ΜΠΑΣΚΕΤ: 476 κλικ από 6 παιχνίδια της ΕΚΑΣΑΜΑΘ – Βαθμολογία και Πρόγραμμα της 12-13/10

ΜΠΑΣΚΕΤ: 476 κλικ από 6 παιχνίδια της ΕΚΑΣΑΜΑΘ – Βαθμολογία και Πρόγραμμα της 12-13/10

Σε φουλ ρυθμους μπαίνει το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 12-13 Οκτωβρίου η αθλητική δραστηριότητα στο μπάσκετ καθώς ξεκινούν οι «λιονταρίνες» στο Πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας, με πρώτο αντίπαλο την Πυλαία στη Θεσσαλονίκη. Στην Γ’ Εθνική Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ και Ικαροι ξεκινούν το πρωτάθλημα με αναμέτρηση μεταξύ τους στον ΔΑΚ την Κυριακή 13/10 ώρα 18.00.

Στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ το πρωτάθλημα ήδη μπήκε σε πλήρη ρυθμό με Ανδρες, Εφηβους και Παίδες να αγωνίζονται. Ο anexartitos.gr βρεθηκε το προηγούμενο Σαββατοκύριακο σε έξι αγώνες και σας μεταφέρει μέσα από 476 κλικ το κλίμα που επικράτησε σε αυτούς.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2ος  ΟΜΙΛΟΣ 1η Αγωνιστική – Κυριακή 13/10/19

  • 1μμ. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
  • 1μμ. ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
  • 2.45μμ. ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ
  • 3μμ. ΜΕΝΤ – ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ
  • 3μμ. ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ, ΔΑΚ Πυλαίας
  • 3μμ. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

4ος ΟΜΙΛΟΣ 1η Αγωνιστική  – Κυριακή 13/10/19 6μμ.

  • ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΣ ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
  • ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ  – ΑΣΑΑ ΖΕΦΥΡΟΣ 02
  • ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
  • ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ. – ΜΕΝΤ
  • ΜΑΣ ΕΥΑΓ. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ – ΓΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
  • ΔΕΚΑ – ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΑΝΔΡΩΝ A’ ΟΜΙΛΟΣ

2η Αγωνιστική

Σάββατο 5 Οκτωβρίου

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Δοξάτου Δράμας 81-49 (69 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 32-10, 51-24, 73-33, 81-49
    • ΓΣ Σέρρες 2017 (Μπουτάκογλου) Χατζηστεφάνου 19(2), Ντινούδης 14(1), Ασημάκης 12, Λαγός 10, Ρίζος 8(1), Γιαβρόπουλος4, Καρακώστας 4, Ντίκογλου 4, Χατζής 4, Λαδιάς 2, Γκολογκίνας, Μητρούδης
    • ΑΕ Δοξάτου Δράμας (Μυλωνά) Πορφυριάδης 13(2), Κοπαράνης 9(1), Ποιμενίδης 9, Λαζαράκης 7, Αραβίδης 5(1), Αθανασιάδης 2, Βιδάκης 2, Γετερίδης 2, Γκρίτσας, Κυριάκου, Μπαρμπουτέλης
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟ Ηράκλειας 61-63
    • Τα Δεκάλεπτα 14-10, 30-30, 44-49, 61-63
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Κηρύκος) Πεχλιβάνος 28, Ψάρρας 12, Γιαννάτος 10(1), Παπαδόπουλος 6, Ιωαννίδης 3(1), Μπαζντέκας 1,Πολεμαρχάκης 1, Αναστασιάδης, Χαραλαμπίδης,Χριστοφορίδης
    • ΑΟ Ηράκλειας (Μάντζιος) Νιφορίδης 22, Κουτλής 18(1), Κουρτίδης 7, Ατλάσης 5(1), Ράμναλης 3, Αποστολάκης 2, Μπαχαμίδης Ν. 2, Παναγιωτίδης 2, Τοπολίγκας 2, Καϊμακάμης, Κουντουράς

ΑΟ Καβάλα – Τιτάνες Δράμας 75-64

Κυριακή 6 Οκτωβρίου

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Παγγαίο ΠΓΣ 93-70 (81 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 20-12, 35-35, 67-49, 93-70
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης) Λουλούδης 32(8), Καραμπατζάκης 26(5), Παπαστεργίου 11(3), Θεοδωρόπουλος 8(2), Δροσινός 6(1), Χαβαλές 6, Κοτόπουλος 2, Θεοφανίδης 1, Καλαντίδης 1, Επαμεινώνδας, Σκαρλατόπουλος
    • Παγγαίο ΠΓΣ Γουδούτσης 17, Μακρής 16(2), Σιδεράς 11, Τούμπας 9, Κατσαμακίδης 8(1), Κοϊδάκης 3, Σιναπούδης 3, Βενέτης 2, Καφάλης 1, Καντιφούδης, Παλιάτσος
  • ΚΑΟ Δράμας – Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας 85-67
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Αστέρας Καβάλας 50-61

Ρεπό: ΑΕ Σέρρες

3η Αγωνιστική

Σάββατο 12 Οκτωβρίου

  • 4μμ.Τιτάνες Δράμας – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΗΓΑ Δράμας
  • 5μμ. Ηρακλής Αγίου Ιωάννη Καβάλας – ΑΟ Προσοτσάνης
  • 6μμ. ΑΕ Δοξάτου Δράμας – ΑΕ Σέρρες, ΔΗΓΑ Δράμας
  • 7μμ. Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Καβάλα

