ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 27/28 Ιανουαρίου

ΜΠΑΣΚΕΤ: Αποτελέσματα των σερραϊκών ομάδων το Σαββατοκύριακο 27/28 Ιανουαρίου

Δεν τα κατάφεραν οι γυναίκες του ΜΓΣ Πανσερραϊκός κόντρα στην Ολύμπια Λάρισας και έχασαν το παιχνίδι στη Λάρισα με 4 πόντους διαφορά (48-44) η οποία καλύπτει το +1 που έχασαν οι Λαρισαίες στον α’ γυρο στις Σέρρες, οπότε σε περίπτωση ισοβαθμίας έχουν πλεονέκτημα. Μπακιρτζίδου, Πελτέκη και Βλάχβεη ήταν οι καλύτερες παίκτριες για τις “κόκκινες”, σε ένα παιχνίδι νευρικό και από τις δύο ομάδες που ήταν άστοχες.

A2 Εθνική Γυναικών

2oς Όμιλος – Η 14η Αγωνιστική (28/1/18)

  • Άρης Θεσσαλονίκης – AE Πυλαίας 39-76
  • Ασπίδα Ξάνθης – Τιτάνες Δράμας 44-40
  • Ναύαρχος Βότσης – Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 45-68
  • ΕΟ Σταυρούπολης – Πιερικός/Αρχέλαος 51-62
  • Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Απόλλων Καλαμαριάς 69-40
  • Ολύμπια Λάρισας – Πανσερραϊκός 48-44
    • Τα Δεκάλεπτα: 12-7, 29-21 Ημίχρονο  41-34, 48-44
    • Ολύμπια Λάρισας Λότφι: Σουλιώτη 16(2), Μπενέκη 14, Σολωμού 7(1), Κουτσουνούρη 6, Λιάσκου 2, Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 1, Μιχαηλίδου, Δολαψάκη, Κουτέ, Μακρή, Τέλιου
    • Πανσερραϊκός Δώδος: Μπακιρτζίδου 19, Πελτέκη 11(2), Βλάχβεη 7,  Γκανάτσιου 4, Κινάλη 2, Πιτσιάβα 1, Μίχου, Χύσα, Σιάκκα, Nασιάκου.

 

Η Βαθμολογία σε 14 ματς

  1. Ηρακλής Θεσσαλονίκης 27β.902-683
  2. AE Πυλαίας 24β  913-734
  3. Άρης Θεσσαλονίκης 24β. 752-670
  4. Πανσερραϊκός 23β. 712-697
  5. Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου 23β. 773-686
  6. Τιτάνες Δράμας 22β. 780-736
  7. Ολύμπια Λάρισας 22β. 751-706
  8. Απόλλων Καλαμαριάς 20β. 721-694
  9. Πιερικός/Αρχέλαος 19β. 709-764
  10. *Ναύαρχος Βότσης 16β. 704-813
  11. ΕΟ Σταυρούπολης 15β 491-786
  12. Ασπίδα Ξάνθης 15 612-851

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει αφαίρεση 2 βαθμών γιατί δεν κατέβασε ομάδες Νεανίδων και Κορασίδων στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ

Η Επόμενη 15η Αγωνιστική (4/2/18)

  • Αναγέννηση Νέου Ρυσσίου – ΕΟ Σταυρούπολης
  • Πιερικός/Αρχέλαος – Ηρακλής Θεσσαλονίκης
  • Απόλλων Καλαμαριάς – Ασπίδα Ξάνθης
  • Τιτάνες Δράμας – Ολύμπια Λάρισας
  • AE Πυλαίας – Πανσερραϊκός, Γήπεδο Πυλαίας
  • Άρης Θεσσαλονίκης – Ναύαρχος Βότσης

 

Β’ Εθνική Ανδρών

2ος Όμιλος – Η 15η Αγωνιστική (27-28/1/18) 5μμ.

