ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα και… 413κλικ από 4 παιχνίδια!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα και… 413κλικ από 4 παιχνίδια!

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  8η Αγωνιστική (15-16/12)

  • Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (22-23/12)

Βαθμολογία (8 Ματς)

  1. Παναθλητικός Συκεών 16β. 543-413
  2. ΑΕ Πυλαιας 15β. 596-403
  3. ΠΑΣ Γιάννενα 14β. 516-353
  4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 14. 482-377
  5. Άρης Θεσσαλονίκης 13β. 537-430
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 12β. 449-402
  7. Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 12β. 471-459
  8. Ολύμπια Λάρισας 11β. 363-438
  9. Πανσερραϊκός 10β. 403-522
  10. Πιερικός/Αρχέλαος 10β. 439-477
  11. Τιτάνες Δράμας 9β. 370-537
  12. Ολυμπιακός Βόλου 8β. 284-642

 

Επόμενη 9η Αγωνιστική (12-13/1/19)

  • Τιτάνες Δράμας – Παναθλητικός Συκεών
  •  Απόλλων Καλαμαριάς – Πανσερραϊκός, ΔΑΚ Καλαμαριάς
  • Άρης Θεσσαλονίκης – ΠΑΣ Γιάννενα
  • Ολυμπιακός Βόλου – Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης
  • ΑΕ Πυλαιας – Πιερικός/Αρχέλαος
  • Ολύμπια Λάρισας – Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  11η Αγωνιστική (23/12) 5μμ.

  • ΧΑΝΘ – Μαχητές Δόξα Πεύκων 70-66
  • Γέφυρα – ΓΣ Φάρσαλα 67-65
  • Φίλιππος Βέροιας – ΑΟ Αγρινίου 79-74
  • Ίκαροι Σερρών – Έσπερος Λαμίας 72-76 (122 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 19-19, 33-28, 47-47, 61-61 κ.δ 72-76 ΤΕΛΙΚΟ
    • Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) Κακιούζης 21, Φώτογλου 17(1), Καραμπέκης 14, Γεωργιανός 10(1), Θολιώτης 6, Δαλαγκόζης 2, Παπαδόπουλος 2, Γκούτζιας, Σιδερίδης
    • Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης) Τεπετίδης 18(4), Ολύμπιος 15(5), Παπαργυρόπουλος 15(1), Κατσαρές 13, Ρούζιος 7(1), Στολγίκοβιτς 6(2),Φύκας 2, Αργύρης, Πάππος
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – ΓΣ Νίκη Βόλου 67-57
  • ΣΑΑΚ Ανατόλια – Μακεδονικός 77-66
  • Ερμής Λαγκαδά – Φαίακας Κέρκυρας 85-62
  • Χαλκηδόνα – Στρατώνι 69-72

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=2000074826746116 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (11 ματς)

  1. ΣΑΑΚ Ανατόλια 21β. 897-764
  2. ΑΟ Αγρινίου 20β. 808-739
  3. ΧΑΝΘ 18β. 785-758
  4. ΓΣ Ελευθερούπολης 18β. 815-738
  5. Μαχητές Δόξα Πεύκων 18β. 772-729
  6. Ερμής Λαγκαδά 17β. 781-731
  7. ΓΣ Νίκη Βόλου 17β. 819-829
  8. Φίλιππος Βέροιας 17β. 789-781
  9. ΓΣ Φάρσαλα 16β. 793-809
  10. Φαίακας Κέρκυρας 16β. 764-853
  11. Γέφυρα 16β. 752-793
  12. Έσπερος Λαμίας 15β. 785-831
  13. Ίκαροι Σερρών 15β. 753-768
  14. Χαλκηδόνα 14β. 716-779
  15. Στρατώνι 14β. 756-784
  16. Μακεδονικός 12β. 727-844

Επόμενη 12η Αγωνιστική  (5-6/1/19) 5μμ.

  • ΓΣ Φάρσαλα – ΧΑΝΘ
  • ΑΟ Αγρινίου – Γέφυρα
  • Φίλιππος Βέροιας – Ίκαροι Σερρών
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • ΓΣ Νίκη Βόλου – ΣΑΑΚ Ανατόλια
  • Μακεδονικός – Ερμής Λαγκαδά
  • Φαίακας Κέρκυρας – Χαλκηδόνα
  • Στρατώνι – Έσπερος Λαμίας

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 13η Αγωνιστική (22-23/12)

