ΜΠΑΣΚΕΤ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Φιλική νίκη του Πανσερραϊκού επί της ΠΣ Ευκαρπίας με 42-59

Με ακόμη ένα φιλικό υψηλού δείκτη δυσκολίας συνεχίστηκε η προετοιμασία των γυναικών του ΠΣ Ευκαρπίας το Σάββατο(23/9) στο ΔΑΚ Ευκαρπίας.

Αυτή την φορά αντίπαλος ήταν η ομάδα του Πανσερραϊκού, σε έναν αγώνα που η γηπεδούχος παρουσιάστηκε σαφώς βελτιωμένη καθώς άρχισαν να αφομοιώνονται τα αγωνιστικά πλάνα που δουλεύονται όλο αυτό το διάστημα στις προπονήσεις.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε όλο το πρώτο ημίχρονο, με το ΠΣ Ευκαρπίας να δείχνει σημάδια κόπωσης στο τέλος, του ιδιαίτερα σκληρού δεύτερου ημιχρόνου, και την ομάδα του Πανσερραϊκου να φεύγει νικήτρια με 42-59.