Κ20: ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ 1-2

Νέοι Γαζώρου Κ20_2013Την ήττα γνώρισε η  ομάδα Νέων του ΕΘΝΙΚΟΥ ΓΑΖΩΡΟΥ από τον ΗΡΑΚΛΗ με 1-2, στον εντός έδρας αγώνα που έγινε στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Football League Νέων.

Οι παίκτες του ΕΘΝΙΚΟΥ ΓΑΖΩΡΟΥ άνοιξαν το σκορ στο 2ο λεπτό του αγώνα με γκολ του Ζαράκη, με πλασέ και έγινε το 1-0. Κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ο Εθνικός Γαζώρου είχε πολλές ευκαιρίες για να αυξήσει τα τέρματα του όμως δεν τα κατάφερε. Στο δεύτερο ημίχρονο η τύχη ευνόησε την αντίπαλη ομάδα. Στο 48΄ ο Μαυρίδης με πλασέ έκανε το1-1 για τον Ηρακλή και στο 71΄ με πρωταγωνιστή και πάλι τον Μαυρίδη η ομάδα Νέων του Ηρακλή πήρε την νίκη με 1-2.

Κ20 ΕΘΝΙΚΟΣ  ΓΑΖΩΡΟΥ: (Αλέξης Γκράτσιος) Μαχλελής, Παπαδόπουλος Γ. (71΄ Τσίτος), Νέδος (65΄ Καζακίδης), Κωφοκώτσιος, Πουρλίδαλης, Μεταλλίδης, Μεντής, Παπαδόπουλος Στ., Διαμαντής (73΄ Γεράκης), Παπαβασιλείου, Ζαράκης.