ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΜΠΑΣΚΕΤ: Πρώτη προπόνηση για τις «λιονταρίνες» – Ποιον θα αντιμετωπίσουν στο Κύπελλο Ελλάδας (φωτορεπορτάζ)

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΜΠΑΣΚΕΤ: Πρώτη προπόνηση για τις «λιονταρίνες» – Ποιον θα αντιμετωπίσουν στο Κύπελλο Ελλάδας (φωτορεπορτάζ)

Πρώτη προπόνηση για τις «λιονταρίνες» του ΜΓΣ Πανσερραϊκός στα πλαίσια της προετοιμασίας για το Πρωτάθλημα μπάσκετ της Α2 των γυναικών.

Η προπόνηση πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Δευτέρας (21/8) στο κλειστό της κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων, που θα αποτελεί και την έδρα της ομάδας.

Ο Κώστας Δώδος είναι ο νέος προπονητής της γυναικείας ομάδας του Πανσερραϊκού, ο οποίος αντικατέστησε το Κώστα Μάρκου που οδήγησε την ομάδα στην άνοδο στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας.

Στην πρώτη προπόνηση έδωσαν το παρόν περισσότερες από 17 παίκτριες, ενώ το κλίμα στην ομάδα ήταν άριστο.

Ο φακός του anexartitos.gr βρέθηκε στο γήπεδο και σας παρουσιάζει ένα φωτορεπορτάζ από τη προετοιμασία των κοριτσιών για το δύσκολο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας

Πρώτη προπόνηση για τις «λιονταρίνες» του ΜΓΣ Πανσερραϊκός στα πλαίσια της προετοι-μασίας για το Πρωτάθλημα μπάσκετ της …

Posted by Ανεξάρτητος on Monday, August 21, 2017

 

Φιλικό με ΠΑΟΚ

Οι Γυναίκες του Πανσερραϊκού θα αντιμετωπίσουν σε φιλική αναμέτρηση στις Σέρρες τον ΠΑΟΚ στις 9 Σεπτεμβρίου 2017

Κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας

Με την άνοδό τους στην Α2 η ομάδα του Πανσερραίκού απέκτησε το δικαίωμα συμμετοχής στο Κύπελλο Ελλάδας στο μπάσκετ.

Η κλήρωση πραγματοποιήθηκε σήμερα και ανέδειξε αντίπαλο του Πανσερραϊκου την ομάδα της Σταυρούπολης την οποία θα αντιμετωπίσει σε αγώνα νοκ-άουτ την Κυριακή 17/9 στο κλειστό της Κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων. Αν προκριθεί θα αντιμετωπίσει πάλι στις Σέρρες το νικητή του αγώνα ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ – ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ. Σε περίπτωση νέας πρόκρισης θα αντιμετωπίσει πάλι στις Σέρρες την ομάδα του Πανιωνίου.

Ε.Ο.Κ. Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών 2017-2018

Α’ Φάση – 1ος Όμιλος


1η Αγωνιστική – Κυριακή 17/09/2017

  1. ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
  2. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ
  3. ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ – ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
  4. ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
  5. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
  6. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

2η Αγωνιστική – Κυριακή 24/09/2017

  • 13.ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α4
  • 14.ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α2

3η Αγωνιστική – Κυριακή 01/10/2017

  • 17.ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α5
  • 18.ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α6

Α’ Φάση – 2ος Όμιλος

1η Αγωνιστική – Κυριακή 17/09/2017

  • 07.ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ – ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
  • 08.ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
  • 09.ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
  • 10.ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
  • 11.ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ
  • 12.ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

2η Αγωνιστική – Κυριακή 24/09/2017

  • 15.ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α11
  • 16.ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α8

3η Αγωνιστική – Κυριακή 01/10/2017

  • 19.ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α16
  • 20.ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α7

Β’Φάση / Σάββατο 07 ή Κυριακή 08/10/2017

  • 21.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 19 – ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
  • 22.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 17 – ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
  • 23.ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
  • 24.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 18 – ΑΣ ΠΑΟΚ
  • 25.ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 20 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
  • 26.ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
  • 27.ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ
  • 28.ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ ΒΥΡΩΝΑ – ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Γ’Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) / Σάββατο 22/12/2017

  • 29.ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α25
  • 30.ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α23
  • 31.ΝΙΚΗΤΗΣ Α26 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α24
  • 32.ΝΙΚΗΤΗΣ Α28 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α27

Δ’Φάση (Ημιτελικοί Αγώνες)/ Παρασκευή 23/03/2018

Μικρός Τελικός/ Κυριακή 25/03/2018

  1. Ηττημένος Α31 – Ηττημένος Α31

 

Τελικός/ Κυριακή 25/03/2018

  1. Νικητής Α31 – Νικητής Α32

Κλήρωση Εθνικών Πρωταθλημάτων

Αύριο Τρίτη 22 Αυγούστου θα πραγματοποιηθούν στη Θεσσαλονίκη οι κληρώσεις των Πρωταθλημάτων για τους Ικάρους Σερρών τον Ορφέα Νέου Σκοπού στους Άνδρες και τον Πανσερραϊκό στις Γυναίκες