Γ’ Εθνική: Το πρόγραμμα αγώνων του Πανσερραϊκού στο πρωτάθλημα 2014-15

Γ’ Εθνική: Το πρόγραμμα αγώνων του Πανσερραϊκού στο πρωτάθλημα 2014-15

Πανσερραϊκος-3-2014-Το… «αγροτικό» του καλείται να «εκτίσει» για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στα… «αλώνια» του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ο Πανσερραϊκός. Μαζί του θα έχει όπως κάθε χρονιά τους πιστούς του φίλους του Che Guevara Club, που δίνουν δυναμικό παρόν σε κάθε εμφάνιση της ομάδας τους. Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Παρασκευής (5/9). Μετά την περσινή καλή πορεία που έφερε την ομάδα του Πανσερραϊκού στην 2η θεση του βαθμολογικού πίνακα, πίσω από τον Αγροτικό Αστέρα και με μεγάλη διαφορά από τον 3ο , Φέτος ο 1ος όμιλος εμφανίζεται με πολλές δυνατές (θεωρητικά) ομάδες καθώς σε αυτόν περιλαμβάνονται ο Αρης Θεσσαλονίκης (που με απόφαση του Δικαστηρίου «επεσε» για να γλιτώσει τα χρέη, στην Γ’ Εθνική)  την Δόξα Δράμας, την Καστοριά και την Καβάλα.

Πρώτς αντίπαλος για τα «λιοντάρια» η Αναγέννηση Γιαννιτσών

H πρεμιέρα του πρωταθλήματος θα γίνει στις 14 Σεπτεμβρίου, όπως έχει άλλωστε οριστεί απ’ την προκήρυξη και θα ολοκληρωθεί στις 26 Μαΐου.

 Αναλυτικά, το πρόγραμμα του 1ου ομίλου: 
1η Αγωνιστική / 16η Αγωνιστική
 Άρης – Καστοριά
Καμπανιακός – Ορφέας Ελευθερούπολης
Εθνικός Αγιονερίου – Καβάλα
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Δόξα Δράμας – Έβρος Σουφλίου
Άρης Ακροποτάμου – Θύελλα Φιλώτα
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Πανσερραϊκός
Απόλλων Αρναίας –Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
 
2η Αγωνιστική / 17η Αγωνιστική
Καμπανιακός – Άρης
Καστοριά – Εθνικός Αγιονερίου
Ορφέας Ελευθερούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Καβάλα – Δόξα Δράμας
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης Ακροποτάμου
Έβρος Σουφλίου – Αναγέννηση Γιαννιτσών
Θύελλα Φιλώτα – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Πανσερραϊκός – Απόλλων Αρναίας
 
3η Αγωνιστική / 18η Αγωνιστική
 Άρης – Εθνικός Αγιονερίου
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Καμπανιακός
Δόξα Δράμας – Καστοριά
Άρης Ακροποτάμου – Ορφέας Ελευθερούπολης
 Αναγέννηση Γιαννιτσών – Καβάλα
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Απόλλων Αρναίας – Καβάλα
Θύελλα Φιλώτα – Πανσερραϊκός
 
4η Αγωνιστική / 19η Αγωνιστική
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Άρης
 Εθνικός Αγιονερίου – Δόξα Δράμας
 Καμπανιακός – Άρης Ακροποτάμου
Καστοριά – Αναγέννηση Γιαννιτσών
Ορφέας Ελευθερούπολης – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Καβάλα – Απόλλων Αρναίας
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός
 Έβρος Σουφλίου – Θύελλα Φιλώτα
 
5η Αγωνιστική / 20η Αγωνιστική
Άρης – Δόξα Δράμας
Άρης Ακροποτάμου – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Εθνικός Αγιονερίου
 Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Καμπανιακός
 Απόλλων Αρναίας – Καστοριά
Πανσερραϊκός – Ορφέας Ελευθερούπολης
Θύελλα Φιλώτα – Καβάλα
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Έβρος Σουφλίου
 
6η Αγωνιστική / 21η Αγωνιστική
Άρης Ακροποτάμου – Άρης
Δόξα Δράμας – Αναγέννηση Γιαννιτσών
 Ηρακλής Αμπελοκήπων – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Εθνικός Αγιονερίου – Απόλλων Αρναίας
Καμπανιακός – Πανσερραϊκός
Καστοριά – Θύελλα Φιλώτα
Ορφέας Ελευθερούπολης – Έβρος Σουφλίου
Καβάλα – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
 
