Γ’ Εθνική: Πάτησε γκάζι ο Πανσερραϊκός (1-3) και αύξησε τη διαφορά από τον Αρη που «σκόνταψε» στη Δράμα (φώτος+video)

Ορφέας Ελευθερούπολης-Πανσερραϊκος-1-3-2015-017Στους τέσσερις βαθμούς διεύρυνε τη διαφορά του από τον  Άρη (που έχασε και τη δεύτερη θέση), ο Πανσερραϊκός, ο οποίος επικράτησε με 1-3 του Ορφέα Ελευθερούπολης. Στη δεύτερη θέση του 1ου ομίλου ανέβηκε η Καβάλα μετά την εντός έδρας νίκη της επί της Θύελλας Φιλώτα.

Τα «λιοντάρια» κατάφεραν να… «καπαρώσουν» τη νίκη στα πρώτα 40 λεπτά αφου στο 38’ διαμόρφωσαν το σκορ σε 0-3 .

Το σκορ για την ομάδα του Βασιλακάκη άνοιξε μόλις στο 7’ όταν ο Μουτεσίδης έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε στον Κερμενίδη και κατέληξε στα δίχτυα του Κοσμίδη. Οι φιλοξενούμενοι πήραν «αέρα» δυο γκολ με τον Μουτεσίδη να σκοράρει με απευθείας φάουλ στο 38’, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Γαϊδαρτζής έκανε το 0-3. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 60’ με τον Σκέντο, ενώ είχαν και δοκάρι στο 88’ με τον Βακιρτζή, όταν οι παίκτες του Πανσερραϊκου είχαν «τραβήξει χειρόφρενο».

Όπως πάντα κοντά στην ομάδα των «λιονταριών» βρέθηκαν και περίπου 150 φίλοι του με «πρωταγωνιστές» τους Che Guevara Club οι οποίοι είχαν μισθώσει και λεωφορείο για να μεταβούν στην Ελευθερούπολη.

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (Π, Στυλιανού): Κοσμίδης, Κεχαγιάς (79’ Βακιρτζής), Τριανταφυλλίδης, Βραμέντσαλης, Σκέντος, Τσίτσι, Σαβελίδης, Χριστοδουλίδης, Θεοδωρίδης (55’ Αϊβάζης), Κερμενίδης, Κυγάης (50’ Ουζούνογλου)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Κ. Βασιλακάκης): Ανδρούτσος, Μουτεσίδης, Γαλακτερός, Σιάκκας, Βοσκόπουλος, Περπερίδης, Ναβαγιέφσκι (75’ Μπονέρης), Ολίσε (89’ Τριανταφύλλου), Παπαστεργίου (65’ Ρούτσης), Τσιμίκας, Γαϊδαρτζής

httpv://youtu.be/DYPxYdT8EAM