Σάββατο 22/12

  • Αστέρας Καβάλας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας 85-50
  • Πανσερραϊκός – ΚΑΟ Δράμας 81-63 (145 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 15-17, 35-36, 52-50, 81-63
    • Πανσερραϊκός (Κοκολιός) Πεχλιβάνης 28(5), Χατζηστεφάνου 17(2), Τράκας 14, Σταματόπουλος 13, Χορτομάρης 6(2), Παρχαρίδης 3(1), Ιωσηφίδης, Πεχλιβάνος, Συμεωνίδης, Τσανάκας, Φραγκούλης
    • ΚΑΟ Δράμας Μανιώτης 34(5), Καρατσομπάνης 9, Μελιάδης 8, Τοσουνίδης 6, Σαββόγλου 4, Ταχυρίδης 2, Γρηγοριάδης, Καλογιαντσίδης, Τσαμπράς,
  • ΑΟ Ηράκλειας – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 53-46
    • Τα Δεκάλεπτα: 17-12, 32-21, 45-36, 53-46
    • ΑΟ Ηράκλειας (Μαντζος) Κουτλής 24(1), Μέσσας 6(1), Παπαδόπουλος 6, Ατλάσης 4, Αποστολάκης 3(1), Παναγιωτίδης 3, Βεζύρης 2, Κουντουράς 2, Τοπολίγγας 2, Κουρτίδης 1, Ράμναλης
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Κηρύκος) Αβραμίδης 17(1), Ζωηρός 11, Ψάραρς 6, Νιφορίδης 5,  Στάσσας 4, Τζουμαϊλής 3(1), Γρεασίδης, Τσακιρίδης, Χριστοφορίδης
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Δόξα ΑΓΣ Βώλακα
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Τιτάνες Δράμας 0-20 α.α

Κυριακή 23/12

  • ΑΟ Προσοτσάνης – Ορφέας Νέου Σκοπού 65-61
    • Τα Δεκάλεπτα: 15-21, 27-31, 50-44, 65-61
    • ΑΟ Προσοτσάνης Αποστολίδης 20(3), Βουβαλίδης 13(2), Κονδής 10(2), Κουτσίδης 7(1), Νυμφόπουλος 5(1), Μαυρομάτης 4, Σταυριανίδης 3(1), Δουλγέρογλου, Ζήσης, Σταϊκος
    • Ορφέας Νέου Σκοπού (Γκαβανόζης) Λαγός 17(3), Λουλούδης 12(1), Θεοδωρόπουλος 9(1), Δροσινός 8(2), Αχτσής 7(1), Γεωργόπουλος 2, Γιοβάνης 2, Δούμας 2, Χαβαλές 2, Καραμπατζάκης

Ρεπό: ΓΣ Σέρρες 2017

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1998895056864093 facebook_image_size=larger]

Βαθμολογία (12 Ματς)

  1. Πανσερραϊκός 24β. 956-498
  2. ΓΣ Σέρρες 2017 23β. 863-578
  3. Αστέρας Καβάλας 22β. 902-578
  4. ΚΑΟ Δράμας 20β. 792-682
  5. Ορφέας Νέου Σκοπού 19β. 635-625
  6. Τιτάνες Δράμας 19β. 799-812
  7. ΑΟ Προσοτσάνης 19β. 701-774
  8. ΑΟ Ηράκλειας 17β. 666-748
  9. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 16β. 514-597
  10. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 15β. 661-803
  11. Παγγαίο ΠΓΣ 13β. 481-720
  12. ***Δόξα ΑΓΣ Βώλακα 10β. 500-812
  13. Μακεδόνες Κρηνίδων 0β. 0-240
*Ο Απόλλων Δράμας αποχώρησε από το πρωτάθλημα Παγγαίο ΠΓΣ και Δόξα ΑΓΣ Βώλακα με ματς λιγότερο*** Η Δόξα ΑΓΣ Βώλακα έχει αφαίρεση 2 βαθμών για μη συμμετοχή της ομάδας στα πρωταθλήματα υποδομών
  • Ολοκληρώθηκε ο 1ος Γύρος

Επόμενη 14η Αγωνιστική (5-6/1/19)

  • Πανσερραϊκός – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • ΑΟ Προσοτσάνης – ΓΣ Σέρρες 2017
  • Αστέρας Καβάλας – ΑΟ Ηράκλειας
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΚΑΟ Δράμας
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Δόξα ΑΓΣ Βώλακα
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Τιτάνες Δράμας

Ρεπό: Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

A’  ΌΜΙΛΟΣ

9η Εξ Αναβολής Αγωνιστική Τετάρτη 19/12

  • Ίκαροι Σερρών – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου, (Δ.Δ Θα ορισθεί νέα ημερομηνία)

6η Εξ Αναβολής Αγωνιστική Κυριακή 23/12

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός

Βαθμολογία (9 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 16β. 562-363
  2. *Πανσερραϊκός 15β. 562-420
  3. Ορφέας Νέου Σκοπού 13β. 474-468
  4. ΑΕ Σερρών 11β. 443-424
  5. ΓΣ Σέρρες 2017 9β. 374-623
  6. **Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 8β. 297-342
**Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου με 3 ματς λιγότερα* ΑΕ Σερρών, Ίκαροι Σερρών και Πανσερραϊκός με 1 ματς λιγότερο

Εξ Αναβολής Αναμετρήσεις

8η Εξ Αναβολής Αγωνιστική Παρασκευή 28/12

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΕ Σερρών, Γήπεδο Σιδηροκάστρου

