Κοσμοσυρροή στην κοπή πίτας του ΟΦΚΑ Σέρρες και τις βραβεύσεις των αθλητών του (φωτορεπορταζ)

Κοσμοσυρροή στην κοπή πίτας του ΟΦΚΑ Σέρρες και τις βραβεύσεις των αθλητών του (φωτορεπορταζ)

Η κατάμεστη από κόσμο αίθουσα του Roof Garden του ξενοδοχείου Philippos Xenia, αποδείχθηκε πολύ μικρή για να χωρέσει τον κόσμο που ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα του ΟΦΚΑ Σέρρες και προσήλθε το απόγευμα της Κυριακής 14/1 στην εκδήλωση κοπής της βασιλόπιτας και της βράβευσης των αθλητών και αθλητριών που διακρίθηκαν το 2017 σε διοργανώσεις αγώνων στίβου.

Ο ΟΦΚΑ βραβεύει τους αθλητές και αθλήτριες του που διακρίθηκαν το 2017
Ο ΟΦΚΑ βραβεύει τους αθλητές και αθλήτριες του που διακρίθηκαν το 2017
Ο ΟΦΚΑ βραβεύει τους αθλητές και αθλήτριες του που διακρίθηκαν το 2017
Ο ΟΦΚΑ βραβεύει τους αθλητές και αθλήτριες του που διακρίθηκαν το 2017
Ο ΟΦΚΑ βραβεύει τους αθλητές και αθλήτριες του που διακρίθηκαν το 2017
Ο ΟΦΚΑ βραβεύει τους αθλητές και αθλήτριες του που διακρίθηκαν το 2017
Ο ΟΦΚΑ βραβεύει τους αθλητές και αθλήτριες του που διακρίθηκαν το 2017
Ο ΟΦΚΑ βραβεύει τους αθλητές και αθλήτριες του που διακρίθηκαν το 2017
Ο ΟΦΚΑ βραβεύει τους αθλητές και αθλήτριες του που διακρίθηκαν το 2017
Ο ΟΦΚΑ βραβεύει τους αθλητές και αθλήτριες του που διακρίθηκαν το 2017
Ο ΟΦΚΑ βραβεύει τους αθλητές και αθλήτριες του που διακρίθηκαν το 2017

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Αντιπεριφερειάρχης Σερρών κ. Γιάννης Μωϋσιάδης.

Οι αθλητές/τριες που βραβεύτηκαν για τις επιτυχίες τους σε Διεθνές και Πανελλήνιο Επίπεδο είναι:

ΤΕΣΣΑΡΟΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1ος Πανελληνιονίκης Ανδρών στο Άλμα σε Ύψος με 2,15 μ.
1ος Πανελληνιονίκης Κλειστού Στιβου Ανδρών στο Άλμα σε Ύψος με 2,15 μ.
1ος Πανελληνιονίκης Νέων στο Άλμα σε Ύψος με 2,13 μ.
Μέλος της Εθνικής Ομάδας Ανδρών
3ος Βαλκανιονίκης στο Άλμα σε Ύψος
1ος Πανελληνιονίκης στο Φοιτητικό Πρωτάθλημα στο Ύψος

ΨΑΛΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
1ος Πανελληνιονίκης Νέων στα 400 εμπόδια με 53.60
5ος Πανελληνιονίκης Νέων στα 4 Χ 100 με 43.29
5ος Πανελληνιονίκης Ανδρών στα 400 μ. εμπόδια με 53.94

ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΗΛΙΑΣ
3ος Πανελληνιονίκης Εφήβων στη Δισκοβολία με 50,51 μ.
4ος Πανελληνιονίκης Νέων στη Δισκοβολία με 46,92 μ.
11ος Πανελληνιονίκης Ανδρών στη Δισκοβολία 45,81 μ.

ΦΡΑΓΓΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4ος Πανελληνιονίκης Ανδρών στο Άλμα σε Ύψος με 1,98 μ.

ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΡΑΦΑΗΛΙΑ
5η Πανελληνιονίκης Νέων στη Σφυροβολία με 48,07 μ.

ΓΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ- ΠΕΤΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΤΑΜΠΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ – ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΜΙΡΑΝΤΑ
4ες Πανελληνιονίκες Γυναικών στα 4 Χ 100 με 48.61

ΤΑΜΠΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
5η Πανελληνιονίκης Νέων στα 100 με 12.18
4η Πανελληνιονίκης Γυναικών στα 4 Χ 100
1η Πανελληνιονίκης στο Φοιτητικό Πρωτάθλημα στα 100 μ.

ΜΟΥΛΙΣΤΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
4ος Πανελληνιονίκης Εφήβων στη Σφαιροβολία με 17,25 μ. (Πανσερραϊκό Ρεκόρ)
7ος Πανελληνιονίκης Εφήβων στη Δισκοβολία με 45,58 μ.
3ος Πανελληνιονίκης στο Φοιτητικό Πρωτάθλημα στην Σφαιροβολία

ΨΑΛΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΣ – ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΘΗΣ – ΧΑΣΑΠΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΚΕΙΜ
5οι Πανελληνιονίκες Νέων στα 4 Χ 100 με 43,29 μ

ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
8ος Πανελληνιονίκης Εφήβων στη Σφυροβολία με 52,93 μ.
11ος Πανελληνιονίκης Νέων στη Σφυροβολία με 45,96 μ.

ΜΟΣΧΟΛΙΟΥ ΖΩΗ
9η Πανελληνιονίκης Γυναικών στη Σφυροβολία με 44,97 μ.

ΜΠΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
2ος Πανελληνιονίκης Παίδων στο Δέκαθλο με 5844 βαθμούς
Μέλος της Εθνικής Ομάδας Παίδων
3ος στη Διεθνή Συνάντηση Ελλάδα – Κύπρος στο Δέκαθλο

ΚΑΜΗΛΑΛΗ ΘΩΜΑΗ
5η Πανελληνιονίκης Κορασίδων στο Άλμα σε Ύψος με 1,60 μ.
7η Πανελληνιονίκης Νεανίδων στο Άλμα σε Ύψος με 1,64

ΒΟΥΛΚΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ
8ος Πανελληνιονίκης Παίδων στον Ακοντισμό με 53,37 μ.

ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
1ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ (Βόρειος Όμιλος) στη Δισκοβολία 63,94 μ. (Πανελλήνιο Ρεκόρ)
Μέλος της Εθνικής Ομάδας Παίδων.
1ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ (Βόρειος Όμιλος) στη Σφαιροβολία 17.79 μ. (Πανσερραϊκό Ρεκόρ)
3ος Πανελληνιονίκης Παίδων στη Δισκοβολία με 48,58 μ.
3ος Πανελληνιονίκης Παίδων στη Σφαιροβολία με 15,47 μ.
2ος Στη Διεθνή Συνάντηση Ελλάδας – Κύπρου στη Δισκοβολία

ΣΙΔΕΡΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
1ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ (Βόρειος Όμιλος) στα 300 μ. με εμπόδια με 41.04
8ος Πανελληνιονίκης ΠΠ Α΄στα 4 Χ 300

ΒΛΑΧΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
2ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ (Βόρειος Όμιλος) στο Άλμα σε Ύψος με 1,68 μ.
3ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ (Βόρειος Όμιλος) στο άλμα σε Μήκος με 6,60 μ.

ΜΟΣΧΟΛΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
2η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΚΑ (Βόρειος Όμιλος) στη Σφαιροβολία με 12,38 μ
ΡΟΥΜΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
2ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ (Βόρειος Όμιλος) στα 300 μ. με εμπόδια 41,15
8ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ (Βόρειος Όμιλος) στα 4 Χ300

ΚΡΙΤΣΚΑΣ ΘΩΜΑΣ
4ος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ (Βόρειος Όμιλος) Σφυροβολία με 50,71 μ

ΤΣΙΑΚΙΡΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
4η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ (Βόρειος Όμιλος) στη Δισκοβολία με 31,70 μ

ΟΥΖΟΥΝΗ ΦΩΤΕΙΝΗ
5η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ (Βόρειος Όμιλος) στη Σφυροβολία με 43,63 μ

ΑΡΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
8η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ (Βόρειος Όμιλος) στο Άλμα σε Ύψος με 1,40 μ

ΤΣΑΒΛΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΙΝΑ
8η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΚΑ (Βόρειος Όμιλος) στο Πένταθλο με 3000 βαθμούς

ΣΙΔΕΡΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ – ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΣΠΥΡΟΣ- ΡΟΥΜΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – ΜΑΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
8οι στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ (Βόρειος Όμιλος) στα 4 Χ 300 με 2.41.46

Ο φακός του anexartitos.gr ήταν εκεί και σας παρουσιάζει ένα πλούσιο φωτορεπορτάζ από τις βραβεύσεις

στη σελίδα μας στο facebook

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1574547245965545.1073742092.113233932096891&type=1&l=d19eb5e023