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018

  • ΑΟ Αγρινίου – Μαχητές Δόξα Πεύκων 73-58

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018

  • Γέφυρα – Ανατόλια 73-92
  • Ευρώπη ’87 – Χαλκηδόνα 79-53
  • Ελίμεια – Στρατώνι 56-82
  • Τιτάνες Παλαμά – Φάρσαλα 65-66
  • Ένωση Καβάλας – Ίκαροι Σερρών 71-63  
    • Τα δεκάλεπτα: 15-24, 35-36 Ημίχρονο 62-54, 71-63
    • Ένωση Καβάλας Καραπιπερίδης: Παπάς 19 (3). Κουμλέλης 15 (1), Ερεβμπενάζιε 13 (1), Καπινιάρης 9, Αθανασιάδης 7 (1), Τάταρης 6,  Καραθανάσης 2, Μιχάλογλου, Χονδρόπουλος, Πιεβάλιτσα
    • Ίκαροι Σερρών Ποργιόπουλος: Γκατζιάς 16 (1), Γρίψιος 13 (1), Φώτογλου 12 (1), Γεωργιανός 10 (1), Κακιούζης 10, Θολιώτης 2,  Σιδερίδης, Τοπάλης
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ερμής Λαγκαδά 75-75 κ.α. 79-83 ΤΕΛΙΚΟ

Ρεπό: Χαρίλαος Τρικούπης

 

Η Βαθμολογία (15 αγώνες)

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 26β. 1016-873
  2. Ένωση Καβάλας 25β. 1071-949
  3. Ίκαροι Σερρών 25β. 1036-907
  4. Ερμής Λαγκαδά 23β. 983-919
  5. Ευρώπη ’87 23β. 951-884
  6. Ανατόλια 23β.1095-973
  7. Φάρσαλα 22β. 989-1005
  8. Μαχητές Δόξα Πεύκων 21β. 956-974
  9. Στρατώνι 21β. 937-903
  10. ΑΟ Αγρινίου 20β. 916-942
  11. Ασπίδα Ξάνθης 20β. 933-883
  12. Γέφυρα 19β. 887-965
  13. Χαλκηδόνα 17β. 911-1023
  14. Ελίμεια 15β. 840-1036
  15. Τιτάνες Παλαμά 15β. 921-1106

Ο Πιερικός/Αρχέλαος αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Η Επόμενη 16η Αγωνιστική (3-4/2/18) 5μμ.

  • Ευρώπη ’87 – Χαρίλαος Τρικούπης
  • Ελίμεια – Χαλκηδόνα
  • Τιτάνες Παλαμά – Στρατώνι
  • Ένωση Καβάλας – Φάρσαλα
  • Ασπίδα Ξάνθης – Ίκαροι Σερρών
  • ΑΟ Αγρινίου – Ερμής Λαγκαδά
  • Ανατόλια – Μαχητές Δόξα Πεύκων

Ρεπό: o Πιερικός/Αρχέλαος που αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 

Γ’ Εθνική Ανδρών

4ος Όμιλος – Η 14η Αγωνιστική (28/1/18)

  • ΠΣ Ευκαρπίας – ΧΑΝΘ 78-74
  • ΜΕΝΤ – Αστέρας Σίνδου 82-65
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Κένταυρος Καλλικράτειας 76-46
  • Απόλλωνας Καλαμαριάς – Πολύγυρος 77-77 κ.α 86-95 ΤΕΛΙΚΟ
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Μακεδονικός 49-97
  • Μαντουλίδης – ΓΣ Ελευθερούπολης 65-73
  • Αίαντας Εύοσμου – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 79-56

 

Η Βαθμολογία σε 14  ματς

  1. ΓΣ Ελευθερούπολης 27β. 1178-949
  2. Μακεδονικός 26β. 1132-915
  3. Πολύγυρος 25β. 1138-1041
  4. Αίαντας Εύοσμου 23β. 1024-944
  5. ΜΕΝΤ 23β.1127-1016
  6. ΓΑΣ Κομοτηνής 23β. 999-934
  7. ΧΑΝΘ 22β. 1045-957
  8. ΠΣ Ευκαρπίας 21β. 1070-1035
  9. Απόλλωνας Καλαμαριάς 20β. 983-1041
  10. Μαντουλίδης 19β. 1011-1037
  11. Αστέρας Σίνδου 19β. 937-983
  12. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 18β. 912-1028
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 15β. 866-1079
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 14β. 743-1208

 

Η Επόμενη 15η Αγωνιστική (3-4/2/18)

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – ΠΣ Ευκαρπίας
  • ΧΑΝΘ – ΜΕΝΤ
  • Αστέρας Σίνδου – Απόλλωνας Καλαμαριάς
  • Πολύγυρος – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • Μακεδονικός – Μαντουλίδης
  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Αίαντας Εύοσμου
  • ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – ΓΑΣ Κομοτηνής

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Πρωτάθλημα Ανδρών  Α’ Όμιλος

Η 14η Αγωνιστική (27-28/1/18)

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018

  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – Απόλλων Δράμας 74-45
    • Τα δεκάλεπτα: 24-11,41-15 Ημίχρονο, ,61-29,74-45
    • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ  Ιωαννίδης: Σκαλιστής 15, Κεσέογλου 11, Κατσικάς 9(1), Νιφορίδης 8, Ζωηρός 6, Σεφερίδης 6, Μελαδίνης 6,  Πετράς 6, Χαραλαμπίδης 3(1), Αβραμίδης 2, Χριστοφορίδης 2, Ντούντος
    • Απόλλων Δράμας Θεοδωρίδης: Καρατσομπάνης 11, Πορφυριάδης 10, Ραγιάς 7(1), Ραγιάς Α. 6(1), Μαρκετάκης 6, Μπάλλας 5, Βασιλείου,Παλτόγλου, Κολοβής. Παγγαίο ΠΓΣ – Πανσερραϊκός 39-88
    •  Πανσερραϊκός Κοκολιός: Φραγκούλης 20 (3), Παρχαρίδης 11(1), , Κοπίλης 11,  Ιακωβίδης 9 (1), Σταματόπουλος 9, Καρασαββίδης 9, Χατζηστεφάνου 6, Χατζηστεφάνου 6, Αποστολίδης 6,  Γρίψιος 5, Γεωργιανός 2, Γιοβάνης, Τσανάκας
  • Μακεδόνες Κρηνίδων – Τιτάνες Δράμας 48-73
  • ΚΑΟ Δράμας – ΑΟ Σερρών 79-74
    • Τα Δεκάλεπτα: 24-21, 40-35 Ημίχρονο, 59-52, 79-74
    • ΑΟΣ Μπουτάκογλου: Ασημάκης 30 (4), Καρακώστας 17 (4), Χορτομάρης 9 (3), Τερζής 4,  Λαδιάς 4, Μποζουτσίδης 3 (1), Δεληγιάννης 3, Σταμπουλής 2, Παπαδόπουλος 2 Δόξα Βώλακα ΑΓΣ – ΑΕ Δοξάτου Δράμας

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018

  • ΑΟ Προσοτσάνης – ΑΟ Ηράκλειας 51-51 κ.α. 60-57 ΤΕΛΙΚΟ

 Η Βαθμολογία σε 14 ματς

  1. Πανσερραϊκός 27β. 1127-757
  2. ΚΑΟ Δράμας 27β. 1102-733
  3. ΑΟ Σερρών 25β. 1101-751
  4. Παγγαίο ΠΓΣ 22β. 838-874
  5. Απόλλων Δράμας 20β. 827-1006
  6. ΑΟ Προσοτσάνης 20β. 769-761
  7. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 19β. 852-682
  8. Τιτάνες Δράμας 19β. 835-910
  9. ΑΟ Ηράκλειας 17β. 754-844
  10. Μακεδόνες Κρηνίδων 16β. 830-1014
  11. ΑΕ Δοξάτου Δράμας 14β. 662-917
  12. Δόξα Βώλακα ΑΓΣ 11β. 589-1037

Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ με 2 ματς λιγότερα, ΑΟ Προσοτσάνης και ΑΟ Ηράκλειας  με 1 ματς λιγότερο

ΑΟ Προσοτσάνης, ΑΕ Δοξάτου Δράμας και Δόξα Βώλακα ΑΓΣ έχουν αφαίρεση 2 βαθμών, λόγω μη συμμετοχής στα Πρωταθλήματα Υποδομών

Η Επόμενη 15η Αγωνιστική (10-11/2/18)

  • ΑΟ Σερρών – Μακεδόνες Κρηνίδων
  • Τιτάνες Δράμας – Δόξα Βώλακα ΑΓΣ
  • ΑΕ Δοξάτου Δράμας – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ
  • Απόλλων Δράμας – ΑΟ Προσοτσάνης
  • Πανσερραϊκός – ΑΟ Ηράκλειας
  • Παγγαίο ΠΓΣ – ΚΑΟ Δράμας

 

 

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’ Όμιλος

Προημιτελική Φάση (27-28/1/18) – 1ος Αγώνας

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018

  • ΓΣ Ελευθερούπολης – Ίκαροι Σερρών 77-46
    • Τα Δεκάλεπτα: 18-10, 31-26 Ημίχρονο 61-39, 77-46
    • ΓΣ Ελευθερούπολης Μουλλάκης – Λογοθέτης: Λογοθέτης 24 (3), Απαζίδης 23 (2), Μασάδης 13 (2), Καραγιαννίδης 12 (2), Σταυρίδης 3 (1), Κελαηδάκης 2,  Καγιόγλου, Αλιβέρτης, Κωνσταντάρας, Μπάτσος, Στεργούδης, Σφουγγάρης.
    • Ίκαροι Σερρών Ποργιόπουλος: Κεμανετζής 25 (5), Τσέλιος 10, Καρούσης 6, Τσιάμης, Πιπιλιός 3, Τοπάλης 2,  Λουκάς, Αλεξάκης, Καμηλάς, Μάντζος

