παπαδόπουλος”, το απόγευμα της Κυριακής 22/9/2013. Ο Εθνικός έχει παράπονα από τον διαιτητή του αγώνα κ.Μηλιάδη (συνδέσμου Μακεδονίας), αφού στο πρώτο μέρος τους ακύρωσε κανονικό γκολ και θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί στο σκορ. Αντ’ αυτού οι παίκτες του Θόδωρου Κερογλίδη, βρέθηκαν να χάνουν στο 40ο λεπτό με 1-0 από τον Διγενή Λακκώματος.

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Εθνικού αντέδρασαν και κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν με τον Ιωαννίδη σε 1-1. Το παιχνίδι κυλούσε και όλα έδειχναν πως η ομάδα του Σιδηροκάστρου θα έφευγε με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ομως, στο 88ο λεπτό έγινε το 2-1 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι  στις καθυστερήσεις πέτυχαν και την διεύρυνση του σκορ σε 3-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα