Φιλική ήττα του Εθνικού Γαζώρου από τον ΠΑΟΚ με 2-0

ΠΑΟΚ-Γάζωρος-2013-08-02-1268Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ στο φιλικό με τον ΠΑΟΚ που έγινε το απόγευμα της Παρασκευής 2/8.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα  οι παίκτες του ΠΑΟΚ είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς όμως να απειλήσουν την εστία του Παπαθανασίου. Στο 16΄ ο Ναστεφσκι μπήκε στην μεγάλη περιοχή και επιχείρησε το σούτ , η μπάλα όμως κόντραρε στα πόδια του αντιπάλου και έφυγε σε κόρνερ. Στο 22΄ μετά από εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά του Νέτσιντ που δεν ήταν καλή, έφυγε άουτ. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΕΘΝΙΚΟ ΓΑΖΩΡΟΥ στο 35΄ με δυνατό σούτ του Ναστέφσκι που απέκρουσε ενστικτωδώς ο Γλύκος. Στο 45΄ ο Παπαθανασίου διώχνει σε κόρνερ σουτ του Κάτσε. Στα πρώτα λεπτά των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο εθνικός Γαζώρου προσπάθησε να απειλήσει με τον Γαϊδαρτζή, χωρις όμως να καταφέρνει να φτάσει στα δίχτυα του Γλύκου.

Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου  βρήκε τις δύο ομάδες στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκόρ στο 60΄ με κεφαλιά του Δεληγιαννίδη μετά από εκτέλεση κόρνερ από τον Λόρενς και έκανε το 1-0. Λίγα λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ διπλασίασε τα τέρματά του και συγκεκριμένα στο 72΄ με τον Ολίσε. Οι παίκτες του Εθνικού Γαζώρου αγωνίστηκαν σε αυτό το δυνατό τέστ όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Τελικό σκορ στο φιλικό ΠΑΟΚ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ 2-0.

ΠΑΟΚ: (Χούμπ Στέφενς) Γλύκος, Σπυρόπουλος, Λόπεθ, Σκόνδρας (62΄ Κωνσταντινίδης), Κατσικάς (λ.τ. 29΄ Τσανδάρης), Κάτσε, Πόποβιτς (69΄ Πέλκας), Δεληγιαννίδης (62΄ Ολίσε), Γιάννου (46΄ Βούκιτς), Λόρενς, Νετσιντ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: (Μάκης Κατσαβάκης) Παπαθανασίου (46΄ Μέλκας), Μερεσιώτης (62΄ Πολύζος), Κωφοκώτσιος (58΄ Νέδος), Κουκόλης, Μουσικάκης, Δέντσας, Παπαδόπουλος (88΄ Μεντής), Μεταλλίδης (72΄ Παπαβασιλείου), Ναστέφσκι (64΄ Κωνσταντινίδης), Χατζηδημητρίου (67΄ Κοσμίδης), Γαϊδαρτζής (80΄ Υψηλός)