ΜΠΑΣΚΕΤ: Η αγωνιστική δράση των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 3/4 Μαρτίου

ΜΠΑΣΚΕΤ: Η αγωνιστική δράση των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 3/4 Μαρτίου

A2 Εθνική Γυναικών

2oς Όμιλος  18η Αγωνιστική (4/3/18)

  • 12μμ.Τιτάνες Δράμας – Απόλλων Καλαμαριάς
  • 1μμ. Πανσερραϊκός – Πιερικός/Αρχέλαος, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • 1μμ. Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Θεσσαλονίκης
  • 1.30μμ. ΕΟ Σταυρούπολης – AE Πυλαίας
  • 2μμ. Ολύμπια Λάρισας – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 
  • 2μμ. Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Ναύαρχος Βότσης

 

Η Βαθμολογία σε 17 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 33β.1078-817   
  2. AE Πυλαίας 30β  1126-875 
  3. Άρης Θεσσαλονίκης 28β. 925-823   
  4. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 28β. 923-823     
  5. Τιτάνες Δράμας 27β. 913-826 
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 26β. 913-826 
  7. Ολύμπια Λάρισας 26β. 923-882   
  8. Πανσερραϊκός 26β. 843-890   
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 23β. 874-956 
  10. *Ναύαρχος Βότσης 21β. 884-973   
  11. Ασπίδα Ξάνθης 18β. 752-1034  
  12. ΕΟ Σταυρούπολης 18β. 583-968   

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

 

Β’ Εθνική Ανδρών

Η  20η Αγωνιστική (4/2/18) 5μμ.

  • Ασπίδα Ξάνθης – Χαρίλαος Τρικούπης
  • ΑΟ Αγρινίου – Χαλκηδόνα
  •  Ανατόλια – Στρατώνι
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Φάρσαλα
  •  Ερμής Λαγκαδά – Ίκαροι Σερρών, Κλειστό Λαγκαδά
  • Ελίμεια – Γέφυρα Τιτάνες Παλαμά – Ευρώπη ’87

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

 

Η Βαθμολογία (19 αγώνες)

  1. Ένωση Καβάλας 33β. 1387-1214
  2. Ίκαροι Σερρών 32β. 1298-1159
  3. Χαρίλαος Τρικούπης 32β. 1296-1142
  4. Ερμής Λαγκαδά 29β. 1238-1177
  5. Ευρώπη ’87 29β. 1169-1031
  6. Ανατόλια 29β. 1385-1271
  7. ΑΟ Αγρινίου 28β. 1188-1172
  8. Φάρσαλα 27β. 1260-1292
  9. Στρατώνι 27β. 1193-1173
  10. Μαχητές Δόξα Πεύκων 26β. 1225-1242
  11. Ασπίδα Ξάνθης 24β. 1179-1247
  12. Γέφυρα 23β. 1179-1247
  13. Χαλκηδόνα 23β. 1191-1312
  14. Ελίμεια 19β. 1020-1254
  15. Τιτάνες Παλαμά 18β. 1131-1348

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος  18η Αγωνιστική (4/3/18) 6μμ.

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Κένταυρος Καλλικράτειας, Γυμναστήριο Ν. Σκοπού
  •  Μαντουλίδης – ΧΑΝΘ
  •  Αίαντας Εύοσμου – Αστέρας Σίνδου
  •  ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Πολύγυρος
  •  ΓΣ Ελευθερούπολης – Μακεδονικός
  •  ΜΕΝΤ – ΓΑΣ Κομοτηνής (5μμ.)
  •  Απόλλωνας Καλαμαριάς – ΠΣ Ευκαρπίας

