Πρώτη νίκη για τους νέους του Εθνικού Γαζώρου και η αποστολή της ομάδας για το παιχνίδι με τον Παναιτωλικό

Την πρώτη τους νίκη στο  πρωτάθλημα της Football League πέτυχαν οι Νέοι του Εθνικού Γαζώρου κόντρα στους Νέους της Νίκης Βόλου, με σκορ 1-0.

Οι παίκτες του Αλέξη Γκράτσιου, που αναζητούσαν την νίκη, ήταν οι κυρίαρχοι του παιχνιδιού, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Την υπεροχή τους στο γήπεδο την μετέφρασαν και σε γκόλ στο 33΄ μετά από μία στημένη φάση, όταν ο Μεταλλίδης εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα βρήκε στο δεύτερο δοκάρι και ο Παπαβασιλείου με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας.

Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση  των παικτών του Εθνικού Γαζώρου  έπεσε, όμως κατάφεραν να κρατήσουν  αυτό το σκόρ μέχρι το τέλος του  αγώνα και να πάρουν τους τρεις  βαθμούς της νίκης.

Κ20 ΕΘΝΙΚΟΣ  ΓΑΖΩΡΟΥ: (Αλέξης Γκράτσιος) Παπαθανασίου, Κωφοκώτσιος, Τόπτσιος, Τσίτος, Νέδος, Μεταλλίδης, Τσοχανταρίδης, Βουλγαρίδης (63΄ Καζακίδης), Μεντής (80΄ Θεοχάρους), Διαμαντής (70΄ Γεράκης), Παπαβασιλείου

ΑΠΟΣΤΟΛΗ  ΟΜΑΔΑΣ ΜΕ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ

Το πρωί της Κυριακής 2/12 αναχώρησε  από τις Σέρρες η ομάδα του ΕΘΝΙΚΟΥ ΓΑΖΩΡΟΥ για το Αγρίνιο, όπου την Δευτέρα, 3 Δεκεμβρίου, στις 19.00 θα αντιμετωπίσει τονΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Football League.

Παναγιώτης Διλμπέρης στην αποστολή συμπεριέλαβε τους παρακάτω δεκαοκτώ ποδοσφαιριστές:

Αποστολή: (Παναγιώτης Διλμπέρης) Αποστολίδης, Αλεξάντροβιτς, Βαλσαμάκης, Γαλακτερός, Γεωργιάδης, Γκόγκας, Καπίας, Κατσαβάκης, Κουκόλης, Καρυπίδης, Κρυστάλλης, Κωνσταντινίδης, Μερεσιώτης, Μπεκιάρης, Ναλμπάντης, Νύρλας, Σαββίδης και Χαριτίδης