Γεννίκης-Μπουτσιούκης-Ποργιοπούλου στους επίλεκτους για τους αγώνες στίβου Ελλάδα-Κύπρος

Γεννίκης-Μπουτσιούκης-Ποργιοπούλου στους επίλεκτους για τους αγώνες στίβου Ελλάδα-Κύπρος

Η πόλη της Σπάρτης θα φιλοξενήσει για πρώτη φορά την διεθνή συνάντηση Παίδων και Κορασίδων μεταξύ των εθνικών ομάδων Ελλάδας και Κύπρου στις 2 και 3 Αυγούστου.

Στη συνάντηση μετέχουν δύο αθλητές-τριες από κάθε χώρα σε κάθε αγώνισμα.  Οι επιδόσεις τριών σερραίων αθλητών/τριων οδήγησε στην κλήση τους στην Εθνική ομάδα, πρόκειται για τον Κώστα Γεννίκη (ΟΦΚΑ) στη δισκοβολία, τον Βασίλη Μπουτσιούκη (ΟΦΚΑ) στο δέκαθλο και την Μαρίνα Ποργιοπούλου (Σέρρες’93) στα 800μ.

Να σημειώσουμε ότι στην σύνθεση της ομάδας περιλαμβάνονται και οι αθλητές-τριες των συνθέτων αγωνισμάτων. Είναι πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο και καλύπτεται έτσι το κενό που υπήρχε για τους αθλητές των συνθέτων, αυτής της κατηγορίας, να είναι οι μοναδικοί νικητές Πανελληνίων Αγώνων χωρίς τη συμμετοχή τους σε διεθνή αγώνα.

 

ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΕΘΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ  ΕΛΛΑΔΑΣ — ΚΥΠΡΟΥ  
ΣΠΑΡΤΗ,  ΤΕΤΑΡΤΗ 2  & ΠΕΜΠΤΗ 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2017
ΠΑΙΔΕΣ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ. ΓΕΝ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ
100m ΓΡΑΝΙΤΣΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2002 ΓΟ ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΛΑΣΚΑ
ΒΡΟΝΤΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2001 ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤ/ΝΗΣ
200m ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 2000 ΑΠΣ ΔΙΟΜΙΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΚΩΤΟΥΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 2000 ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
400m ΞΕΝΙΔΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ 2000 ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΠΟΤΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2000 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
800m ΞΕΝΙΔΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ 2000 ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΠΑΠΑΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2000 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
1.500m ΤΣΙΡΑΚΗΣ ΑΔΑΜ 2000 ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ/ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2001 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3.000m ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2002 ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΡΑΓΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2000 ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
110m H ΚΑΜΑΡΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2001 ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2002 ΓΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
400m H ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 2000 ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΣΚΟΡΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2000 ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ
2.000m Φ.Ε. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ 2000 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2001 ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
Ύψος ΚΟΥΤΣΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2000 ΑΕΚ
ΤΣΑΝΤΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 2000 ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
Κοντώ ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2000 ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
ΠΑΘΙΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2001 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009
Μήκος ΧΕΙΜΩΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2000 ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝ/ΤΣΩΝ
ΦΑΪΚΟΓΛΟΥ ΓΚΑΛΗΠ 2002 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ
Τριπλούν ΑΥΘΙΝΟΣΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2000 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΦΕΙΔΑΝΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2000 ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ
Σφαίρα ΚΤΕΝΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2000 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ
ΚΩΤΣΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2001 ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
Δίσκος ΖΑΛΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2000 ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ
ΓΕΝNΙΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ  2002 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ
Ακόντιο ΠΑΠΑΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ 2000 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
ΤΑΤΣΙΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 2000 ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ
Σφύρα ΖΑΛΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2000 ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΝΑΪΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 2000 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ ΓΕΠΘ
Δέκαθλο  ΜΑΤΖΙΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2000 ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝ/ΤΣΩΝ
ΜΠΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  2001 ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
100m ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ 2000 ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΜΑΡΚΕΛΛΑ-ΚΑΛΛΙΟΠΗ 2000 ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ
200m ΚΡΙΜΙΤΣΑ ΛΥΔΙΑ 2002 ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ
ΤΖΟΝΣΟΝ ΝΟΡΙΑΓΙΑ/ΚΑΘΡΙΝ 2001 ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
400m ΠΕΤΣΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΒΕΝΕΤΙΑ 2001 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΨΥΛΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2002 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ
800m ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 2002 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
ΠΟΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 2001 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ
1.500m ΣΠΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 2002 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
ΚΑΠΕΤΑΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΒΙΚΤΩΡΙΑ 2000 ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
3.000m ΚΑΣΚΑΝΙΩΤΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ/ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2001 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2001 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
100m H ΡΕΧΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2000 ΓΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤ/ΝΗΣ
ΣΑΡΑΚΗΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 2001 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
400m H ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΕΛΛΗ 2000 ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗ
ΛΟΠΠΙΝΕ ΜΠΕΑΤΡΙΣ 2000 ΟΦΗ
2.000m Steeple ΜΟΥΡΟΥΖΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2000 ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΤΣΑΓΓΟΥΡΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ 2001 ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ
Ύψος ΠΑΔΙΩΤΗ ΑΛΙΚΗ ΜΑΡΙΑ 2000 ΑΟ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ /ΙΩΑΝΝΑ 2001 ΓΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Μήκος ΧΑΪΤΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2000 ΕΑΟ ΔΟΞΑ ΠΕΡΔΙΚΑΣ
ΝΤΡΑΓΚΟΜΙΡΟΒΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2003 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
Τριπλούν ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 2000 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2001 ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ
Κοντώ ΠΟΣΤΙΚΑ ΜΙΛΕΝΑ 2002 ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ
ΚΟΝΤΟΔΗΜΑ ΝΙΚΗ 2000 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Σφαίρα ΚΑΛΤΣΟΥΝΗ ΑΝΤΡΙΑΝΑ 2000 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ
ΒΑΝ ΝΤΕ ΣΑΝΤΕ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ 2000 ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ
Δίσκος ΦΡΑΓΓΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 2002 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ
ΜΠΕΡΤΣΙΜΑ ΕΛΕΝΗ/ΜΑΡΙΑ 2001 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
Ακόντιο ΤΖΕΝΓΚΟ ΕΛΙΝΑ 2002 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
ΜΑΛΛΗ ΙΩΑΝΝΑ 2001 ΑΟ ΚΥΚΟΝΟΥ
Σφύρα ΦΡΙΓΓΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 2002 ΓΣ ΘΡΑΚ/ΝΩΝ Ι. ΔΑΣΚ/ΚΗ
ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 2001 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ ΓΕΠΘ
ΕΠΤΑΘΛΟ ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 2001 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ
ΤΣΙΑΜΠΕΡΑ ΜΑΡΙΑ 2001 ΑΣ ΠΥΡΟΣ ΔΗΜΑΣ