Κ20: Ήττα των Νέων του Εθνικού Γαζώρου με 3-2 από την Καλλονή μετά από πολύ καιρό

Γάζωρος_νέοι 2013-01-27-244Την ήττα γνώρισε  το Σάββατο 2/2  η ομάδα Νέων του ΕΘΝΙΚΟΥ ΓΑΖΩΡΟΥ, από την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ με 3-2, σπάζοντας έτσι το σερί των θετικών αποτελεσμάτων.

Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ προηγήθηκε στο 10΄ λεπτό με το γκολ του Κωφοκώτσιου, οι αντίπαλοι όμως κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 15΄ με τον Ντάμπο και στο 40΄ πάλι από ενέργεια του Ντάμπου να βρεθεί μπροστά στο σκορ η Καλλονή. Με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι δυο ομάδες οδηγηθήκαν στα αποδυτήρια με το 2-1.

Στο δεύτερο  ημίχρονο οι Νέοι του Αλέξη Γκράτσιου κατάφεραν να ισοφαρίσουν με γκολ του Παπαβασιλείου στο 60΄, όμως στο 80΄ μετά από στημένη φάση, στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα ο Κωφοκώτσιος με αυτογκόλ έκανε το 3-2 υπέρ της Καλλονής.

Κ20 ΕΘΝΙΚΟΣ  ΓΑΖΩΡΟΥ: (Αλέξης Γκράτσιος) Πολυχρονίδης, Κωφοκώτσιος, Κομνηνάκης, Παπαδόπουλος (83΄ Πουρλίδαλης) , Μεντής, Νέδος, Βουλγαρίδης ( 75΄ Τσοχανταρίδης), Μεταλλίδης, Παπαβασιλείου, Καζακίδης (62΄ Σταυράκογλου ), Διαμαντής

ΑΠΟΣΤΟΛΗ  ΜΕ ΗΡΑΚΛΗ ΨΑΧΝΩΝ

Το πρωί αναχώρησε  η αποστολή του ΕΘΝΙΚΟΥ ΓΑΖΩΡΟΥ για τον αγώνα με τον ΗΡΑΚΛΗ ΨΑΧΝΩΝ, που θα γίνει αύριο Κυριακή, 3 Φεβρουαρίου 2013, στις 15.00 στο Δημ. Γήπεδο Ψαχνών.

Ο Παναγιώτης Διλμπέρης στην αποστολή συμπεριέλαβε τους παρακάτω δεκαοκτώ ποδοσφαιριστές:

ΑΠΟΣΤΟΛΗ: Αποστολίδης, Βαλσαμάκης, Γαϊδαρτζής, Γεωργιάδης, Διαμαντίδης, Καπίας, Κατσαβάκης, Κοσμίδης, Κουκώλης, Κωνσταντινίδης Β. , Κωνσταντινίδης Σ. , Μαχαιρούδης, Μερεσιώτης, Ναλμπάντης, Νύρλας, Σαββίδης, Ντε Πάουλα, Χαριτίδης