«Λιοντάρι» ήταν η… Καλλονή!

Μιχάλης Γρηγορίου_Πανσερραϊκός_2012Το εξαιρετικό σερί της στα εντός έδρας παιχνίδια συνέχισε η ομάδα της Καλλονής, που επικράτησε με 1-0 του Πανσερραϊκού και έφτασε έτσι τις 4 σερί νίκες στην Μυτιλήνη.

Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν οι δύο ομάδες στην αναμέτρηση που βρήκε νικήτρια την Καλλονή με σουτ του Γιώργου Μανούσου στο 16ο λεπτό. Η ομάδα της Λέσβου είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, εν αντιθέσει με το δεύτερο, όπου ο Πανσερραϊκός πήρε μεν τα ηνία, όμως ουσιαστική πίεση άσκησε στα τελευταία λεπτά. Τελικά όχι μόνο δεν τα κατάφερε, αλλά θα μπορούσε να δεχθεί και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις όταν κεφαλιά του Βλαστέλλη βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

Οι Σερραίοι πάντως έχουν παράπονα από την διαιτησία για την ακύρωση του τέρματος του Μπριλάκη, ο οποίος υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ.

ΑΕΛ Καλλονής (Μπάμπης Τεννές): Μάππας, Λαμπρόπουλος, Αναστασιάδης, Μαϊστόροβιτς, Χωριανόπουλος, Μανούσος (88′ Βλαστέλλης), Σιλιγαρδάκης, Μαρσέλο (66′ Γάλας), Λεοζίνιο, Ντιμπαλά (70′ Γιόνδης), Κριπιντίρης.

Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Μπριλάκης, Τοντόροφ, Παντελιάδης, Σιάκκας (79′ Ράνιτς), Παρασκευαΐδης, Ανάκογλου, Τσούτσης (36′ λ.τ Γκουγκουλιάς), Σίμιτς, Ντα Κόστα (64′ Κόντος), Στεφανίδης.