ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Χάντμπολ: Ήττες για τα τμήματα γυναικών και αντρών

Τα παιχνίδια έγιναν το μεσημέρι του Σαββάτου 8/3 στο κλειστό της κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων

Σε κακή μέρα βρέθηκαν τοσο το ανδρικό όσο και το γυναικείο τμήμα των λιονταριών στο χάντμπολ με αποτέλεσμα τα κορίτσια του ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ να ηττηθούν από τους ΑΚΡΙΤΕΣ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ με 17-19 ενώ οι άντρες του ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ηττήθηκαν από τον ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 25-30.

Τα κορίτσια έπαιξαν ένα δυνατό παιχνίδι και η τελική διαφορά των δύο γκολ έγινε στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Για τα κορίτσια της Ζαχαρούλας Παπαδοπούλου πρώτη σκόρερ αναδείχθηκε η Κατρακατζά με 4 τέρματα, ενώ ακολούθησαν οι: Κιουπκιολή και Μαργιώτου με 3. Από 2 τέρματα πέτυχαν οι: Καλογιάννη και Πεμπέ, ενώ από 1 τέρμα σημείωσαν οι: Βαφειάδου και Τσιρογιάννη. Τέλος συμμετοχή στο ματς είχαν οι: Βελέη Χρύσα, ΣαρηβασιλείουΑβραμίδουΚότεΛιούρου και Χαραλαμπίδου.

Απο την άλλη το ανδρικό τμήμα υπέπεσε σε πάρα πολλά λάθη κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο όπου και άρχισε να μεγαλώνει η διαφορά στο σκορ ως το τελικό 25-30.

Για τα Λιοντάρια πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Φουντουκίδης που πέτυχε 8 τέρματα, ενώ ακολούθησε ο Πουναρτζόγλου που σημείωσε 6 τέρματα στα 37 λεπτά που αγωνίστηκε λόγω της αποβολής που δέχτηκε σε εκείνο το σημείο. 4 τέρματα σημείωσε ο Καργατζής, από 2 σημείωσαν οι: Καζακίδης, Μανδέλας και Παπαδόπουλος ενώ 1 τέρμα πέτυχε ο Τζανουκάκης. Τέλος συμμετοχή στο ματς είχαν οι: Λογοθετίδης, Αγγελίδης, Στεργίδης Βαγγέλης, Τσίγκας και Στεργίδης Γιάννης.

Όπως αναφέρει στο δελτίο τύπου της ομάδας Lions Handball Panserraikos «παρά τις ήττες συνεχίζουμε δυναμικά για τα επόμενα παιχνίδια» ενώ απευθύνουν «Ένα μεγάλο ευχαριστώ και πάλι στον υπέροχο κόσμο που ήταν κοντά και έδωσε στα λιοντάρια απίστευτη δύναμη και κουράγιο».