7η Αγωνιστική / 22η Αγωνιστική
Άρης – Αναγέννηση Γιαννιτσών
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Άρης Ακροποτάμου
Απόλλων Αρναίας – Δόξα Δράμας
Πανσερραϊκός – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Θύελλα Φιλώτα – Εθνικός Αγιονερίου
Έβρος Σουφλίου – Καμπανιακός
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καστοριά
Ορφέας Ελευθερούπολης – Καβάλα
 
8η Αγωνιστική / 23η Αγωνιστική
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Άρης
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Απόλλων Αρναίας
 Άρης Ακροποτάμου – Πανσερραϊκός
Δόξα Δράμας – Θύελλα Φιλώτα
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Έβρος Σουφλίου
Εθνικός Αγιονερίου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Καμπανιακός – Καβάλα
Καστοριά – Ορφέας Ελευθερούπολης
 
9η Αγωνιστική / 24η Αγωνιστική
Άρης – Απόλλων Αρναίας
Πανσερραϊκός – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Θύελλα Φιλώτα – Αναγέννηση Γιαννιτσών
 Έβρος Σουφλίου – Άρης Ακροποτάμου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Δόξα Δράμας
 Καβάλα – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Ορφέας Ελευθερούπολης – Εθνικός Αγιονερίου
Καστοριά – Καμπανιακός
 
10η Αγωνιστική / 25η Αγωνιστική
Πανσερραϊκός – Άρης
Απόλλων Αρναίας – Θύελλα Φιλώτα
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Έβρος Σουφλίου
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
 Άρης Ακροποτάμου – Καβάλα
Δόξα Δράμας – Ορφέας Ελευθερούπολης
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Καστοριά
Εθνικός Αγιονερίου – Καμπανιακός
 
11η Αγωνιστική / 26η Αγωνιστική
 Άρης – Θύελλα Φιλώτα
Έβρος Σουφλίου – Πανσερραϊκός
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Αρναίας
 Καβάλα – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Ορφέας Ελευθερούπολης – Αναγέννηση Γιαννιτσών
Καστοριά – Άρης Ακροποτάμου
Καμπανιακός – Δόξα Δράμας
Εθνικός Αγιονερίου – Ηρακλής Αμπελοκήπων
 
12η Αγωνιστική / 27η Αγωνιστική
 Έβρος Σουφλίου – Άρης
Θύελλα Φιλώτα – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
 Πανσερραϊκός – Καβάλα
Απόλλων Αρναίας – Ορφέας Ελευθερούπολης
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Καστοριά
 Αναγέννηση Γιαννιτσών – Καμπανιακός
 Άρης Ακροποτάμου – Εθνικός Αγιονερίου
Δόξα Δράμας – Ηρακλής Αμπελοκήπων
 
13η Αγωνιστική / 28η Αγωνιστική
Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Καβάλα – Έβρος Σουφλίου
Ορφέας Ελευθερούπολης – Θύελλα Φιλώτα
Καστοριά – Πανσερραϊκός
Καμπανιακός – Απόλλων Αρναίας
 Εθνικός Αγιονερίου – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Αναγέννηση Γιαννιτσών
Δόξα Δράμας – Άρης Ακροποτάμου
 
14η Αγωνιστική / 29η Αγωνιστική
Καβάλα – Άρης
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ορφέας Ελευθερούπολης
 Έβρος Σουφλίου – Καστοριά
 Θύελλα Φιλώτα – Καμπανιακός
 Πανσερραϊκός – Εθνικός Αγιονερίου
Απόλλων Αρναίας – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Δόξα Δράμας
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Άρης Ακροποτάμου
 
15η Αγωνιστική / 30ή Αγωνιστική
Άρης – Ορφέας Ελευθερούπολης
Καστοριά – Καβάλα
Καμπανιακός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
 Εθνικός Αγιονερίου – Έβρος Σουφλίου
 Ηρακλής Αμπελοκήπων – Θύελλα Φιλώτα
Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός
Άρης Ακροποτάμου – Απόλλων Αρναίας
 Αναγέννηση Γιαννιτσών – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος