ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα σερραϊκών ομάδων στο παρκέ το Σαββατοκύριακο 13/14 Ιανουαρίου

ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα σερραϊκών ομάδων στο παρκέ το Σαββατοκύριακο 13/14 Ιανουαρίου

A2 Εθνική Γυναικών

2ος Όμιλος –  Η 12η Αγωνιστική (14/1/18)

  •  Άρης Θεσσαλονίκης – Πιερικός/Αρχέλαος 53-49
  • AE Πυλαίας – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου (46-46 κ.δ ) 56-60 Τελικό
  • Ναύαρχος Βότσης – Απόλλων Καλαμαριάς 40-48
  • ΕΟ Σταυρούπολης – Τιτάνες Δράμας 48-67
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ολύμπια Λάρισας 52-63
  •  Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Πανσερραϊκός 77-52
    • Τα Δεκάλεπτα: 27-14, 42-24 Ημίχρονο, 62-38, 77-52 ΤΕΛΙΚΟ
    •  Ηρακλής Θεσσαλονίκης  Λαμπρόπουλος: Μυγδαλιά 14, Λογδανίδου 10, Παπαβασιλείου 9(1), Θωμά 8(2), Γιαννοπούλου 8(1), Τζιότζιου 7(1), Καλογρίδου 6,
    • Τσουμπερλή 5, Ελευθεριάδου 5, Γιαννούδη 5, Κλιματσάκη, Σιδηροπούλου.
    • Πανσερραϊκός Δώδος: Μπακιρτζίδου 25, Πελτέκη 10, Γκανάτσιου 8, Πιτσιάβα 5, Χύσα 4(1),
    • Κίναλη, Σιδερίδου, Σιάκκα, Δαμιανάκου, Βλάχβεη.

 

Η Βαθμολογία σε 12 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 23β.761-600
  2. Άρης Θεσσαλονίκης 22β. 673-545
  3. AE Πυλαίας 20β 774-639
  4. Τιτάνες Δράμας 20β. 697-620
  5.  Πανσερραϊκός 20β. 614-608
  6. Ολύμπια Λάρισας 19β. 647-599
  7. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 19β. 656-601
  8. Απόλλων Καλαμαριάς 17β. 637-602
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 15β. 574-657
  10. *Ναύαρχος Βότσης 14β. 603-672
  11. ΕΟ Σταυρούπολης 13β 417-680
  12. Ασπίδα Ξάνθης 12 527-757

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

Η Επόμενη 13η Αγωνιστική (21/1/18)

  • Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – Άρης Θεσσαλονίκης
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Ναύαρχος Βότσης
  • Απόλλων Καλαμαριάς – ΕΟ Σταυρούπολης
  • Τιτάνες Δράμας – Ηρακλής Θεσσαλονίκης
  • 1μμ. Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης, ΔΑΚ Κοιλάδας
  • Ολύμπια Λάρισας – AE Πυλαίας

 

Β’ Εθνική Ανδρών

Η 13η Αγωνιστική (14/1/18) 5μμ.

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Χαλκηδόνα 84-56
  • Γέφυρα – ΑΟ Αγρινίου 68-60
  • Ευρώπη ’87 – Φάρσαλα 65-56
  • Ελίμεια – Ίκαροι Σερρών 58-81
  • Τιτάνες Παλαμά – Ερμής Λαγκαδά 75-100
  • Ένωση Καβάλας – Μαχητές Δόξα Πεύκων 85-78
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια 58-76

Ρεπό: Στρατώνι

Η Βαθμολογία (13 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 24β. 940-821
  2. Ίκαροι Σερρών 22β. 888-784
  3. Ένωση Καβάλας 21β. 930-820
  4. Ερμής Λαγκαδά 21β. 832-763
  5. Μαχητές Δόξα Πεύκων 19β.845-843
  6. Ανατόλια 19β.928-838
  7. Ευρώπη ’87 19β. 801-776
  8. Στρατώνι 18β. 800-776
  9. Φάρσαλα 18β. 832-860
  10. Γέφυρα 17β. 762-797
  11. ΑΟ Αγρινίου 17β.781-809
  12. Ασπίδα Ξάνθης 16β. 787-845
  13. Χαλκηδόνα 16β. 858-944
  14. Ελίμεια 13β. 704-863
  15. Tιτάνες Παλαμά 13β. 806-955

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Η Επόμενη 14η Αγωνιστική (21/1/18) 5μμ.

  • Χαρίλαος Τρικούπης – Γέφυρα
  • Στρατώνι – Ευρώπη ’87
  • Φάρσαλα – Ελίμεια
  • Ίκαροι Σερρών – Tιτάνες Παλαμά
  • Ερμής Λαγκαδά – Ένωση Καβάλας
  • Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ασπίδα Ξάνθης
  • Ανατόλια – ΑΟ Αγρινίου

Ρεπό: Χαλκηδόνα

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος

Η 12η Αγωνιστική  (14/1/18) 6μμ.

  • ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνής 72-70
  • Αστέρας Σίνδου – Κένταυρος Καλλικράτειας 78-56
  • Πολύγυρος – ΠΣ Ευκαρπίας 84-79
  • Μακεδονικός – ΜΕΝΤ 78-78 κ.δ 90-86 ΤΕΛΙΚΟ
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Απόλλωνας Καλαμαριάς 94-71
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Νέου Σκοπού 83-53
  • Αίαντας Εύοσμου – Μαντουλίδης 77-63

 

Η Βαθμολογία σε 12  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 23β. 998-836
  2. Πολύγυρος 22β. 979-862
  3. Μακεδονικός 22β. 965-814
  4. Αίαντας Εύοσμου 20β. 869-801
  5. ΜΕΝΤ 19β.952-887
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 19β. 836-812
  7. ΧΑΝΘ 19β. 897-817
  8. Απόλλωνας Καλαμαριάς 18β. 845-876
  9. ΠΣ Ευκαρπίας 17β. 906-880
  10. Μαντουλίδης 16β. 865-897
  11. Αστέρας Σίνδου 16β. 791-815
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 16β. 791-868
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 13β. 758-929
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 12β. 646-1004

 

Η Επόμενη 13η Αγωνιστική (21/1/18) 6μμ.

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – ΧΑΝΘ
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Αίαντας Εύοσμου
  • ΠΣ Ευκαρπίας – Αστέρας Σίνδου
  • ΜΕΝΤ – Πολύγυρος
  • Απόλλωνας Καλαμαριάς – Μακεδονικός
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΣ Ελευθερούπολης
  • Μαντουλίδης – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών  Α’ Όμιλος

Η 12η Αγωνιστική  (13-14/1/18)

Σάββατο 13/1/18

  • Πανσερραϊκός – AO Σερρών 65-70
  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – ΑΟ Προσοτσάνης δ.δ λόγω προβλήματος στη μια από τις δύο μπασκέτες του γηπέδου
  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΕ Δοξάτου Δράμας 98-54
  • Παγγαίο ΠΓΣ – Τιτάνες Δράμας 66-62
  • Δόξα Βώλακα ΑΓΣ – ΑΟ Ηράκλειας 43-71

Κυριακή 14/1/18

  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Απόλλων Δράμας 74-80

 Η Βαθμολογία σε 12 ματς

  1. Πανσερραϊκός 23β. 965-651
  2. ΚΑΟ Δράμας 23β.944-597
  3. ΑΟ Σερρών 22β. 941-632
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 20β. 759-700
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 17β. 778-637
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 17β. 642-630
  7. Απόλλων Δράμας 17β. 711-890
  8. Τιτάνες Δράμας 16β. 700-783
  9. ΑΟ Ηράκλειας 16β. 697-784
  10. Μακεδόνες Κρηνίδων 14β. 730-883
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 12β. 604-865
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 10β. 547-966

Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ  και  ΑΟ Προσοτσάνης με ματς λιγότερο

 ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

 

Η Επόμενη 13η Αγωνιστική (20-21/1/18)

  • ΑΟ Σερρών – Παγγαίο ΠΓΣ
  • Τιτάνες Δράμας – ΚΑΟ Δράμας
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Μακεδόνες Κρηνίδων
  • Απόλλων Δράμας – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ
  • ΑΟ Ηράκλειας – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ
  • ΑΟ Προσοτσάνης – Πανσερραϊκός

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος

Η 10η Αγωνιστική  (13-14/1/18)

Σάββατο 13/1/18

  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ίκαροι Σερρών 53-71

Κυριακή 14/1/18

  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Πανσερραϊκός Προσοτσάνης δ.δ λόγω προβλήματος στη μια από τις δύο μπασκέτες του γηπέδου
  • ΑΟ Σερρών – ΑΕ Σερρών 30-58

 

H Βαθμολογία σε 10 ματς

  1. Ίκαροι Σερρών 19β. 711-491
  2. Πανσερραϊκός 17β. 668-481
  3. ΑΕ Σερρών 15β. 593524
  4. Ορφέας Νέου Σκοπού 14β. 579-589
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 12β. 465-578
  6. ΑΟ Σερρών 10β. 378-731

Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Πανσερραϊκός με ματς λιγότερο

Πανσερραϊκός και Ίκαροι Σερρών προκρίνονται στην επόμενη Φάση του θεσμού

Πρωτάθλημα Νεανίδων

 Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο

Η Επόμενη Αγωνιστική – 6η Αγωνιστική  (20-21/1/18)

  •  Πάνθηρες Καβάλας – Ένωση Καβάλας
  • Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός

Ρεπό : Τιτάνες Δράμας

Η Βαθμολογία σε 5 ματς

  1. Ασπίδα Ξάνθης 7β 214-176
  2. Πάνθηρες Καβάλας 7β 220-132
  3. Τιτάνες Δράμας 5β 179-198
  4. Ένωση Καβάλας 4β 111-148
  5. Πανσερραϊκός 4β 133-183

 

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος

Η 12η Αγωνιστική  (13-14/1/18)

Σάββατο 13/1/18

  • Πανσερραϊκός – Ρούπελ Σιδηροκάστρου 60-54
  • ΑΕ Σερρών – Ίκαροι Σερρών 66-44
  • ΑΕ Λευκώνα – Ορφέας Νέου Σκοπού 38-94

 Κυριακή 14/1/18

  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΟ Ηράκλειας 42-73

 

Η Βαθμολογία σε 11 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 24β. 1011-355
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 21β. 766-494
  3.  Ίκαροι Σερρών 21β. 718-502
  4. Πανσερραϊκός 18β. 586-759
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 17β. 558-732
  6. ΑΟ Ηράκλειας 17β. 599-644
  7. ΑΕ Λευκώνα 13β. 463-753
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 13β. 426-890

Η Επόμενη 12η Αγωνιστική (20-21/1/18)

  • ΑΕ Σερρών – ΑΕ Λευκώνα
  • ΑΟ Ηράκλειας – Πανσερραϊκός
  •  Ίκαροι Σερρών – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΣ Σέρρες 2017

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ Όμιλος

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο

Η Επόμενη 6η Αγωνιστική  (20-21/1/18)

  • Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • Πανσερραϊκός – Αστέρας Καβάλας

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας

 

Η Βαθμολογία σε 7 ματς

  1. Αστέρας Καβάλας 11β. 367-221
  2. Τιτάνες Δράμας 9β. 335-243
  3. Πανσερραϊκός 8β. 247-199
  4. Ίκαροι Σερρών 7β. 163-312
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 4β.111-257