ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑμεΑ: τρία πανελλήνια ρεκόρ – 7 χρυσά μετάλλια, 1 ασημένιο και 1 χάλκινο μετάλλιο!

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑμεΑ:  τρία πανελλήνια  ρεκόρ – 7 χρυσά μετάλλια, 1 ασημένιο και 1 χάλκινο μετάλλιο!
4Χ100 Γυναικών  1η θέση  και  Πανελλήνιο ρεκόρ κατέκτησαν οι αθλήτριες Χάψα Παναγιώτα, Γραμματικού Αλεξάνδρα, Γαϊδαρτζή Σουλτάνα και Λαζάκη Αικατερίνη
4Χ100 Γυναικών 1η θέση και Πανελλήνιο ρεκόρ κατέκτησαν οι αθλήτριες Χάψα Παναγιώτα, Γραμματικού Αλεξάνδρα, Γαϊδαρτζή Σουλτάνα και Λαζάκη Αικατερίνη

Ο  ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑμεΑ  συμμετείχε  στο πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου που πραγματοποιήθηκε  στις εγκαταστάσεις του ΟΑΚΑ στις  27 και 28 Ιουνίου στην Αθήνα.

Είναι η πρώτη φορά που ο σύλλογος  συμμετείχε σε αγώνες στίβου με πλήρη ομάδα. Τα αποτελέσματα  είναι εντυπωσιακά αφού οι αθλητές του έσπασαν τρία πανελλήνια ρεκόρ και  κατέκτησαν 7 χρυσά μετάλλια,  1 ασημένιο   και 1 χάλκινο  μετάλλιο .

Ο  αθλητής του συλλόγου μας Τσιάτας  Παύλος ο οποίος συμμετείχε για δεύτερη χρονιά  στο αγώνισμα της σφαίρας στην κατηγορία Ανδρών  κατέκτησε την 1η θέση και έκανε νέο Πανελλήνιο ρεκόρ με βολή 8,81 μέτρα.

Πανσερραϊκός-ΑΜΕΑ-Πανελληνιο_0088Οι νέοι και πολλά υποσχόμενοι αθλητές μας είχαν τις παρακάτω επιτυχίες:

• Ουζούνης Σπύρος: 1η θέση και Πανελλήνιο ρεκόρ  στο αγώνισμα 100μ με   χρόνο 14.69 (κατηγορία U16)
  • Φούρναρη Ευαγγελία: 1η θέση  στο ακόντιο με 10.98μ (κατηγορία U18)
  • Χάψα Παναγιώτα: 1η θέση  στα 100μ με 19.46 (κατηγορία U16)
  • Γραμματικού Αλεξάνδρα: 1η θέση  στα 100μ με 17.30 (κατηγορία U18)
  • Λαζάκη Αικατερίνη: 1η θέση στα 200m (κατηγορία U16)
  • Τσίλιου Θεοδώρα2η θέση  στα 100μ με 18.87 (κατηγορία U18)
  • Τάλλιος Γιώργος:  3η θέση στη σφαίρα με βολή 6.90μ (κατηγορία U20)
  • Κύρκογλου Αθανάσιος: 4η θέση στην σειρά του στους προκριματικούς και 6η θέση στους τελικούς στο αγώνισμα 200μ Ανδρών.
  • Γαϊδαρτζή Σουλτάνα: 6η θέση στην σφαίρα Γυναικών με βολή 5.63μ

Στην σκυτάλη 4Χ100 Γυναικών  1η θέση  και  Πανελλήνιο ρεκόρ κατέκτησαν οι αθλήτριες Χάψα Παναγιώτα, Γραμματικού Αλεξάνδρα, Γαϊδαρτζή Σουλτάνα και Λαζάκη Αικατερίνη με χρόνο 1.11.32

Το  ΔΣ του ΜΓΣ Πανσερραϊκού-ΑμεΑ συγχαίρει όλους του αθλητές και αθλήτριες καθώς και τους προπονητές τους Καριοφυλάκη Ευδοξία και Κουνούπη Αναστάσιο για την μεγάλη επιτυχία τους.