ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Ο Εθνικός Γαζώρου στον 4ο Ομιλο με Πλατανιά, Λεβαδειακό και Ηρακλή

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Ο Εθνικός Γαζώρου στον 4ο Ομιλο με Πλατανιά, Λεβαδειακό και Ηρακλή

κυπελλο-ΕλλάδαςΣτον 4ο όμιλο βρέθηκε ο Εθνικός Γαζώρου στη κλήρωση για το Κύπελλο Ελλάδας, και θα έρθει αντιμέτωπος
με τον Πλατανιά και το Λεβαδειακό από την Super League και τον Ηρακλή από την Football League. Στους τρεις αγώνες που θα δώσει θα αγωνισθεί εκτός με τον Πλατανιά στην πρεμιέρα και στην συνέχεια εντός έδρας με Ηρακλή και Λεβαδειακό.

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ 2014 – 2015: Φάση ομίλων

1ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική 23-24-25/9
Πανιώνιος – Φωστήρας
Παναχαϊκή – Ολυμπιακός
2η αγωνιστική 28-29-30/10
Ολυμπιακός – Πανιώνιος
Φωστήρας – Παναχαϊκή
3η αγωνιστική 2-3-4/12
Φωστήρας – Ολυμπιακός
Πανιώνιος – Παναχαϊκή

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική 23-24-25/9
ΠΑΣ Γιάννινα – Κέρκυρα
Απόλλων 1926 – ΠΑΟΚ
2η αγωνιστική 28-29-30/10
ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα
Κέρκυρα – Απόλλων 1926
3η αγωνιστική 2-3-4/12
Κέρκυρα – ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων 1926

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική 23-24-25/9
Ξάνθη – Νίκη Βόλου
Ζάκυνθος – ΟΦΗ
2η αγωνιστική 28-29-30/10
ΟΦΗ – Ξάνθη
Νίκη Βόλου – Ζάκυνθος
3η αγωνιστική 2-3-4/12
Νίκη Βόλου – ΟΦΗ
Ξάνθη – Ζάκυνθος

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική 23-24-25/9
Πλατανιάς – Εθνικός Γαζώρου
Ηρακλής – Λεβαδειακός
2η αγωνιστική 28-29-30/10
Λεβαδειακός – Πλατανιάς
Εθνικός Γαζώρου – Ηρακλής
3η αγωνιστική 2-3-4/12
Εθνικός Γαζώρου – Λεβαδειακός
Πλατανιάς – Ηρακλής

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική 23-24-25/9
Πανθρακικός – ΑΕΚ
Ηρακλής Ψαχνών – Ατρόμητος
2η αγωνιστική 28-29-30/10
Ατρόμητος – Πανθρακικός
ΑΕΚ – Ηρακλής Ψαχνών
3η αγωνιστική 2-3-4/12
ΑΕΚ – Ατρόμητος
Πανθρακικός – Ηρακλής Ψαχνών

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική 23-24-25/9
Βέροια – Ερμιονίδα
Απόλλων Σμύρνης – Εργοτέλης
2η αγωνιστική 28-29-30/10
Εργοτέλης – Βέροια
Ερμιονίδα – Απόλλων Σμύρνης
3η αγωνιστική 2-3-4/12
Ερμιονίδα – Εργοτέλης
Βέροια – Απόλλων Σμύρνης

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική 23-24-25/9
Καλλονή – Τύρναβος
Αιγινιακός – Αστέρας Τρίπολης
2η αγωνιστική 28-29-30/10
Αστέρας Τρίπολης – Καλλονή
Τύρναβος – Αιγινιακός
3η αγωνιστική 2-3-4/12
Τύρναβος – Αστέρας Τρίπολης
Καλλονή – Αιγινιακός

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική 23-24-25/9
Παναιτωλικός – Χανιά
Ολυμπιακός Βόλου – Παναθηναϊκός
2η αγωνιστική 28-29-30/10
Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός
Χανιά – Ολυμπιακός Βόλου
3η αγωνιστική 2-3-4/12
Χανιά – Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός – Ολυμπιακός Βόλου