Επτά πρωτιές Σερραίων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παμπαίδων – Παγκορασίδων

Επτά πρωτιές Σερραίων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παμπαίδων – Παγκορασίδων

Στο Δημοτικό Στάδιο της Καβάλας “Ανθή Καραγιάννη” έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο 2-3 Ιουλίου το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων και Παγκορασίδων, στο οποίο συμμετείχαν αθλητές και αθλήτριες του Βορείου ομίλου από τις ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ:

Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης, Θεσσαλονίκης, Κεντρικής Μακεδονίας, Δυτικής Μακεδονίας, Θεσσαλίας, Ηπείρου, Κερκύρας και τα Σωματεία από Αιτωλοακαρνανία, Ευρυτανία, Φθιώτιδα, Φωκίδα.

Επιτυχίες σημείωσαν οι αθλητές των Σερραϊκών σωματείων με πιο χαρακτηριστικές την 1η θέση στο έξαθλο του Βασίλη Μπουτσιούκη (ΓΑΣ Νιγρίτας), την 1η θέση του Θοδωρή Ζιώγα στη σφυροβολία (ΓΑΣ Νιγρίτας), 1η θέση του Κώστα Γεννίκη (ΟΦΚΑ) στη δισκοβολία (1 κιλό), 1η θέση Βασιλική Χαριστού Παπανικολάου (Σέρρες ’93) στο επικοντό, 1η θέση Ιωάννα Δούμπα (Σέρρες ’93) στα 80μ, 1η θέση στα 4Χ80μ σκυταλοδρομία Παμπαίδων Α’ (Σέρρες ’93) και 1η θέση Μαρίνα Ποριοπούλου στα 1000μ

ΓΑΣ Νιγρίτας Βισάλτης

ΕΞΑΘΛΟ Παμπαίδων Α’

Βασίλης Μπουτσιούκης 1η θέση με επιδόσεις ανά αγώνισμα

  • 100μ 13,88”
  • Άλμα εις Μήκος 4,96μ
  • Σφαίρα 13,42μ.
  • Άλμα εις Ύψος 1,53μ.
  • Ακόντιο 49,80μ.
  • 1000μ. 3.08.65”

 

Σφυροβολία Παμπαίδων Α΄ 4κιλά ΤΕΛΙΚΟΣ

1η θέση Θοδωρής Ζιώγας με επίδοση 57.18μ.

Δισκοβολία Παμπαίδων Α΄ 1κιλό ΤΕΛΙΚΟΣ
4η θέση Θοδωρής Ζιώγας με επίδοση 44,33μ.

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

12η θέση με 41 βαθμούς

ΟΦΚΑ Σέρρες

100μ. Εμπόδια ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 4η θέση Πολυχρόνης Τσιακανιάς με επίδοση 15,14”
  • 5η θέση Οδυσσέας Σιδέρης με επίδοση 15,21”

Άλμα Εις Μήκος Παμπαίδων Α’

  • 8η θέση Βασίλης Βλάχος με επίδοση 5,81μ. στον προκριματικό και 1η θέση στο Μεγάλο Τελικό με επίδοση 6,54μ.

Άλμα εις Ύψος Παγκορασίδων Α’ ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 3η θέση Θωμαή Καμήλαλη με επίδοση 1,54μ.

Άλμα εις Ύψος Παμπαίδων Α’ ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 3η θέση Βασίλης Βλάχος με επίδοση 1,72μ.
  • 4η θέση Παναγιώτης Χατζηδήμος με επίδοση 1,68μ.
  • 6η θέση Θανάσης Σιδερίδης με επίδοση 1,64μ.

Δισκοβολία Παμπαίδων Α΄ 1κιλό ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 1η θέση Κώστας Γεννίκης με επίδοση 50,59μ.

Σφυροβολία Παμπαίδων Α΄ 4κιλά ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 3η θέση Κώστας Γεννίκης με επίδοση 53,46μ.

Σφαιροβολία Παγκορασίδων Α’  3 κιλά

  • 7η θέση Αθανασία Μοσχολιού 7η θέση με 10,53 στον προκριματικό και 5η θέση στο Μεγάλο Τελικό με 10,74μ.

Ακόντιο Παμπαίδων Α’ 600γρ, ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 3η θέση Ιάκωβος Βούλκος με 48,64μ.

