Φιλική νίκη της ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗΣ κόντρα στις… ΒΑΣΙΛΙΣΣΕΣ ΘΡΑΚΗΣ

Πανσερραϊκή-Βασσίλισες-φ001Την φιλική νίκη με 2-1 πήρε η ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ από τις ΒΑΣΙΛΙΣΣΕΣ ΘΡΑΚΗΣ στον αγώνα που έγινε στο Γήπεδο του Ν. Σκοπού στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ομάδας για το φετινό πρωτάθλημα στην Α΄ Εθνική.

Οι γυναίκες της ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗΣ είχαν πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο όμως οι Βασίλισσες της Θράκης ήταν αυτές που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μετά από εκτέλεση φάουλ και την Στεφανίδου με σούτ μέσα από την περιοχή, να κάνει το 0-1, σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η  ομάδα των Σερρών κυριάρχησε σε όλες τις γραμμές, με αποτέλεσμα στο 75΄ η Εξουζίδου με υπέροχο σούτ έξω από την περιοχή να πετύχει την ισοφάριση (1-1) και λίγα λεπτά αργότερα, η Εξαδακτύλου στο 80΄ να δώσει τη νίκη στην ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ πετυχαίνοντας το δεύτερο γκόλ, και διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 2-1.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ (Γιώργος  Κομσής): Μανιάκα, Εξουζίδου, Καμνιτσά, Μπιζεργιανίδου, Μαυροπούλου, Κατρακάζα, Μπαντή, Καραπέτσα, Σταματιάδου, Γεωργιάδου, Πανίδου

Αγωνίστηκαν και οι: Χατζηχαριστού, Εξαδακτύλου, Μιτσοπούλου, Ζαχαρία, Μπίμπη, Μπούζδρου