Με ήττα αποχαιρέτησε τους οπαδούς του για φέτος ο Εθνικός Γαζώρου

Εθνικός Γαζώρου-2013-14

Μέσα σε δύο λεπτά καθάρισε το παιχνίδι με τον Εθνικό Γαζώρου, η πρωτοπόρος του 2ου ομίλου Κέρκυρα μέσα στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών. Ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα για τον Γάζωρο που αποχαιρέτησε με αυτό τον τρόπο τους φιλάθλους του για φέτος, δίνοντας ραντεβού για του χρόνου πάλι στην Β’ Εθνική.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξε το σκορ μόλις στο 16’ με τον Μπαλντοβαλίεφ, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Καραδέμητρος με… κεραυνό από τα 35 μέτρα διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε στους γηπεδούχους, με τους παίκτες του Γαζώρου να προσπάθησαν να ανατρέψουν το σε βάρος τους σκορ και να πάρουν κάτι θετικό από την αναμέτρηση. Στο 51΄ ο Σκέριαντς ανετράπη μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να μην δίνει το πέναλτι και εν αντιθέσει να δείχνει την κίτρινη κάρτα στους Νικολίτσα και Γαϊδαρτζή για διαμαρτυρία ξεσηκώνοντας τον πάγκο και τους θεατές. Στο 55΄ ο Σκέριαντς επιχειρεί σουτ αλλά μπλοκάρει ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Καλή στιγμή για τον Εθνικό, στο 56΄ με τον Σκέριαντς να στρώνει την μπάλα και να σουτάρει, όμως έστειλε την μπάλα άουτ. Στο 57΄ μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό. Ο Σκέριαντς σέντραρε, ο Γαϊδαρτζής πήρε την κεφαλιά και στην συνέχεια ο Παπαβασιλείου δεν κατάφερε να νικήσει τον Βρονταρά, ο οποίος απέκρουσε. Στο 61΄ ο Χατζηδημητρίου εκτέλεσε ένα κερδισμένο  φάουλ, ο Κουκόλης προωθήθηκε από την άμυνα αλλά το πλασέ του δεν ήταν καλό. Στο 73΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Νατσιόπουλο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και μείωσε σε 1-2. Αυτό το γκολ το άξιζε ο Εθνικός στο δευτερο ημίχρονο καθώς αυτός ήταν που πρωταγωνίστησε μέχρι εκείνη την στιγμή. Στο 83΄ ο Εθνικός κέρδισε ένα κόρνερ, εκτέλεσε ο Νατσιόπουλος, πέρασε από όλους και κατέληξε στον Βρονταρά. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νατσιόπουλος εκτέλεσε το φάουλ, έπιασε την κεφαλιά ο Παπαβασιλείου αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ

Εθνικός Γαζώρου (Μάκης Κατσαβάκης): Μέλκα, Κουκόλης, Δέντσας, Χατζηδημητρίου, Παναγιωτίδης (77’ Σ. Κωνσταντινίδης), Νικολίτσας (60’ Νατσιόπουλος), Καράμπελας, Γαϊδαρτζής, Σκέριαντς, Τσουβαλτσίδης, Νατσέφσκι (46’ Παπαβασιλείου).

Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Βρονταράς, Βλάχος, Μαραγκός, Καραγιαννίδης, Ραπτάκης, Ναγιάρ (82’ Παρασκευαΐδης), Καραδέμητρος (60’ Κρητικός), Κόντος, Γκόμεζ, Μπεριάν (34’ Τσαουσάι), Μπαλντοβαλίεφ.