ΙΑ’ Πανελλήνια Μαθητιάδα: Οι νικητές της 2ης ημέρας

ΙΑ’ Πανελλήνια Μαθητιάδα: Οι νικητές της 2ης ημέρας

Μαθητιάδα-Ιωαννίδης1Την δεύτερη αγωνιστική μέρα της ΙΑ’ Πανελλήνιας Μαθητιάδας Κυριακή 04.05.2014 αγωνίστηκαν στο σύνολο τους τα παιδιά των σχολείων (600) που μετέχουν και συμμετείχαν στα αθλήματα:

  • ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ –60 κιλά
  • ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ –70 κιλά
  • ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ +70 κιλά
  • ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ ΑΓΟΡΙΩΝ – ΑΤΟΜΙΚΟ
  • ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΕΔΑΦΟΥΣ ΑΓΟΡΙΩΝ
  • ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΕΔΑΦΟΥΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
  • ΥΨΟΣ ΑΓΟΡΙΩΝ
  • 1000μ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
  • ΜΗΚΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
  • ΣΦΑΙΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
  • ΑΚΟΝΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

Οι 3 πρώτοι νικητές των αθλημάτων της Κυριακής

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ –
ΑΤΟΜΙΚΟ

1

ΒΑΡΚΟΥΤΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΑΜΦΙΣΣΑΣ

ΦΩΚΙΔΑ

2

ΑΛΕΥΡΑ ΜΑΡΙΑ

ΑΡΕΟΠΟΛΗΣ
ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΛΑΚΩΝΙΑ

3

ΠΑΠΕΙΡΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗΣ

ΣΕΡΡΩΝ

 

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ ΑΓΟΡΙΩΝ – ΟΜΑΔΙΚΟ

1

ΦΩΝΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΣ,
ΚΥΠΙΡΤΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

2

NEOFYTOY NICHOLAS, LANGSTON
ARISTEDE, HADJIPASHALIS PANAYIOTIS

ΣΑΧΕΤΙ Ν. ΑΦΡΙΚΗΣ

ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

3

ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΚΟΥΘΟΥΡΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ,
ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΑΡΤΑΣ 1ο

ΑΡΤΑ

 

ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ ΑΓΟΡΙΩΝ – ΑΤΟΜΙΚΟ

1

ΜΑΥΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΖΗΠΑΡΙΟΥ ΔΩΔ/ΝΗΣΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

2

ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΚΥΠΡΟΥ ΑΓΙΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

ΚΥΠΡΟΣ

3

HAJIMARKOS STELIOS

ΣΑΧΕΤΙ Ν. ΑΦΡΙΚΗΣ

ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

 Μαθητιάδα-2

ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ ΑΓΟΡΙΩΝ – ΔΙΠΛΟ

1

THOMADAKIS NICHOLAS, HAJIMARKOS STELIOS

ΣΑΧΕΤΙ Ν. ΑΦΡΙΚΗΣ

ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

2

ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ ΗΛΙΑΣ, ΔΗΜΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ

ΛΕΟΝΤΑΡΙΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΑΡΔΙΤΣΑ

3

ΓΑΒΑΛΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, ΔΕΛΗΖΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟΥ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ – ΑΤΟΜΙΚΟ

1

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΖΩΗ

ΚΥΠΡΟΥ ΑΓΙΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

ΚΥΠΡΟΣ

2

ΚΟΝΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΖΗΠΑΡΙΟΥ ΔΩΔ/ΝΗΣΟΥ

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

3

ΑΚΡΙΤΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ – ΔΙΠΛΟ

1

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΖΩΗ, ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΚΥΠΡΟΥ ΑΓΙΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

ΚΥΠΡΟΣ

2

ΣΑΡΑΚΑΤΣΙΑΝΟΥ ΣΤΕΛΛΑ, ΔΟΛΛΑ ΧΡΥΣΑ

ΑΡΕΘΟΥΣΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

3

ΚΟΤΣΙΝΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ, ΔΕΚΑΒΑΛΛΑ ΜΑΡΙΝΑ

ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟΥ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

 

ΤΕΝΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ – ΑΤΟΜΙΚΟ

1

ΜΤΣΕΝΤΛΙΤΖΕ ΕΛΕΝΗ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 4ο

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

2

ΚΑΡΑΒΑ ΖΩΗ

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 4ο

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

3

ΝΙΚΗΤΑΚΗ ΧΑΔΟΥΛΑ

ΣΚΙΑΘΟΥ

ΜΑΓΝΗΣΙΑ

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΑΓΟΡΙΩΝ

1

ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΗΡΑΚΛΕΟΥ

2

ΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 4ο

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

3

ΚΟΥΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ

ΝΙΚΑΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΛΑΡΙΣΑ

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

1

ΡΩΜΙΟΥ ΘΕΟΠΟΥΛΑ

ΑΡΕΘΟΥΣΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

2

ΚΟΤΣΙΝΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟΥ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

3

ΚΑΛΑΙΤΖΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 11ο

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΟΡΕΙΝΗ ΑΓΟΡΙΩΝ

1

ΑΙΒΑΛΙΩΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΣΚΙΑΘΟΥ

ΜΑΓΝΗΣΙΑ

2

ΜΠΡΑΚΑΙ ΡΟΜΕΟ

ΑΝΔΡΟΥ ΚΟΡΘΙΟΥ

ΚΥΚΛΑΔΩΝ

3

ΧΡΥΣΙΚΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ

ΑΡΕΟΠΟΛΗΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΛΑΚΩΝΙΑ

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΟΡΕΙΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

