ΜΠΑΣΚΕΤ 15-16/12: Με τις σερραϊκές ομάδες στα… παρκέ!

ΜΠΑΣΚΕΤ 15-16/12: Με τις σερραϊκές ομάδες στα… παρκέ!

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  8η Αγωνιστική Κυριακή 16/12

  • 12μμ. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης – Τιτάνες Δράμας
  • 12.45 μμ. Παναθλητικός Συκεών – Απόλλων Καλαμαριάς
  •  1μμ. Πανσερραϊκός – Άρης Θεσσαλονίκης, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 1μμ. Πιερικός/Αρχέλαος – Ολυμπιακός Βόλου
  • 1μμ. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – ΑΕ Πυλαιας
  • 2μμ. ΠΑΣ Γιάννενα – Ολύμπια Λάρισας

Βαθμολογία (7 Ματς)

  1. ΑΕ Πυλαιας 14β. 550-345
  2. Παναθλητικός Συκεών 14β. 480-361
  3. ΠΑΣ Γιάννενα 12β. 447-317
  4. Άρης Θεσσαλονίκης 12β. 484-368
  5. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 12. 424-331
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 11β. 397-339
  7. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 10β. 384-411
  8. Ολύμπια Λάρισας 10β. 327-369
  9. Πανσερραϊκός 8β. 341-469
  10. Πιερικός/Αρχέλαος 8β. 354-438
  11. Τιτάνες Δράμας 8β. 322-450
  12. Ολυμπιακός Βόλου 7β. 245-557

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  10η Αγωνιστική  (Κυριακή 16/12) 5μμ.

  • ΓΣ Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Γέφυρα
  • ΓΣ Φάρσαλα – Φίλιππος Βέροιας
  • ΑΟ Αγρινίου – Ίκαροι Σερρών, ΔΑΚ Αγρινίου
  • Μακεδονικός – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • Φαίακας Κέρκυρας – ΣΑΑΚ Ανατόλια
  • Στρατώνι – Ερμής Λαγκαδά
  • Έσπερος Λαμίας – Χαλκηδόνα

Βαθμολογία (9 ματς)

  1. ΣΑΑΚ Ανατόλια 17β. 736-634
  2. ΑΟ Αγρινίου 17β. 670-603
  3. ΓΣ Νίκη Βόλου 15β. 696-672
  4. Μαχητές Δόξα Πεύκων 15β. 635-593
  5. Φαίακας Κέρκυρας 14β. 638-666
  6. ΓΣ Φάρσαλα 14β. 655-666
  7. ΧΑΝΘ 14β. 625-626
  8. ΓΣ Ελευθερούπολης 14β. 666-600
  9. Φίλιππος Βέροιας 13β. 634-634
  10. Ερμής Λαγκαδά 13β. 625-601
  11. Γέφυρα 13β. 619-657
  12. Ίκαροι Σερρών 13β. 624-628
  13. Χαλκηδόνα 12β. 578-622
  14. Έσπερος Λαμίας 11β. 624-690
  15. Στρατώνι 11β. 616-644
  16. Μακεδονικός 10β. 580-685

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 12η Αγωνιστική (15-16/12)

Σάββατο 15/12

  • 4μμ. ΚΑΟ Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης
  • 5μμ. ΓΣ Σέρρες 2017- ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Ομόνοιας
  • 5μμ. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Αστέρας Καβάλας, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
  • 6.30μμ. Δόξα ΑΓΣ Βώλακα – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Βώλακα

Κυριακή 16/12

  • 5μμ. Τιτάνες Δράμας – Παγγαίο ΠΓΣ
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Μακεδόνες Κρηνίδων 20-0 α.α

Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού

Βαθμολογία (11 Ματς)

