Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Ισοπαλίες για Πανσερραϊκό και Εθνικό Σιδηροκάστρου

Εμεινε στην ισοπαλία με τον Αγροτικό Αστέρα

Τετραπλή συγκατοίκηση στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ήταν το αποτέλεσμα της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ εθνικής κατηγορίας, αφού τα αποτελέσματα των αγώνων, φέρνουν ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΣΤΕΡΑ, ΗΡΑΚΛΗ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ και ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ ισόβαθμους στην πρώτη θέση με 7 βαθμούς.

Με την μέτρια έως κακή κατά διαστήματα εμφάνισή τους τα «λιοντάρια» έδωσαν την δυνατότητα στον ικανότατο αντίπαλό τους.να προηγηθεί στο 22ο λεπτό με τον Μπεκιάρη, που εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων.  Γρήγορα όμως οι παίκτες του Σάκη Αναστασιάδη συνήρθαν και αντέδρασαν ισοφαρίζοντας στο 25ο λεπτό σε 1-1 με τον συνήθη ύποπτο Κωνσταντινίδη.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Τοπαλίδης, Γαλακτερός, Τσαούσης, Κατσαβάκης, Γκάγκας, Ρούμπος, Μπονέρης (57’ Τσινίκας Κ), Τσινίκας Σ, Κωνσταντινίδης, Γαννόπουλος (64’ Κασέρης), Ασλανίδης (74 Κράβαρης).
ΑΓΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ: Τατατρίδης, Χατζηλιάδης (58’ Χουνουζίδης), Κουκουλέκης, Καραντασιάδης, Βαφέας, Γεωργιάδης, Αθανασιάδης (46’ Λαζαρίδης), Σαμουηλίδης, Μπεκιάρης (87’ Κρυστάλλης), Παπαδόπουλος, Δελίνης.