1

ΣΙΤΟΥΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ BIELEFELD

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

2

ΠΑΧΟΥΛΙΔΟΥ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ

ΚΥΠΡΟΥ ΑΓΙΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

ΚΥΠΡΟΣ

3

ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 4ο

ΘΕΣΣΟΛΙΝΙΚΗ

 

ΠΑΛΗ ΑΓΟΡΙΩΝ -75 κιλά

1

ΛΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΑΡΕΘΟΥΣΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

2

ΤΣΑΤΣΑΣ ΝΙΚΟΣ

ΑΡΕΟΠΟΛΗΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΛΑΚΩΝΙΑ

3

ΤΕΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΝΙΚΑΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΛΑΡΙΣΑ

ΠΑΛΗ ΑΓΟΡΙΩΝ +75 κιλά

1

ΜΠΟΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΑΡΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΔΙΑΣΕΛΛΟΥ

ΑΡΤΑ

2

ΓΙΤΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΝΙΚΑΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΛΑΡΙΣΑ

3

ΤΣΑΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΡΕΟΠΟΛΗΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΛΑΚΩΝΙΑ

ΠΑΛΗ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ -60 κιλά

1

ΚΑΛΑΝΤΖΕ ΑΝΝΑ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 4ο

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

2

ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΝΕΦΕΛΗ

ΕΧΕΔΩΡΟΥ 1ο ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

3

ΓΩΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

ΧΑΝΙΩΝ 6ο

ΧΑΝΙΩΝ

ΠΑΛΗ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ +60 κιλά

1

ΛΥΡΙΩΤΑΚΗ ΕΡΑΤΩ

ΠΑΠΑΔΙΑΝΙΚΩΝ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΛΑΚΩΝΙΑ

2

ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 4ο

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

3

ΣΑΝΙΔΑ ΜΑΡΙΑ

ΛΕΟΝΤΑΡΙΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΑΡΔΙΤΣΑ

 

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

1

ΓΚΙΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ-ΝΕΦΕΛΗ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΜΩΡΑΙΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 5ο

ΑΘΗΝΑ

2

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΛΙΒΙΕΡΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΝΕΦΕΛΗ,
ΧΑΝΔΑΝΟΥ ΔΑΦΝΗ

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 5ο

ΑΘΗΝΑ

3

ΧΑΤΖΗΒΑΓΙΑΝΝΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ΛΟΥΚΙΔΟΥ ΕΛΑΣΣΑΒΕΤ, ΞΕΝΙΔΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 4ο

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

 

80μ ΑΓΟΡΙΩΝ

1

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ

ΑΝΑΡΡΑΧΗΣ -ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

Κοζάνης

2

NEOFITOU NICHOLAS

ΣΑΧΕΤΙ Ν. ΑΦΡΙΚΗΣ

Νότια Αφρική

3

ΜΑΝΤΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΚΙΑΘΟΥ

Μαγνησίας

 

ΒΑΔΗΝ ΑΓΟΡΙΩΝ

1

ΜΑΡΙΝΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΣΑΧΕΤΙ Ν. ΑΦΡΙΚΗΣ

ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

2

ΣΙΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΛΕΟΝΤΑΡΙΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΑΡΔΙΤΣΑ

3

ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ BIELEFELD

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

 

ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΓΟΡΙΩΝ

1

ΔΟΥΖΔΑΜΠΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΕΧΕΔΩΡΟΥ 1ο ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

2

ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ

ΕΧΕΔΩΡΟΥ 1ο ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

3

ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

ΣΦΑΙΡΑ ΑΓΟΡΙΩΝ

1

ΜΠΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΚΙΑΘΟΥ

ΜΑΓΝΗΣΙΑ

2

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΑΡΕΘΟΥΣΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΑΚΟΝΤΙΟ ΑΓΟΡΙΩΝ

1

ΔΟΥΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΠΑΠΑΔΙΑΝΙΚΩΝ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΛΑΚΩΝΙΑ

2

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΚΙΑΘΟΥ

ΜΑΓΝΗΣΙΑ

3

ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ

ΠΑΠΑΔΙΑΝΙΚΩΝ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΛΑΚΩΝΙΑ

 

80μ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

1

ΜΠΑΡΕΤΑ ΕΛΕΝΗ

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 4ο

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

2

ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΝΙΚΗ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 11ο

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3

ΤΣΙΟΥΡΤΟΥ ΛΗΔΑ

ΚΥΠΡΟΥ ΑΓΙΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

ΚΥΠΡΟΣ

 

ΒΑΔΗΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

1

ΠΑΡΕΛΛΗ ΛΥΔΙΑ

ΠΕΤΡΑΣ ΛΕΣΒΟΥ

ΛΕΣΒΟΥ

2

DARRAS MARIA

ΣΑΧΕΤΙ Ν. ΑΦΡΙΚΗΣ

ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

3

ΚΑΡΔΑΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΑΜΦΙΣΣΑΣ

ΦΩΚΙΔΑ

ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

1

ΑΚΡΙΤΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

2

ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΗ ΗΛΙΑΝΑ

ΑΡΤΑΣ 1ο

ΑΡΤΑ

3

ΤΥΦΛΙΩΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ 1ο

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

 

Στο πολιτιστικό πάρκο διεξήχθησαν δράσεις πολιτιστικές με
θέματα: πληροφορικής, φιλοσοφίας, φιλολογίας, ψυχολογίας, θρησκείας, ιστορίας,
μαθηματικών φυσικής και ρομποτικής, με τη συμμετοχή πλήθους μαθητών και
επισκεπτών.