Κυριακή 13 Οκτωβρίου

  • 4μμ. ΑΟ Ηράκλειας – ΚΑΟ Δράμας, Γήπεδο Ηράκλειας
  • 6μμ. Παγγαίο ΠΓΣ – ΓΣ Σέρρες 2017, Γήπεδο Γεωργιανής

Ρεπό: Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

 

ΕΦΗΒΩΝ – A’ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική

Σάββατο 5 Οκτωβρίου

  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΑΕ Σέρρες 35-60 (86 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 5-18, 21-42, 21-52, 35-60
    • ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Σαμαράς) Βασιλείου, Γρηγοριάδης, Κοτσαϊδης, Λάτσιος, Λέφας, Μελισσάς, Μουστακλής, Παυλίδης, Παυλίδης, Τζιλερίδης, Φαρδέλλας, Φραγκάκης
    • ΑΕ Σέρρες (Ιωσηφίδης) Δημάδης, Ζαρίμπας, Καντάς, Κοβανίδης, Μαντζαρίδης, Μίχος, Παπαχρήστου, Πλακανδάρας, Ποργιόπουλος, Ρούκας, Σαμαράς, Τσέλιος
  • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού 73-47 (102 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 20-14, 35-29, 48-32, 73-47
    • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών (Κακιούζης-Αθανασίου) Αγγειοπλάστης, Αναγνωστόπουλος, Ανδρικάκης, Δόξας, Καμπούρης, Ξανθόπουλος,  Παντολέων, Παπαευστρατίου, Σερέκης, Σταμπουλής
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης) Δούμας, Επαμεινώνδας, Ευφραιμίδης, Θεοφανίδης, Καραμπατζάκης, Κοτόπουλος, Σιάρκος, Σκαρλατόπουλος

Κυριακή 6 Οκτωβρίου

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Λευκώνα 20-0 α.α
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΣ Σέρρες 2017 81-49

2η Αγωνιστική

Σάββατο 12 Οκτωβρίου

  • 3μμ. ΓΣ Σέρρες 2017 – ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γήπεδο Ομόνοιας

Κυριακή 13 Οκτωβρίου

  • 3μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, Γήπεδο Ν. Σκοπού
  • ΑΕ Σέρρες – ΑΟ Ηράκλειας (Θα διεξαχθεί 3/11)
  • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Λευκώνα Δεν θα διεξαχθεί

 

ΠΑΙΔΩΝ – A’ ΟΜΙΛΟΣ

2η Αγωνιστική

Σάββατο 5 Οκτωβρίου

  • ΑΕ Λευκώνα – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 53-57 (88 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 14-16, 25-38, 40-44, 53-57
    • ΑΕ Λευκώνα (Κηρύκος-Αρχοντίδης) Αθανασίου, Γιαλαμάς, Γιάτσιος, Δημόκας, Καλαϊτζής, Καραπέπερας, Λέφας, Λεωνίδης, Μουρατίδης, Μπανάβας, Ράμναλης, Στόϊκος
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Πεχλιβάνος-Ιωαννίδης) Ευγενιάδης, Ιωαννίδης, Μετταλίδης, Μπαζντέκας, Παζιώνης, Τόνιος, Τσίντσιος, Φωτιάδης

 

  • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας –  ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών 49-73
    • ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας (Καλάης) Γεωργιτζίκης, Εξηνταράκης, Ιωάννου, Καζαμίας, Καραγιάννης, Λάσκα, Μπενγκά Α. Μπενγκά Λ. Μπενγκά Ρ. Τσινόπουλος, Χούνος
    • ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών (—)

Κυριακή 6 Οκτωβρίου

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΕ Σέρρες 64-52 (50 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα 14-9, 33-24, 50-30, 64-52
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης) Γρούνης, Δουκόγλου, Ελέζι, Επαμεινώνδας, Ευφραιμίδης, Θεοφανίδης, Θεοχαρίδης, Κοντός, Κώστογλου, Σκαρλατόπουλος
    • ΑΕ Σέρρες (Οικονόμου) Θεοδωρίδης, Λάτσιος, Μαγγενάκης Ι. Μαγγενάκης Κ., Μανδραλής, Μίχος, Πεχλιβανίδης, Ρήγας, Σκαπής, Τρυφηνόπουλλος, Τσέλλιος, Χατζηπασχάλης

Τετάρτη 9 Οκτωβρίου

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΟ Ηράκλειας 35-67

Ρεπό: ΜΓΣ Πανσερραϊκός

3η Αγωνιστική

Κυριακή 13 Οκτωβρίου

  • 2μμ. ΑΟ Ηράκλειας –  ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γήπεδο Ηράκλειας
  • 3μμ. ΑΕ Σέρρες – ΑΕ Λευκώνα, Γήπεδο Ομόνοιας

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου

  • 6μμ. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΣ Σέρρες 2017, Γήπεδο Σιδηροκάστρου

Πέμπτη 17 Οκτωβρίου

  • 18.45 ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – Ορφέας Νέου Σκοπού, Γήπεδο Ομόνοιας

Ρεπό: ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας