Κ20: Σαρωτικοί οι νέοι του Γαζώρου 4-1 την Αναγέννηση Γιαννιτσών

Κ20:  Σαρωτικοί οι νέοι του Γαζώρου 4-1 την Αναγέννηση Γιαννιτσών

Νέοι Γαζώρου Κ20_2013Την νίκη πήραν οι ΝΕΟΙ του ΕΘΝΙΚΟΥ ΓΑΖΩΡΟΥ κόντρα στην Αναγέννηση Γιαννιτσών με σκορ 4-1, στον αγώνα που έγινε στο Δημοτικό Γήπεδο Γαζώρου. Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν, ο Παπαβασιλείου στο 11΄ και στο 15΄, ο Μεντής στο 32΄και ο Σταυράκογλου στο 71΄. Ενώ από τους αντιπάλους το γκολ πέτυχε ο Τζούρτζος στο 76΄.

Οι νέοι του Αλέξη Γκράτσιου είχαν την κατοχή της μπάλας και την υπεροχή μέσα στον αγωνιστικό χώρο, χωρίς να επιτρέψουν στον αντίπαλο να απειλήσει την εστία του Παπαθανασίου εκτός από την φάση του γκολ που δέχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο.

Το σκορ για τον ΕΘΝΙΚΟ ΓΑΖΩΡΟΥ άνοιξε στο 11΄ ο Παπαβασιλείου με πλασέ. Στο δεύτερο γκολ πρωταγωνιστής ήταν και πάλι ο Παπαβασιλείου, όταν ανετράπη, από αντίπαλο παίκτη, μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα, ο ίδιος κάνοντας το 2-0. Οι παίκτες του Εθνικού Γαζώρου συνέχισαν να πιέζουν για να αυξήσουν ακόμη περισσότερο το σκορ, κάτι που επετεύχθη στο 32΄ με τον Μεντή, και με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου οι παίκτες των δύο ομάδων πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός Γαζώρου συνέχισε να έχει την υπεροχή και τις ευκαιρίες απειλώντας πολλές φορές τον τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας. Τελικά στο 71΄ ο Μεντής βρήκε παράλληλα τον Σταυράκογλου, ο οποίος πριν από λίγο είχε περάσει αλλαγή στο παιχνίδι, και μπροστά από την εστία έκανε το 4-0.

Οι φιλοξενούμενοι μετά από ένα φάουλ που κέρδισαν, μείωσαν σε 4-1 με τον Τζούρτζο στο 76΄.

Κ20 ΕΘΝΙΚΟΣ  ΓΑΖΩΡΟΥ: (Αλέξης Γκράτσιος) Παπαθανασίου, Παπαδόπουλος Στ., Παπαδόπουλος Ι., Πουρλίδαλης, Βουλγαρίδης, Καζακίδης (50΄ Θεοχάρους), Μεντής, Παπαβασιλείου, Μεταλλίδης, Γεράκης (71΄ Σταυράκογλου), Πώπτσιος (60΄ Νέδος)

Κ20 ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: (Σάκης Τοσουνίδης) Τέλκας, Κάρτζιος, Τζούρτζος, Βασιλείου, Ζούζουλας, Χατζηδημητρίου (52΄ Παπαδόπουλος), Καραδήμος (46΄ Μπάρμπας). Χατζηστεφάνου (46΄ Μπίνας), Καπουσούζης, Βερβελές, Τσάλμας