ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ 2019: Το πρόγραμμα & αποτελέσματα των αγώνων των ομάδων από 31/8 έως 15/9

ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ 2019: Το πρόγραμμα & αποτελέσματα των αγώνων των ομάδων από 31/8 έως 15/9

Παρακάτω, μπορείτε να δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του FIBA World cup 2019. Η διοργάνωση θα ξεκινήσει στις 31 Αυγούστου και θα ολοκληρωθεί στις 15 Σεπτεμβρίου. Στο τουρνουά θα πάρουν μέρος 32 ομάδες. Αυτές είναι χωρισμένες σε οκτώ ομίλους των τεσσάρων.

Οι όμιλοι

  • 1ος όμιλος: Ακτή Ελεφαντοστού, Πολωνία, Βενεζουέλα, Κίνα
  • 2ος όμιλος: Ρωσία, Αργεντινή, Νότια Κορέα, Νιγηρία
  • 3ος όμιλος: Ισπανία, Ιράν, Πουέρτο Ρίκο, Τυνησία
  • 4ος όμιλος: Ανγκόλα, Φιλιππίνες, Ιταλία, Σερβί
  • 5ος: Τουρκία, Τσεχία, ΗΠΑ, Ιαπωνία
  • 6ος όμιλος: Ελλάδα, Νέα Ζηλανδία, Βραζιλία, Μαυροβούνιο
  • 7ος όμιλος: Δομινικανή Δημοκρατία, Γαλλία, Γερμανία, Ιορδανία
  • 8ος όμιλος: Καναδάς, Σενεγάλη, Λιθουανία, Αυστραλία

Μουντομπάσκετ Πρόγραμμα

Παρακάτω, μπορείτε να δείτε αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα  των αγώνων των ομίλων του Μουντομπάσκετ 2019.

Σάββατο 31 Αυγούστου

  • Ανγκόλα – Σερβία 59-105
  • Πολωνία – Βενεζουέλα 80-69
  • Ρωσσία – Νιγηρία 82-77
  • Ιράν – Πόρτο Ρίκο 81-83
  • Φιλιππίνες – Ιταλία 62-108
  • Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα 55-70
  • Ισπανία – Τυνησία 101-62
  • Αργεντινή – Νότια Κορέα 95-69

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

  • Καναδάς – Αυστραλία 92-108
  • Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία 94-102
  • Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία 80-76
  • Τουρκία – Ιαπωνία 86-67
  • Σενεγάλη – Λιθουανία 47-101
  • Ελλάδα – Μαυροβούνιο 85-60
  • Τσεχία – ΗΠΑ 67-88
  • Γαλλία – Γερμανία 78-74

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

  • Ιταλία – Ανγκόλα 92-61
  • Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού 87-71
  • Νιγηρία – Αργεντινή 81-94
  • Τυνησία – Ιράν 79-67
  • Σερβία – Φιλιππίνες 126-67
  • Κίνα – Πολωνία 76-79
  • Πόρτο Ρίκο – Ισπανία 63-73
  • Νότια Κορέα – Ρωσία 73-87

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

  • Αυστραλία – Σενεγάλη 81-68
  • Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία 83-93
  • Ιαπωνία – Τσεχία 76-89
  • Γερμανία – Δομινικανή Δημοκρατία 68-70
  • Λιθουανία – Καναδάς 92-69
  • Βραζιλία – Ελλάδα 79-78
  • ΗΠΑ – Τουρκία 93-92
  • Ιορδανία – Γαλλία 64-103

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου
10.30: Ανγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2
11.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr
11.30: Πόρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr
14.30: Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ 2
15.00: Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr
15.30: Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου
10.30: Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr
14.30: Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

Το πρόγραμμα της 2ης φάσης των ομίλων

Οι 16 ομάδες (2 από κάθε όμιλο) που θα περάσουν στην επόμενη φάση θα σχηματίσουν 4 ομίλους των 4 ομάδων. Σε αυτή τη φάση θα διεξαχθούν δύο αγωνιστικές, με τις ομάδες να κουβαλούν τα αποτελέσματα που είχαν στην 1η φάση. Οι όμιλοι της 2ης φάσης σχηματίζονται ως εξής:

  • Πρώτος & Δεύτερος 1ου ομίλου + Πρώτος & Δεύτερος 2ου ομίλου = Όμιλος 9
  • Πρώτος & Δεύτερος 3ου ομίλου + Πρώτος & Δεύτερος 4ου ομίλου = Όμιλος 10
  • Πρώτος & Δεύτερος 5ου ομίλου + Πρώτος & Δεύτερος 6ου ομίλου = Όμιλος 11
  • Πρώτος & Δεύτερος 7ου ομίλου + Πρώτος & Δεύτερος 8ου ομίλου = Όμιλος 12

Οι αγώνες της 2ης φάσης θα διεξαχθούν από την Παρασκευή 6 Σεπτέμβρη μέχρι τη Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου.

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου
14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου
14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου
14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS