Γ’ Εθνική-Πανσερραϊκός: Πιάστε τον … αν μπορείτε!!!

Πανσερραϊκός-Καμπανιακός-2015-2-0-Το μεσημέρι της Κυριακής (8/3) στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών ο Πανσερραϊκός έκανε το 6×6 νικώντας 2-0 τον Καμπανιακό και μετρώντας 6 στη σειρά νίκες παραμένει στην κορυφή του πρώτου ομίλου, στο +4 από Άρη και +5 από Καβάλα (ματς λιγότερο).
Σπουδαίας σημασίας η νίκη που πήρε ο Πανσερραϊκός καθως ο Καμπανιακος ήταν από τις ομάδες που έδειχναν ικανές να απειλήσουν με… γκέλα τα «λιοντάρια».
Ωστόσο, τα «λιοντάρια» έδειξαν πολύ καλό πρόσωπο και έφτασαν στη νίκη με 2-0 στο 41. Ετσι πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου είχαν καταφέρει να κλειδώσουν τη νίκη συνεχίζοντας απρόσκοπτα την πορεία τους για την επίτευξη του στόχου της ανόδου.
Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 38’ ο Μουτεσίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ 3 λεπτά αργότερα ο Ναουμτσέφσκι ύστερα από κεφαλιά πάσα του Γαϊδαρτζή με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
Πανσερραϊκος-πανηγυρισμοι-2015Στο δεύτερο ημίχρονο και όπως ήταν αναμενόμενο ο ρυθμός έπεσε, οι “κόκκινοι” διαχειρίστηκαν το αποτέλεσμα φέρνοντας τον αγώνα στα μέτρα τους και προστατεύοντας κυρίως την άμυνα τους γιατί κατά τα άλλα επιθετικά, αν και προσπάθησαν πολλές φορές κυκλοφορώντας σωστά την μπάλα δεν μπόρεσαν να απειλήσουν παρά μόνο μία-δύο φορές. Ο Καμπανιακός έκανε την δική του προσπάθεια να μπει στο παιχνίδι βάζοντας κάποιο γκολ, αλλά σε καμία περίπτωση δεν ανησύχησε τον Ανδρούτσο.
Πανσερραϊκός (Κ. Βασιλακάκης): Ανδρούτσος, Μουτεσίδης, Γαλακτερός, Σιάκκας, Βοσκόπουλος, Τριανταφύλλου Κ., Τσιμίκας, Παπαστεργίου (65’ Ρούτσης), Ναουμτσέφσκι (90’ Μπονέρης), Περπερίδης, Γαϊδαρτζής (85’ Γκόγκας)
Καμπανιακός (Λ. Υφαντίδης): Κηπουρός, Φοιτάς, Τρικαλινός, Πόπτσης, Ρακαβίνας, Χατζόπουλος (85’ Τσακίρης), Κουκουλέκης, Σιδηρόπουλος (46’ Βαρότσης), Χρήστου (90’ Γιαννακόπουλος), Σαπανίδης, Προβατίδης.

6 αναβολές παιχνιδιών!
Αναβλήθηκε οριστικά και η αναμέτρηση της Αναγέννησης Γιαννιτσών με τη Δόξα Δράμας, στο γήπεδο της πρώτης. Η βροχή των τελευταίων ημερών δημιούργησε αρκετά σημεία με λιμνάζοντα νερά τα οποία έκαναν ακατάλληλο για παιχνίδι τον αγωνιστικό χώρο.
Υπενθυμίζεται πως το Σάββατο (7/3) και την Κυριακή (8/3) είχαν αναβληθεί ακόμα πέντε αγώνες. Πρόκειται για τα Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Καβάλα, Έβρος Σουφλίου-Ορφέας, Θύελλα Φιλώτα-Καστοριά, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Ηρακλής Αμπελοκήπων και Απόλλων Αρναίας-Εθνικός Αγιονερίου.
Ουσιαστικά απ’ όλη την αγωνιστική στον 1ο όμιλο διεξήχθη το Άρης-Άρης Ακροποτάμου(2-0) και το Πανσερραϊκός-Καμπανιακός (2-0).

(το βιντεο ειναι απο το panserraikara.gr)