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018

  • Πανσερραϊκός – Αστέρας Καβάλας 71-67
    • Τα Δεκάλεπτα: 19-16, 40-35 Ημίχρονο 56-51, 71-67
    • Πανσερραϊκός Κοκολιός: Πλατνάρης 19 (5), Κοπίλης 15 (3), Αποστολίδης 15, Χρυσοστομίδης 10 (2), Τσιαντής 8, Γρίψιος 4, Μπουναρτζής, Καμήλαλης,Αναστασιάδης,
    • Αστέρας Καβάλας Μαγιάννης: Σχοινάκης 22, Τσάμης Π. 14, Παράσχου 13 (1), Μπόζης 5 (1), Καρατζίδης 5 (1), Τσάμης Γ. 5, Μανδάλης 3, Κουρατζής, Παπάζογλου, Γιαρματζίδης Ι.

Προημιτελική Φάση 3-4/2/18 – 2ος Αγώνας

  • Αστέρας Καβάλας – Πανσερραϊκός
  • Ίκαροι Σερρών – ΓΣ Ελευθερούπολης

 

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Δεν υπήρξε αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο (27-28/1/18)

 Η Βαθμολογία σε 6 ματς

  1. Ασπίδα Ξάνθης 9β 275-212
  2. Πάνθηρες Καβάλας 9β 284-170
  3. Πανσερραϊκός 7β 169-244
  4. Τιτάνες Δράμας 5β 179-198
  5. Ένωση Καβάλας 5β 149-232

*Η Ένωση Καβάλας έχει ένα μηδενισμό

**Η Ακαδημία Αλεξανδρούπολης αποχώρησε από το Πρωτάθλημα

 Η Επόμενη 7η Αγωνιστική (3-4/2/18)

  • Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης
  • Πανσερραϊκός – Πάνθηρες Καβάλας

Ρεπό: Ένωση Καβάλας

 

 

Πρωτάθλημα Παίδων Α’ Όμιλος

Η  13η Αγωνιστική (27-28/1/18)

Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018

  • ΑΕ Σερρών – ΑΕ Λευκώνα 91-16
  • ΑΟ Ηράκλειας – Πανσερραϊκός 58-51

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018

  • Ίκαροι Σερρών – Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 87-32
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΣ Σέρρες 2017 108-21

 Η Βαθμολογία σε 13 ματς

  1. ΑΕ Σερρών 26β. 1102-371
  2. Ορφέας Νέου Σκοπού 23β. 874-515
  3. Ίκαροι Σερρών 23β. 805-534
  4. Πανσερραϊκός 19β. 637-817
  5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ 19β. 590-819
  6. ΑΟ Ηράκλειας 19β. 657-695
  7. ΑΕ Λευκώνα 14β. 479-844
  8. ΓΣ Σέρρες 2017 14β. 447-1008

 Η Επόμενη 14η Αγωνιστική (3-4/2/18)

  • Ρούπελ Σιδηροκάστρου ΑΓΣ – ΑΟ Ηράκλειας
  • ΑΕ Λευκώνα – Ίκαροι Σερρών
  • Πανσερραϊκός – Ορφέας Νέου Σκοπού
  • ΓΣ Σέρρες 2017 – ΑΕ Σερρών

 

 

Πρωτάθλημα Κορασίδων Α’ Όμιλος

H 9η Αγωνιστική (27-28/1/18)

Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018

  • Τιτάνες Γυναικών Δράμας – Πανσερραϊκός 20-0 α.α
  • Τιτάνες Δράμας – Ίκαροι Σερρών

Ρεπό: Αστέρας Καβάλας

Η Βαθμολογία σε 9 αγωνιστικές

  1. Αστέρας Καβάλας 13β. 433-243
  2. Τιτάνες Δράμας 11β. 408-268
  3. Πανσερραϊκός 9β. 269-285
  4. Ίκαροι Σερρών 9β. 195-334
  5. Τιτάνες Γυναικών Δράμας 7β.153-289

H Επόμενη 10η Αγωνιστική (10-11/2/18)

  • Αστέρας Καβάλας – Τιτάνες Γυναικών Δράμας
  • Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας

Ρεπό : Ίκαροι Σερρών