Φιλική νίκη 4-3 του Εθνικού Γαζώρου με την ΠΙΡΙΝ Μπλαγκόεβγκραντ

ETHNIKOS - PIRIN 4-3 PIC4Φιλική νίκη και πολλά γκολ στον αγώνα του ΕΘΝΙΚΟΥ Γαζώρου με την ΠΙΡΙΝ Μπλαγκόεβγκραντ, που διεξήχθη το απόγευμα της Παρασκευής 11/4, στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών και είχε τελικό αποτέλεσμα 4-3.
Και οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να δώσουν χρόνο συμμετοχής και να δοκιμάσουν όλους τους παίκτες που είχαν στην αποστολή, ενώ για τον Γάζωρο χρόνο συμμετοχής πήραν και οι Αγγελίδης, Κεραμιδάς και Γεωργαντάς από την ομάδα ΝΕΩΝ.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ σε 0-1 στο με εύστοχο σουτ του Zlatinov. Για τον Εθνικό Γαζώρου ισοφάρισε σε 1-1 ο Γαϊδαρτζής, στο 28΄, με απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγα μέτρα έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Στο 31΄ με σουτ και πάλι ο Zlatinov έκανε το 1-2 για την ΠΙΡΙΝ. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 35΄ οι φιλοξενούμενοι διεύρυναν το σκορ σε 1-3, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Zlatinov και ευστοχία του Bachev. Στο 45΄ ο Μερεσιώτης έβγαλε ωραία σέντρα, με τον Γαϊδαρτζή και τον Σκέριαντς να είναι μέσα στην μικρή περιοχή για να σκοράρουν, όμως ο Stoev στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και διαμορφώθηκε το 2-3, σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γάζωρος ισοφάρισε στο 52΄ με ωραία κεφαλιά του Αγγελίδη μετά από σέντρα του Τσουβαλτσίδη, και έκανε το 3-3. Και στο 75΄ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νατσιόπουλου, με κεφαλιά ο Παπαβασιλείου διαμόρφωσε το τελικό 4-3.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Μάκης Κατσαβάκης): Παπαθανασίου (46΄ Μέλκας), Νύρλος (46΄ Τσουβαλτσίδης), Κουκόλης (46΄ Κωφοκώτσιος), Μερεσιώτης (78΄ Κεραμιδάς), Δέντσας, Παναγιωτίδης (46΄ Αγγελίδης), Χατζηδημητρίου (66΄ Γεωργαντάς), Καράμπελας, Κωνσταντινίδης (46΄ Μεταλλίδης), Γαϊδαρτζής (46΄ Παπαβασιλείου), Σκέριαντς (46΄ Νατσιόπουλος)

ΠΙΡΙΝ: Bahtarliev, Bashliev, Georgiev, Bachev, Stoev, Iliev, Popev, Kocev, Blagov, Hadzhiivanov, Zlatinov
Έπαιξαν και οι: Dimitrov, Spiriev, Tasev, Stoykov, Gushterov, Laskov, Madelev, Shvmantov