Νοέμβριος, 2016

Σαβ26Νοέ - 27Νοέ 2618:00Νοέ 27ΑΜΦΙΠΟΛΙΣ 2016: 2οι Διεθνείς Αγώνες Κολύμβησης Βετεράνων (MASTERS)18:00 - 14:00 (27) Κλειστό Κολυμβητήριο Σερρών

Περισσότερα

Λεπτομέρειες εκδήλωσης

Ο Όμιλoς Φίλων Κολύμβησης Σερρών διοργανώνει σε συνεργασία µε την Π.Ε.K.K.Δ.Μ. στις 26 & 27 Νοεμβρίου 2016 τους 2ους Διεθνείς Αγώνες Κολύμβησης Βετεράνων (MASTERS) με την ονομασία “ΑΜΦΙΠΟΛΙΣ” .

ΑΜΦΙΠΟΛΙΣ 2016
2οι Διεθνείς Αγώνες Κολύμβησης Βετεράνων (MASTERS)

Ο Όμιλος Φίλων Κολύμβησης Σερρών – Τμήμα Ενηλίκων διοργανώνει σε συνεργασία µε την Π.Ε.K.K.Δ.Μ. στις 26 & 27 Νοεμβρίου 2016 τους 2ους Διεθνείς Αγώνες Κολύμβησης Βετεράνων (MASTERS) με την ονομασία “ΑΜΦΙΠΟΛΙΣ” .
Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο κλειστό κολυµβητήριο 25µ (5 διαδρομών) των Σερρών, µε
ηλεκτρονική χρονοµέτρηση και σύµφωνα µε τους κανονισµούς της F.I.N.A.
Οι χρόνοι που θα επιτευχθούν είναι επίσηµοι και θα καταχωρηθούν στο αρχείο της Κ.O.Ε. Τα αποτελέσµατα θα αναρτώνται στον πίνακα ανακοινώσεων του κολυµβητηρίου 15′ µετά το πέρας κάθε αγωνίσµατος.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ

Οι κατηγορίες-ηλικίες είναι για τα ατομικά αγωνίσματα σε άνδρες και γυναίκες
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 25-29 ΕΤΩΝ – ΕΤΟΣ ΓΕΝΝ. 1992-1988
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 30-34 « 1987-1983
Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 35-39 « 1982-1978
Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-44 « 1977-1973
Ε’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 45-49 « 1972-1968
ΣΤ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50-54 « 1967-1963
Ζ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 55-59 « 1962-1958
Η’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 60-64 « 1957-1953
Θ’ ΚΑΤΗΓOΡΙΑ 65-69 « 1952-1948
Ι’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 70-74 « 1947-1943
Κ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 75-79 « 1942-1938
Λ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 80-84 « 1937-1933
Μ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 85-89 « 1932-1928
Ν’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 90-94…… « 1927-1923

Για τα ομαδικά αγωνίσματα:

Οι κατηγορίες των σκυταλοδρομιών υπολογίζονται από το άθροισμα των ηλικιών των μελών της σκυτάλης.
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 100-119 ΕΤΩΝ
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 120-159
Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 160-199
Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 200-239
Ε’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 240-279
ΣΤ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 280-319
Ζ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 320-359
Η’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 360-399

ΕΠΑΘΛΑ

Στους τρεις πρώτους νικητές σε κάθε κατηγορία και αγώνισμα θα απονεμηθούν μετάλλια και διπλώματα.
Στους καλύτερους Master (1 άνδρα & 1 γυναίκα) κολυμβητές της διοργάνωσης µε βάση την βαθµολογία της FINA θα δοθεί Κύπελλο.
Θα απονεμηθεί έπαθλο στον μεγαλύτερο σε ηλικία κολυμβητή/τρια της διοργάνωσης.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

Α’ Αγωνιστική ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ 18:00 μ.μ.

1. 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
2. 50 ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
3. 100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
4. 200 ΜΙΚΤΗ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
5. 50 ΥΠΤΙΟ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
6. 400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
7. 4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ MIXED (2 ΑΝΔΡΕΣ- 2 ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

Β’ Αγωνιστική ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ 10:00 π.μ.

1. 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
2. 200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
3. 100 ΜΙΚΤΗ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
4. 100 ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
5. 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
6. 100 ΥΠΤΙΟ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
7. 4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΝΔΡΩΝ
8. 4X50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

Ωρα

26 (Σάββατο) 18:00 - 27 (Κυριακή) 14:00

Τόπος

Κλειστό Κολυμβητήριο Σερρών