  1. ΓΣ Σέρρες 2017 21β. 782-517
  2. Πανσερραϊκός 20β. 772-405
  3. Αστέρας Καβάλας 18β. 735-488
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 18β. 574-560
  5. ΚΑΟ Δράμας 17β. 664-546
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 16β. 581-648
  7. Τιτάνες Δράμας 15β. 691-756
  8. ΑΟ Ηράκλειας 14β. 552-621
  9. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 14β. 428-459
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 12β. 591-718
  11. Παγγαίο ΠΓΣ 12β. 425-632
  12. ***Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 9β. 470-709
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-200
*Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα** Ορφέας Νέου Σκοπού και ΓΣ Σέρρες 2017 δεν έχουν κάνει το ρεπό τους*** Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

A’  ΌΜΙΛΟΣ 9η Αγωνιστική (15-16/12)

Κυριακή 16/12

  • 3μμ. ΑΕ Σερρών – Πανσερραϊκός, ΔΑΚ Κοιλάδας
  •  5μμ. ΓΣ Σέρρες 2017 – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γήπεδο Ομόνοιας

Τετάρτη 19/12

  • 6μμ. Ίκαροι Σερρών – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, ΔΑΚ Κοιλάδας

Βαθμολογία (8 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 16β. 562-363
  2. *Πανσερραϊκός 13β. 492-362
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 11β. 402-427
  4. ΑΕ Σερρών 10β. 385-354
  5. **Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 8β. 297-342
  6. ΓΣ Σέρρες 2017 8β. 302-582
**Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου με 2 ματς λιγότερα *Πανσερραϊκός, ΑΕ Σερρών, και με 1 ματς λιγότερο

 


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

  • Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (15-16/12)

Βαθμολογία (7 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 12β. 252-171
  2. Ένωση Καβάλας 11β. 238-121
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 9β. 191-198
  4. Ασπίδα Ξάνθης 2001 9β. 181-140
  5. Πανσερραϊκός 8β. 187-219
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-100
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-120

Επόμενη 8η Αγωνιστική (22-23/12)

  • Ασπίδα Ξάνθης – Αστέρας Καβάλας
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • Ένωση Καβάλας – Πανσερραϊκός

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

11η Αγωνιστική (14-21/12)

Παρασκευή 14/12

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΟ Ηράκλειας 71-47
    • Τα Δεκάλεπτα: 17-12, 45-17, 63-30, 71-47
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Πεχλιβάνης) Αχτσής, Γεωργόπουλος, Δούμας, Επαμεινώνδας, Θεοφανίδης, Καραμβαλάσης,  Κοντός, Κοτόπουλος,  Πέτρου, Σιάρκος, Σκαρλατόπουλος, Τσαμανδάνης
    • ΑΟ Ηράκλειας (Μάντζος)—

Σάββατο 15/12

  • 7μμ. Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γήπεδο Ομόνοιας

Κυριακή 16/12

  • 3μμ. ΑΕ Λευκώνα – ΓΑΣ Βισάλτης, Γήπεδο Ομόνοιας
  • 7μμ. Ίκαροι Σερρών – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, Γήπεδο Ομόνοιας

Παρασκευή 21/12

  • 5.30μμ. ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Σερρών, Γήπεδο Ηράκλειας

Ρεπό: ΓΣ Σέρρες 2017

Βαθμολογία (10 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 17β. 788-428
  2. **Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο 16β. 574-318
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 15β. 582-463
  4. ΑΟ Ηράκλειας 14β. 559-542
  5. ΑΕ Σερρών 13β. 451-401
  6. ΑΕ Λευκώνα 12β. 463-526
  7. ΓΣ Σέρρες 2017 12β. 358-560
  8. *ΓΑΣ Βισάλτης 9β. 275-582
  9. *Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 8β. 319-541
 *Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου και ΓΑΣ Βισάλτης με ματς λιγότερο **Ο Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο έχει κάνει το ρεπό του

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

6η Αγωνιστική (15-16/12)

Σάββατο 15/12

  • 4μμ. Ένωση Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γήπεδο Ποταμουδίων

Τρίτη 18/12

  • 5.30μμ. Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Πάνθηρες Καβάλας, Γήπεδο Δ. Κραχτίδης

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

Βαθμολογία (5 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 8β.281-113
  2. Ίκαροι Σερρών 6β. 174-197
  3. Πάνθηρες Καβάλας 6β. 159-192
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 5β. 147-202
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 5β. 126-180