Η Βαθμολογία σε 17  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 33β. 1408-1126
  2. Μακεδονικός 32β. 1362-1119
  3. Πολύγυρος 30β. 1391-1243
  4. ΓΑΣ Κομοτηνής 27β. 1211-1176
  5. ΜΕΝΤ 27β. 1343-1253
  6. ΧΑΝΘ 27β. 1289-1117
  7. ΠΣ Ευκαρπίας 27β. 1345-1258
  8. Αίαντας Εύοσμου 26β. 1235-1168
  9. Απόλλωνας Καλαμαριάς 26β. 1204-1249
  10. Μαντουλίδης 24β. 1230-1244
  11. Αστέρας Σίνδου 22β. 1132-1177
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 21β. 1092-1264
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 18β. 1063-1306
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 17β. 866-1471

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Όμιλος

H 17η Αγωνιστική (3-4/3/18)

Σάββατο 3/3/18

  • 3μμ. ΚΑΟ Δράμας – Μακεδόνες Κρηνίδων
  • 4μμ. Πανσερραϊκός Απόλλων Δράμας, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  • 4μμ. ΑΕ Δοξάτου Δράμας – ΑΟ Ηράκλειας, ΔΗΓΑ Δράμας
  • 5μμ. Παγγαίο ΠΓΣ – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ
  • 6μμ. ΑΟ Σερρών – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ, Γυμναστήριο Ομόνοιας
  •  6μμ. Τιτάνες Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης

 

Η Βαθμολογία σε 16 ματς

  1. ΚΑΟ Δράμας 31β. 1237-844
  2. Πανσερραϊκός 30β. 1259-876
  3. ΑΟ Σερρών 29β. 1291-843
  4. ΑΟ Προσοτσάνης 25β. 953938
  5. Παγγαίο ΠΓΣ 25β. 9561002
  6. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 24β. 1059-857
  7. Απόλλων Δράμας 22β. 952-1045
  8. Τιτάνες Δράμας 21β. 951-1047
  9. ΑΟ Ηράκλειας 20β. 873-977
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 19β. 820-1115
  11. Μακεδόνες Κρηνίδων 18β. 936-1175
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 15β. 737-1235

Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ και ΑΟ Ηράκλειας με 1 ματς λιγότερο

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος

Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (3-4/3)

Στον Τελικό της διοργάνωσης προκρίθηκε ο ΓΣ Ελευθερούπολης και η Ασπίδα Ξάνθης

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Η 9η Αγωνιστική (3-4/3/18) 

Σάββατο 3/3/18

  • 3μμ. Πάνθηρες Καβάλας – Τιτάνες Δράμας
  • 5μμ. Ένωση Καβάλας – Πανσερραϊκός, ΔΑΚ Ποταμουδίων

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

Η Βαθμολογία σε 8 ματς

  1. Ασπίδα Ξάνθης 13β 397-300
  2. Πάνθηρες Καβάλας 11β 345-213
  3. Πανσερραϊκός 10β 232-305
  4. Ένωση Καβάλας 6β 186-289
  5. Τιτάνες Δράμας 6β 230-283

*Η Ένωση Καβάλας και Τιτάνες Δράμας  έχουν από ένα μηδενισμό

**Η Ακαδημία Αλεξανδρούπολης αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος

Οι 2ες αναμετρήσεις της σειράς των αγώνων (3-4/3/18)

Σάββατο 3/3/18

  • 3μμ. Αρίωνας Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • 4μμ. Αίαντας  Κομοτηνής – Αστέρας Καβάλας
  •  7μμ. ΑΟ Καβάλα – ΑΕ Σερρών, ΔΑΚ Ποταμουδίων

Κυριακή 4/3/18

  • 2μμ. Ορφέας Νέου Σκοπού – Ένωση Καβάλας, Γυμναστήριο Νέου Σκοπού

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Τα πρώτα ματς της Ημιτελικής Φάσης (5-7/3/18)

Δευτέρα 5/3/18

  • Ασπίδα Ξάνθης 2001 – Τιτάνες Δράμας

Τετάρτη 7/3/18

  • Ένωση Καβάλας – Αστέρας Καβάλας

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Στον Τελικό της διοργάνωσης προκρίθηκε το Δημοκρίτειο Κομοτηνής και ο Λεύκιππος Ξάνθης