Επόμενη 10η Αγωνιστική (5-6/1/19)

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΕ Σερρών
  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΓΣ Σέρρες 2017
  • Πανσερραϊκός – Ίκαροι Σερρών

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 

8η Αγωνιστική (22-23/12)

Σάββατο 22/12

  • Ασπίδα Ξάνθης – Αστέρας Καβάλας 41-56
  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – ΓΑΣ Κομοτηνής 20-0 α.α
  • Ένωση Καβάλας – Πανσερραϊκός (Μετατέθηκε για 20/1/19)

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

Βαθμολογία (8 Ματς)

  1. Αστέρας Καβάλας 14β. 308-212
  2. Ένωση Καβάλας 11β. 238-121
  3. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 11β. 211-198
  4. Ασπίδα Ξάνθης 2001 10β. 222-196
  5. Πανσερραϊκός 8β. 187-219
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 0β. 0-120
  7. Ίκαροι Σερρών 0β. 0-120

Επόμενη 9η Αγωνιστική (19-20/1/19)

  • Ίκαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης
  • Αστέρας Καβάλας – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Ένωση Καβάλας

Ρεπό: Πανσερραϊκός


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ 

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή 21/12

 11η Εξ Αναβολής Αγωνιστική

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΑΕ Σερρών 64-63 Στην παράταση

12η Αγωνιστική (22-23/12)

Σάββατο 22/12

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1998774410209491 facebook_image_size=larger]

  • ΑΕ Σερρών – Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο 47-80 (89 φώτος)
    • Τα Δεκάλεπτα: 15-25, 27-42, 36-62, 47-80
    • ΑΕ Σερρών (Χρυσανθίδης) Δεμέλκας, Δημόπουλος,Δούκας,Καζακίδης Κοτσαϊδης, Μανδραλής, Μελισσάς, Μίχος, Στύλλας, Τσιλερίδης, Φαρδέλλας, Χατζηδήμος
    • Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο (Μάρκου – Ιωσηφίδης) Βασιλείου, Δάρατζης, Δρουμαλιάς, Ιωαννίδης, Καντάς, Κολοβής, Λάτσιος, Μελαδιανός, Ξακουστός, Παυλίδης, Ράγιας, Φραγγάκης
  • ΓΑΣ Βισάλτης – ΑΟ Ηράκλειας 67-40

[justified_image_grid facebook_id=113233932096891 facebook_album=1998966830190249 facebook_image_size=larger]

Κυριακή 23/12

  • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΕ Λευκώνα 70-67
    • Τα Δεκάλεπτα: 11-10, 28-23, 52-46, 70-67
    • Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου (Γρεασίδης) Γαζιώνης, Ευγενίδης, Ιωαννίδης, Κράσιος, Λέτσιος, Μεταλλίδης, Μιντσιώκης, Μπαζντέκας, Στεφάνου, Τόνιος, Τσίντσιος, Φωτιάδης
    • ΑΕ Λευκώνα (Οικονόμου) Δουλγερίδης, Ευθυμίου, Ιωσηφίδης, Καμπούρης Κουδούνης, Κούκος, Πάγκος, Παυλίδης Α. Παυλίδης Θ. Παπαευστρατίου, Τοπτσής, Ψιλλόπουλος

Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού

Βαθμολογία (12 Ματς)

  1. Ίκαροι Σερρών 21β. 998-486
  2. *Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο 20β. 863-444
  3. *Ορφέας Νέου Σκοπού 17β. 629-553
  4. ΑΟ Ηράκλειας 17β. 663-672
  5. ΑΕ Λευκώνα 15β. 600-632
  6. ΑΕ Σερρών 15β. 595-631
  7. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 14β. 533-899
  8. *ΓΣ Σέρρες 2017 13β. 398- 649
  9. ΓΑΣ Βισάλτης 12β. 456-769
*Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο, Ορφέας Νέου Σκοπού και ΓΣ Σέρρες 2017 έχουν κάνει το ρεπό τους

Επόμενη 13η Αγωνιστική (5-6/1/19)

  • Πανσερραϊκός/Αριστοτέλειο – ΓΑΣ Βισάλτης
  • ΑΟ Ηράκλειας – Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου
  • ΑΕ Λευκώνα – ΓΣ Σέρρες 2017
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΑΕ Σερρών

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

  • Δεν υπήρχε δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (22-23/12)

Βαθμολογία (6 Ματς)

  1. Ένωση Καβάλας 10β.337-137
  2. Πάνθηρες Καβάλας 8β. 197-217
  3. Ίκαροι Σερρών 6β. 174-197
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 6β. 171-258
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 6β. 151-218

Επόμενη 7η Αγωνιστική (12-13/1/19)

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ίκαροι Σερρών
  • Πάνθηρες Καβάλας – Ένωση Καβάλας

Ρεπό: Τιτάνες Γυναικών Δράμας