Football League: Ο Πανσερραϊκός σε παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου κέρδισε τον Παναιγιάλειο 4-2! (232 φώτος)

Παιχνίδι-διαφήμιση του ποδοσφαίρου, ήταν αυτό που πρόσφεραν οι παίκτες του Πανσερραϊκού και του Παναιγιάλειου και παρακολούθησαν 700 περίπου φίλαθλοι, που βρέθηκαν στις κερκίδες του Δημοτικού γηπέδου Σερρών, το μεσημέρι της Κυριακής 11/12 στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής της Football League.

Εναλλαγές στο σκορ

Νικητής ο Πανσερραϊκός με 4-2 με την εναλλαγή στο σκορ (1-0, 1-1, 1-2, 2-2, 3-2, 4-2) να κρατά αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων και τα γκολ να πέφτουν βροχή.

Η αναμέτρηση μπορεί σε μία συνολική εικόνα να μην είχε πολλές καλές ευκαιρίες, είχε όμως ρυθμό και πολλά γκολ, αφού σχεδόν κάθε επίσκεψη στην αντίπαλη περιοχή για τις δύο ομάδες είχε κατάληξη στα δίχτυα.

Βροχή τα γκολ

Χωρίς φάσεις “κύλησε” το πρώτο 20λεπτο, αλλά στο 22΄ και εντελώς ξαφνικά τα «λιοντάρια» ανοίγουν το σκορ με σέντρα σουτ του Κάκου και αφού η μπάλα βρίσκει και στον Βλάχο.

Ο Παναιγιάλειος όμως κατάφερε να αντιδράσει και στο 32΄ έφερε το ματς στα ίσα με τον Κρητικό. Σέντρα του Σανδραβέλη από τα δεξιά, ο Κρητικός στοπάρει, γυρίζει και με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Παναιγιάλειος ήταν καλύτερος και με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού … χτυπά για δεύτερη φορά (62′), πάλι με τον Κρητικό. Από λάθος του Μέλκα (του φυγε η μπάλα ενώ την είχε μπλοκάρει) σε σέντρα σουτ του Τσιλιγκίρη, παρεμβαίνει ο Κρητικός και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα (1-2)!

Όμως, έξι λεπτά αργότερα (68’) ήρθε η απάντηση των γηπεδούχων με τον Τσιμίκα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και να ισοφαρίζει σε 2-2.

Ο Πανσερραϊκός είχε πάρει φόρα και μετά το γρήγορο 2-2 τα «λιοντάρια» πέτυχαν και τρίτο γκολ! Στο 73΄ ο Τσούτσης βγάζει τη σέντρα, ο Κανούλας (χρυσή αλλαγή) κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και “γράφει” το 3-2. Ενώ πέντε λεπτά αργότερα σημείωσε και τέταρτο γκολ, όταν ο Βοσκόπουλος πιάνει σουτ από το ύψος της περιοχής, ο Στρέζος δεν μπορεί να αντιδράσει και γράφει το 4-2.

Στο επόμενο λεπτό σκοράρει ο Ξόμπλιος για τον Παναιγιάλειο, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

Το τέταρτο γκολ “έκοψε” τα πόδια των παικτών του Παναιγιαλείου και ο Πανσερραϊκός με σωστή διαχείριση στα λεπτά που απέμεναν, έφτασε άνετα στη νίκη.

Η “Μαύρη Θύελλα” προδόθηκε από το δυνατό της “όπλο” φέτος, που ήταν η άμυνα καθώς στα τέσσερα προηγούμενα παιχνίδια είχε δεχθεί τρία γκολ συνολικά ενώ σήμερα “έφαγε” τέσσερα… μαζεμένα.

Πλήρες φωτορεπορτάζ (232 φωτος) στη σελίδα μας στο facebook

Διαιτητής: Συμεωνίδης (Πιερίας). Βοηθοί: Βρούζος (Πιερίας) – Τζιαμπάσης (Κοζάνης).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Μέλκα, Βοσκόπουλος, Στέβιτς, Κάκκο (61΄ Κανούλας), Τσιμίκας, Ιωαννίδης, Παπατζίκος, Ρούτσης (61΄ Λάντο), Μαφουτά, Τσούτσης, Χατζηδημητρίου.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Στρέζος, Σανδραβέλης, Βλάχος, Ντέμο (84΄ Μωυσίδης), Ρότα, Μπούζας (74΄ Ξόμπλιος), Καζναφέρης, Κατίδης, Σκαρτσίλας (61΄ Μπουρλάκης), Κρητικός, Τσιλιγκίρης.

Τα παιχνίδια της αγωνιστικής

Σάββατο 10/12 3μμ.

• Απόλλων Σμύρνης – Αγροτικός Αστέρας 0-0
  • Αιγινιακός – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-3  (1′-74′ Τσιλούλης, 81′ Μούτσα)
  • Κισσαμικός – Σπάρτη 2-1  (85′ Μίλιτς πεν, 88′ Μάντζης / 47′ Ηλιόπουλος)
  • Πανελευσινιακός – Άρης Θεσσαλονίκης 1-3 (14′ Αγγελούδης / 33′ Νέτο, 40′ Μπαργκάν, 69′ Μιλούνοβιτς)

Κυριακή 11/12 1:30μμ.

• ΑΕΛ Καλλονή – Πανθρακικός 1-1 (6′ Μπουρντουζάν / 18′ Πλέγας)

Κυριακή 11/12 3μμ.

• Πανσερραϊκός – Παναιγιάλειος 4-2 (22′ Κάκκο, 68′ Τσιμίκας, 74′ Κανούλας, 80′ Βοσκόπουλος / 33′- 62′ Κρητικός)
  • Νέος Αχαρναϊκός – Καλλιθέα 3-1 (13′ Ματσούκας, 72′ Τζιώρας, 74′ Παπατόλιος / 83′ Γκίνη