 

150μ. Παμπαίδων Α’

  • 17η θέση Στέργιος Κλειτσιώτης με επίδοση 18,81” στον προκριματικό

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
3η θέση με 88,5 βαθμούς

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α’ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

33η θέση με 18 βαθμούς

 

ΓΣ Σέρρες 93

100μ. Εμπόδια Παμπαίδων Α’ ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 2η θέση Βασίλης Τσιμπίρης με επίδοση 13,99”

80μ. Εμπόδια Παγκορασίδων Α’ ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 7η θέση Νικολέτα Γκούρμη με επίδοση 13,35”

300μ. Παγκορασίδων Α’

  • 4η θέση Ευαγγελία Πούλου με επίδοση 49,40” στον προκριματικό  και
  • 3η θέση στο Μεγάλο Τελικό με επίδοση 48,30”

300μ. Παμπαίδων Α’

  • 6η θέση Χριστόφορος Κουπελίδης με επίδοση 39,62” στον προκριματικό και 6η θέση επίσης στο Μεγάλο Τελικό με επίδοση 40,00”

80μ. Παμπαίδων Α’

  • 8η θέση Νικήτας Καταρτζής Διβανίδης με επίδοση 9,83” στον προκριματικό και 5η θέση στο Μεγάλο Τελικό με επίδοση 9,84”

80μ. Παγκορασίδων Α’

  • 1η θέση Ιωάννα Δούμπα με επίδοση 10,33” στον προκριματικό και 1η θέση στο Μεγάλο Τελικό με 10,39”

Άλμα εις Ύψος Παγκορασίδων Α’ ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 5ηθέση Δροσούλα Σαμαρά με επίδοση 1,50μ.

Άλμα επί Κοντώ Παμπαίδων Α’ ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 3η θέση Γιώργος Αβατάγγελος με επίδοση 3,30μ.

‘Αλμα σε Μήκος Παγκορασίδων Α’

  • 5η θέση Ελισάβετ Τσαουσίδου με 4,99μ. στον προκριματικό και 3η θέση στο Μεγάλο Τελικό με επίδοση 5,32μ.

Άλμα επί Κοντώ Παγκορασίδων Α΄ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 1η θέση Βασιλική Χαριστού Παπανικολάου με επίδοση 3,30μ

Σφαιροβολία Παγκορασίδων Α’  3 κιλά ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 15η θέση Κατερίνα Μπίσκα με επίδοση 9,49μ.

Ακοντισμός 500γρ. Παγκορασίδων Α’ ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 2η θέση Θεοδώρα Σταμάτη με επίδοση 37,97μ.
  • 9η θέση Αποστολία Τσαβδραρίδου με επίδοση 25,15μ.

150μ. Παμπαίδων Α’

  • 4η θέση Θανάσης Μαρτινάκης με επίδοση 17,79” στον προκριματικό και 3η θέση στο Τελικό με επίδοση 17,61”
  • 8η θέση Λάμπρος Τοπκαρόγλου με επίδοση 18,19” στον προκριματικό και 8η επίσης στο Τελικό με επίδοση 18,49”
  • 16η θέση Γιώργος Κουκουβέτσιος με επίδοση 18,79” στον προκριματικό

150μ. Παγκορασίδων Α’

  • 9η θέση Γεωργία Χαραλαμπίδου με επίδοση 20,36” στον προκριματικό και 8η στο Μεγάλο Τελικό με επίδοση 20,76”

1.000μ Παμπαίδων Α’ ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 13η θέση Θωμάς Μπούσιος με επίδοση 3.08,99”

Σφαιροβολία Παμπαίδων Α΄ 4κιλά ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 10η θέση Χρήστος Μακρίδης με επίδοση 11,91μ.

Σκυταλοδρομία 4Χ80 Παγκορασίδων Α’ ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 3η θέση με επίδοση 41,67”

Σκυταλοδρομία 4Χ300 Παγκορασίδων Α’ ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 7η θέση με Πάνου, Σαμαρά, Ποριοπούλου και Πούλου και χρόνο 3.02,10”

Σκυταλοδρομία 4Χ80 Παμπαίδων Α’ ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 1η θέση με επίδοση 36,39”

Σκυταλοδρομία 4Χ300 Παμπαίδων Α’ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 8η θέση με Κουκουβέτσιο, Παπαπασχάλη, Διαμαντίδη και Κουπελίδη και χρόνο 2.45,61”

1.000μ. ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 1η θέση Μαρίνα Ποριόπουλου με επίδοση 3.07,13”

3.000μ. ΤΕΛΙΚΟΣ

  • Εγκατάλειψη και 9η θέση Μιχάλης Αχπαπόγλου

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

4η θέση με 88 βαθμούς

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α’ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

3η θέση με 122 βαθμούς

 

ΣΑΒ Ορφέας Νέου Σκοπού

ΠΕΝΤΑΘΛΟ Παγκορασίδων Α’

Στυλιανή Ντονάι 8η θέση με επίδόσεις ανά αγώνισμα

  • 80μ.μετ Εμποδίων 16,09”
  • Μήκος 3,81μ.
  • Σφαίρα 8,68μ
  • Ακόντιο 23,92μ.
  • 600μ.2.08.32”

Ακοντισμός 500γρ. Παγκορασίδων Α’ ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 5η θέση Μαρία Νεκταρία Πέσσιου με επίδοση 32,74μ.

Σφαιροβολία Παγκορασίδων Α’  3 κιλά ΤΕΛΙΚΟΣ

  • 14η θέση Μαρία Νεκταρία Πέσσιου με επίδοση 9,79μ. στον προκριματικό.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α’ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

45η θέση με 9 βαθμούς